سال رونق تولید
Logo
سه شنبه, 15 آبان 1397 09:32

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه: ظرف یک تا دو هفته آینده تکلیف سرمایه‌گذار "تله‌کابین" را مشخص می‌کنیم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به پای کار بودن سه سرمایه‌گذاری برای تله‌کابین کرمانشاه، گفت: ظرف یک تا دو هفته آینده سرمایه‌گذاری تله‌کابین را تعیین تکلیف می‌کنیم.

کیوان کاشفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به تاکید استاندار مبنی بر اجرای پروژه تله‌کابین کرمانشاه توسط بخش خصوصی، افزود: این تاکید بسیار منطقی است، زیرا اگر قرار بود این پروژه توسط شهرداری و سازمان همیاری شهرداری‌ها اجرا شود تاکنون اجرا شده بود، اما اکنون چند سال است که بلاتکلیف مانده است.

وی افزود: اگر بخش خصوصی برای اجرای این طرح پای کار بیاید هم در زمان کوتاه تری اجرا می‌شود، هم سرمایه گذار از عواید این طرح بهره‌مند می‌شود و هم در نهایت تجهیزات جدید و مدرنی نصیب کرمانشاه خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به لزوم توجیه‌دار شدن این سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: طرح قدیمی تله‌کابین کرمانشاه توجیه اقتصادی ندارد، اما طرح جدیدی که توسط مشاور ارائه شده مقداری توجیه‌دارتر است، اما هنوز هم در توجیه آن با کارشناسان ما اختلاف نظر وجود دارد.

به گفته کاشفی، طرح تله‌کابین برای توجیه‌دار شدن نیازمند تغییراتی است که باید ظرفیت و میزان درآمد حاصل از آن مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه برای سرمایه‌گذار میزان تسهیلاتی که به این پروژه تعلق می‌گیرد، کشش بازار و چند شاخص دیگر نیز مهم است که باید به دقت بررسی شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه دلیل طولانی شدن پروسه بررسی تله‌کابین توسط سرمایه‌گذاران را بررسی این موارد دانست تا به جواب همه سوال‌هایشان برسند.

کاشفی با بیان اینکه اکنون یک گروه سرمایه‌گذاری و دو سرمایه‌گذار مستقل برای اجرای تله‌کابین کرمانشاه پای کار هستند، افزود: امیدواریم ظرف یک یا دو هفته آینده نتیجه بررسی سرمایه‌گذاران مشخص شود.

وی اظهار کرد: به زودی اعلام می‌کنیم که بخش خصوصی برای اجرای این پروژه تمایل دارد یا نه و در صورت تمایل سرمایه گذاران اعلام خواهیم کرد تا تله‌کابین توسط سایر بحش‌ها اجرا شود.

در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه، استاندار از طولانی شدن روند تعیین تکلیف سرمایه‌گذار بخش خصوصی پروژه تله‌کابین انتقاد کرد و خواستار مشخص شدن نتیجه آن تا پایان آبان شد.

خواندن 1673 دفعه