سال رونق تولید
Logo
پنج شنبه, 19 مهر 1397 05:35

هیات رئیسه شورای ملی نخود ایران انتخاب شد / ناصر مرادی در سمت خود ابقا شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مجمع عمومی شورای ملی نخود ایران برگزار و اعضای هیات رییسه این شورا برای مدت سه سال انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، این مجمع که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، ناصر مرادی با 59 رای، یدالله باباخانی با 57 رای، برهان حیدری و اکبر میره‌بیگی هرکدام با 56 رای و کیوان فلاحی با 50 رای به عنوان اعضای اصلی هیات رئیسه و افشین باتمانی و خلیل تنها هر کدام با شش رای به عنوان اعضای علی‌البدل هیات رئیسه شورای ملی نخود ایران انتخاب شدند.
همچنین شهربار باوندپور با 46 رای به عنوان بازرس اصلی و نادر نوری به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند

ناصر مرادی رئیس شورای نخود ایران در این نشست با اشاره به تاسیس این شورا از سال 91 و فراز و نشیب‌هایی که در این مدت پیش روی شورای نخود بوده، اظهار کرد: اولین مانع اساسی در شورای نخود ممنوعیت صادرات نخود در سال 91 بود که باعث شد حجم زیادی نخود در انبارهای کشاورزان فاسد شود و بسیاری از بازارهای صادراتی از دست برود.
وی از پیگیری‌های دو ساله برای کاهش تعرفه صادرات نخود یاد کرد و افزود: در نهایت خرداد سال 93 ممنوعیت صادرات برطرف شد و در مدت 9 ماه 35 هزار تن نخود به خارج از کشور صادر داشتیم.
به گفته نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران، همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته نخود از گروه سایر حبوبات جدا و ردیف تعرفه‌ای خاص برای آن در نظر گرفته شد تا زمانی که ممنوعیت برای صادرات سایر حبوبات داریم، مشکلی برای محصول نخود ایجاد نشود.
مرادی از تغییر شیوه‌های سنتی و کم بازده کشت نخود هم خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده توانستیم سطح زیر کشت نخود پایه بلند را در سال گذشته به 20 هزار هکتار در استان کرمانشاه برسانیم.
وی از معضل واردات نخود که تولیدات داخل کشور را تهدید می‌کند هم یاد کرد و گفت: تولیداتی که داریم علاوه بر تامین نیاز کشور می‌تواند صادراتی هم باشد و دیگر نیازی به واردات نخود نداریم.
وی بر لزوم توجه به فرآوری نخود و جلوگیری از خام‌فروشی آن هم تاکید و اظهار کرد: پیگیری برای راه‌اندازی مجتمع فرآوری نخود که صفر تا 100 تولید و فرآوری نخود در آن انجام شود، همچنان ادامه دارد.
مرادی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که انجام دادیم تلاش برای جا انداختن محصول نخود در سبد غذایی مردم بود که با مجموع این اقدامات نخود دیگر از مظلومیتی که سابق داشت خارج شده است.

پس از برگزاری این مجمع نشست هیات رئیسه برگزار و "ناصر مرادی" در سمت ریاست شورای ملی نخود ایران انتخاب گردید.

گفتنی است: با توجه به قطب بودن استان کرمانشاه در تولید نخود، شورای ملی نخود ایران در این استان مستقر است.

خواندن 1755 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 مهر 1397 05:45