سال رونق تولید
Logo
سه شنبه, 28 اسفند 1397 07:26

استاندار کرمانشاه در دیدار با اعضای منتخب هیات نمایندگان دوره نهم: ما حامی تمام قد بخش خصوصی هستیم / معتقدیم دولت نمی تواند به تنهایی پرچم دار توسعه باشد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

استاندار کرمانشاه در دیدار با اعضای منتخب هیات نمایندگان دوره نهم

هیات نمایندگان منتخب نهمین دوره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه با استاندار دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در این نشست به برنامه های راهبردی دوره نهم هیات نمایندگان اشاره کرد و گفت: خدمت دهی به اعضای اتاق یکی از محورهای اساسی برنامه های دوره نهم اتاق است که به شکل های مختلف اعم از اعزام و پذیرش هیات های تجاری، حضور مشاوران حوزه های اقتصادی، حقوقی، تامین اجتماعی، ثبت و ...، کمک به اعضا در هیات های حل اختلاف مالیاتی و تامین اجتماعی و ... در حال انجام است.
رئیس اتاق کرمانشاه ضمن اشاره به بحث ساختاری اتاق عنوان کرد: برابر قانون بهبود فضای کسب و کار، اتاق تنها مرجعی است که تشکل های اقتصادی درونش جای دارد و در اتاق ثبت می گردد و هم اکنون تشکل های مختلفی مثل اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان دام زنده، شورای ملی نخود ایران، انجمن ارگانیک، خدمات فنی و مهندسی و ... در اتاق فعالیت دارند.
وی ادامه داد: تشکل های جوانان کارآفرین، بانوان کارآفرین، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی، تولیدکنندگان صنایع دستی و ... هم در دست اقدام داریم که مجوزش های لازم را اخذ کرده و استارت فعالیت و تشکیل آنها در اول سال 98 انجام خواهد شد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران در خصوص ساختمان جدید اتاق یادآور شد: بخش خصوصی استان در حال تقویت و بزرگ شدن است و فضای فعلی اتاق محدود است که با ساخت محل جدید، مشکلات مرتفع می شود و بنا داریم در سال جدید کلنگ زنی شروع ساخت را انجام دهیم.
وی ابراز امیدواری کرد: در سال اول حداقل 40 درصد کار را پیش ببریم و در طی دوره نهم ساختمان را کامل کرده و مکانی در خور شأن بخش خصوصی استان داشته باشیم.
کاشفی در ادامه با بیان اینکه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری نیاز به یک فضای امن دارد، گفت: برنامه مفصلی برای بهبود فضای کسب و کار استان داریم و امیدواریم با همدلی دستگاه های استان بتوانیم بخش خصوصی استان را قوی تر از پیش هدایت کنیم.

فرش قرمز را باید جلوی بخش خصوصی پهن کنیم / ما حامی تمام قد بخش خصوصی هستیم
در ادامه این نشست استاندار کرمانشاه گفت: بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد است و ما حامی تمام قد بخش خصوصی هستیم.
هوشنگ بازوند با بیان اینکه باید از ورود سرمایه گذار به استان استقبال کرد گفت: دولت و مردم باید از بخش خصوصی حمایت کنند و این فرهنگ جا بیفتد و باور داشته باشیم که با ورود سرمایه گذار معیشت مردم هم بهتر می شود.
وی ادامه داد: فرش قرمز باید جلوی بخش خصوصی پهن کنیم و اگر بخواهیم در استان پیشرفت کنیم باید فضای امنیتی بر اقتصاد کم رنگ شود.
بازوند در ادامه گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده شهر کرمانشاه جزء مناطق عملیاتی (جنگی) محسوب شد که امتیاز ویژه ای برای کرمانشاه دارد و طبق ماده 112 قانون برنامه ششم، شهرستان های عملیاتی (جنگی) می توانند از مزایای منجر به جبران عقب افتادگی ناشی از هشت سال جنگ استفاده کنند.
وی در خصوص بازگشایی مرز خسروی نیز عنوان کرد: موافقت های اولیه صورت گرفته و پیش بینی ما این است که در اردیبهشت ماه 98 اولین کاروان را از مرز خسروی عبور بدیم.
بازوند خاطرنشان کرد: بازگشایی مرز خسروی می تواند رونق خوبی را در صنایع و گردشگری و توریسم درمانی و ... ایجاد نمایند.
استاندار کرمانشاه در پایان خطاب به منتخبان نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: ما حامی پروپاقرص و تمام قد بخش خصوصی نه در زبان بلکه در عمل هستیم چون راه پیشرفت در دست بخش خصوصی است و دولت نمی تواند به تنهایی پرچم دار توسعه باشد.

خواندن 993 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 اسفند 1397 07:35