سال جهش تولید
Logo
kermanshah

kermanshah

فراخوان انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی سال 99

راهنمای ثبت نام:
http://ed.iccima.ir/help.html

لینک ثبت نام:
http://ed.iccima.ir/register.html

مهلت ثبت نام: 15 مهر

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در پنجاه و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با ارائه گزارشی از عملکرد شورا در سال 98 اعلام کرد: استان کرمانشاه با کسب امتیاز 85.5 در گروه اول و با عملکرد شایسته و در حد انتظار قرار گرفته و از نظر برگزاری جلسات و جلسات به ریاست استاندار رتبه یک، از نظر تعداد مصوابات اجرا شده رتبه دو و از نظر تعداد کلی مصوبات رتبه چهار و در مجموع رتبه 5 کشوری را کسب کرده است

رئیس اتاق کرمانشاه خواستار راه‌اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین به عنوان پایلوت کشور شد.

کیوان کاشفی در کارگروه توسعه صادرات استان کرمانشاه که با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، با اشاره به اهمیت صادرات محصولات کشاورزی خصوصا از طریق مرزهای استان کرمانشاه، گفت: طی دو سال گذشته نزدیک به 725 میلیون دلار محصوصات کشاورزی از مرزهای کرمانشاه صادر شده که این روند صادرات همچنان ادامه خواهد داشت

اقتضای جان، چو ای دل آگهی ست
هر که آگه تر بُوَد، جانش قوی ست

17 مرداد در گرمترین ماه سال روز دردآشناهای امینی است که با عمل به رسالت خویش، گرمابخش دل مردمی هستند که همواره اصحاب رسانه را امین خود می‌دانند.
هر نوع کنشگری خبرنگاران و اهل قلم در جامعه، دامنه‌ای از اثرگذاری به ‌دنبال دارد و بسیاری از مشکلات مردم و جامعه با همین قلم‌های ارزشمند و مقدس حل شده است.
این روزها و در شرایط سخت اپیدمی ویروس کرونا نیز باز خبرنگاران همچون سایر دست‌اندرکاران مربوطه، در خط مقدم این عرصه قرار دارند و با سختی‌ها و مشقت‌های خاص این وضعیت، در حال اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم هستند که اقدامی بسیار ارزشمند و ستودنی است.
اصحاب رسانه همواره به‌عنوان فرهیختگان و اهل خرد در کنار بخش خصوصی بوده و برای گشایش در وضعیت اقتصادی و بهبود شرایط فعلی با اقدامات خود تلاش اثرگذاری داشته‌اند.

زحمات تمامی خبرنگاران و اصحاب رسانه و اهـل قلم را ارج می‌نهم و با تشکر ویژه از این قشر فهیم، روز خبرنگار را به تمامی فعالان عزیز این عرصه تبریک عرض می نمایم.
قلم‌هایتان مانا و پاینده باشید...

کیوان کاشفی
عضو هیات رئیسه اتاق ایران
و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کانال آپارات اتاق کرمانشاه به آدرس https://www.aparat.com/krccima راه اندازی شد و از این پس در اختیار اعضای اتاق بازرگانی و کلیه فعالان اقتصادی قرار دارد.

این کانال با هدف افزایش تعامل بین اتاق کرمانشاه و فعالین اقتصادی، ارتقا اطلاع رسانی، ارائه آموزش‌های مختلف مجازی و... ایجاد شده است.
در این کانال انواع آموزش‌های مورد نیاز فعالین اقتصادی خصوصا در حوزه کسب و کار، گفت و گوها و مصاحبه‌های چند رسانه‌ای از رئیس و اعضای اتاق کرمانشاه و ... در دسترس خواهد بود.

فعالین اقتصادی گرامی می‌توانند با مراجعه به آدرس https://www.aparat.com/krccima از خدمات این کانال بهره‌مند شوند.

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران درباره سازوکارهای جدید درنظرگرفته شده برای صدور کارت بازرگانی و توقف این عملیات در سامانه اتاق ایران توضیح داد. کاشفی تأکید می‌کند که اتاق ایران همچنان یکی از امضاکننده‌های اصلی برای صدور کارت بازرگانی است و مراحل صدورت کارت عضویت هم مستقلاً توسط اتاق پیگیری می‌شود.

هفته گذشته، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای به روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که عملیات صدور کارت بازرگانی از یک مرداد امسال در سامانه اتاق بازرگانی متوقف و صرفاً در سامانه یکپارچه اعتبار سنجی انجام می‌شود.

بر اساس این بخشنامه، عملیات تمدید کارت بازرگانی هم تا تاریخ ۱۵ مرداد سال ۹۹ همچنان در سامانه اتاق بازرگانی قابل انجام بوده اما از تاریخ مذکور عملیات تمدید کارت بازرگانی نیز در سامانه اتاق بازرگانی متوقف و صرفاً در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی انجام خواهد شد.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران درباره این پروسه جدید به ارائه توضیحاتی پرداخته و خاطرنشان می‌کند: متأسفانه این‌طور از برخی خبرها برداشت می‌شود که اتاق بازرگانی دیگر مسئولیت صدور کارت بازرگانی را بر عهده ندارد و این فرآیند به‌طور کامل به وزارت صنعت واگذارشده است که به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد. بلکه اتاق بازرگانی همچنان یکی از امضاکننده‌های اصلی صدور کارت بازرگانی است و بحث‌های مربوط به کارت عضویت و تشکیل پرونده مانند قبل در اتاق ایران پیگیری می‌شود.

کیوان کاشفی به «پایگاه خبری اتاق ایران» می‌گوید: در پروسه جدید، تغییراتی را مطابق مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شاهدیم که بر اساس آن، وزارت صنعت از طریق ایجاد «سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی» در نظر دارد صدور و تمدید کارت بازرگانی را پیگیری کند تا نظارت بیشتری هم در همین خصوص به عمل آید.

کاشفی درباره تفاوت سامانه اتاق ایران و سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتبار، توضیح می‌دهد: در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتبار، وزارت صنعت به کلیه بانک‌های اطلاعاتی و سامانه دستگاه‌های اجرایی مختلف که برای تشکیل پرونده متقاضیان به آنها برای استعلام نیاز دارد، ازجمله سوءپیشینه و سامانه تائید مدارک تحصیلی، دسترسی دارد؛ درحالی‌که سامانه اتاق ایران راسا به این بانک‌های اطلاعاتی دسترسی نداشت و استعلام‌ها باید به‌صورت جداگانه انجام می‌شد.

او می‌افزاید: بر اساس دستورالعمل جدید، متقاضیان ابتدا درخواست خود را به‌صورت آنلاین ثبت می‌کنند و پس‌ازاینکه وزارت صنعت استعلام‌های لازم را انجام داد و مدارک متقاضی را تائید کرد، اطلاعات متقاضیان برای تشکیل پرونده فیزیکی به اتاق ایران ارسال می‌شود.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران ادامه می‌دهد: پس از ارسال اطلاعات متقاضیان صدور کارت بازرگانی از وزارت صنعت به اتاق ایران، اتاق برای تائید نهایی و تکمیل پرونده فیزیکی متقاضیان، اقدامات قبلی خود را که شامل بررسی محل، بررسی اسناد، دوره‌های آموزشی، مصاحبه حضوری و احراز هویت است انجام خواهد داد و درصورتی‌که مغایرتی در تکمیل پرونده وجود نداشته باشد، پرونده متقاضی پس از امضا برای تائید نهایی به وزارت صنعت ارسال خواهد شد؛ بنابراین، تائید نهایی برای صدور کارت بازرگانی که از قبل با دو امضای وزارت صنعت و اتاق ایران انجام می‌شد، همچنان به قوت خود باقی است.

کاشفی تأکید می‌کند: تمام مراحل گفته‌شده در رابطه با صدور کارت بازرگانی صدق می‌کند و در خصوص کارت عضویت، اتاق مستقلاً به روال قبل عمل خواهد کرد.

به گفته او از زمان توقف عملیات صدور کارت بازرگانی در سامانه اتاق ایران، مرکز فاوای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و وزارت صنعت همکاری قابل‌توجهی برای اتصال سامانه اتاق ایران و سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتبار داشته‌اند که خوشبختانه تا حدود زیادی هم این امر محقق شده است.

۵ مرداد بارها اگر تکرار شود همواره یادآور بزرگی و عظمت دیاری است که چهره زیبا و سینه ستبر ایران اسلامی توسط رهبر انقلاب نامیده شد.
هر جغرافیایی باعظمتی، هر مردم بافرهنگی، هر تاریخ باشکوهی و هر رویداد مهمی معمولا به بهانه‌ای در گردش ایام یاد می‌شود و نمادی برای یادآوری همواره وجود دارد.
حال در گستره گیتی، دیار #کرمانشاه گهواره فرهنگ و تمدن با داشتن جغرافیایی پرافتخار، مردمانی فهیم و تاریخی درخشان؛ رویدادهای مهمی را ثبت و ضبط در حافظه زمان دارد.
اینک ۵ مرداد سالروز عملیات غیرت و غرور و شجاعت #مرصاد است که مقابله با هجوم منافقان کوردل را در غروب جاویدان چهارزبر با رشادت رزمندگان و مردم شاهد بودیم و در این تاریخ روزی رقم خورد که هر سال با گرامیداشت ارزش‌ها و آرمان‌های ملت ایران، از فرزندان برومند این ملک کهن یاد کنیم و همواره به نام پرافتخار کرمانشاه ببالیم.
این میراث باارزش امروز در فرازونشیب روزگار در دست ما قرار دارد و همانطور که نیاکان ما برای حفظ عظمتش تمام وجود خود را گذاشتند، ما نیز باید با همه توان و امکان برای اعتلای آن بکوشیم.
امید است هر کدام از ما به‌عنوان یک شهروند کرمانشاهی در هر جایگاهی که هستیم، حافظ امینی برای حفظ اعتبار نام کرمانشاه باشیم و این تنها در سایه تلاش معقول و هدفمند میسر خواهد شد تا کاستی‌ها با همت مثال‌زدنی مردمانش رفع شود و به آنچه شایسته کرمانشاه است، دست یابیم.
برای آبادانی دیارمان آنچه می‌توانیم را به‌کار بگیریم و آنچه می‌دانیم را انجام بدهیم، باشد که همواره بر افتخارات این دیار افزوده شود.

? کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/krccima.ir/httpdocs/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260
صفحه1 از115