حمایت از کالای ایرانی
Logo
kermanshah

kermanshah

براساس اطلاعات واصله از اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان و با توجه به افتتاح رسمی بندر سویق عمان واقع در 70 کیلومتری شهر مسقط در تاریخ 10 شهریور ماه سالجاری، بندر یاد شده آمادگی پذیرش کالاهای ایرانی با کشتی های ایرانی از 300 تا 500 تن به این بندر وجود دارد.
با عنایت به هزینه های بسیار پایین بندری، سرعت بالای ترخیص کالا و نزدیکی این بندر به شهر مسقط فرصت بسیار خوبی برای بهره گیری از این بندر جهت صدور کالای ایرانی به کشور عمان فراهم شده است.

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به اینکه تامین نقدینگی حوزه تجارت در کرمانشاه تاکنون مغفول مانده، گفت: تجار کرمانشاه تامین نقدینگی شوند، صادرات استان به راحتی سالی 500 میلیون دلار بیشتر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در سی و هفتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، بر لزوم حمایت از تجار نوپا و خرد تاکید کرد و افزود: عمده حمایت از تجار باید از طریق بانک توسعه صادرات صورت گیرد

کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه:
کرمانشاه نیازمند چند شهرک صنفی مشاغل است

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در سی امین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که عصر دیروز (9 دی) با حضور استاندار در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اینکه کرمانشاه فقط یک شهرک صنفی "دیزل آباد" را دارد که مربوط به قبل از انقلاب است، اظهار کرد: نیازمند چند شهرک دیگر برای اتومبیل، میدان بار، عمده فروشان و ... هستیم

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست کارشناسی شورای گفتگوی استان که در محل سالن اجتماعات برگزار شد، کلیاتی را در مورد شورای گفتگو و ظرفیت های شورا ارائه کرد و اظهار داشت: در این شورا مصوبات استانی در استان و مصوبات ملی در مرکز تا مرحله اجرا به صورت مستمر پیگیری می شوند.
وی ادامه داد: ما باید با تفکیک مشکلات ساختمانی استان و با تدبیر استانی به حل مشکلات پرداخته و مشخص کنیم که کدام از مشکلات نیاز به تغییرات ملی دارند.

در ادامه، مدیر عامل شرکت سازه بتن شبدیز مطالبی را پیرامون مشکلات مالیاتی و ارزش افزوده صنعت ساختمان و بلاتکلیفی پروژه های مسکن مهر در مورد چگونگی پرداخت مالیات ارائه دادند.
دادگر اظهار داشت: در موافقت نامه های جدید کدکارگاهی برای پرداخت بیمه کارگران وجود ندارد.
وی همچنین به ورود بانوان به دانشگاهها به تعداد زیاد در رشته های عمرانی اشاره کرد گفت: با این وجود هنوز در تامین اجتماعی بانوان به عنوان فعالان حوزه های عمرانی پذیرفته نشده اند.

سعید شادابی، از ناهماهنگی بین ادارات دولتی و ورود تعداد زیادی از پرونده ها به ماده صد اشاره کرد.
وی گفت: در کرمانشاه حدود 95 درصد پروانه ها راهی ماده صد می شوند و این در حالی است که در استانهای دیگر بسیار کمتر از این است مثلاً در تهران حدود 5 درصد، در سنندج حدود 15 و در همدان حدود 10 درصد می باشد.
شادابی آماری در مورد واحدهای ساختمانی به فروش رفته تعیین تکلیف نشده ارائه داده و بیان کرد: حدود 2000 واحد بدون سند در کرمانشاه وجود دارد.
وی ادامه داد: با وجود رای دیوان عدالت اداری در مورد نگرفتن پذیره ماده صد، در کرمانشاه همچنان پذیره گرفته می شود.

طاقه ای دیگر کارشناس حاضر در جمع، بازنگری در قانون ماده صد را خواستار شدند و عنوان کرد: این قانون مربوط به بیش از 50 سال پیش است و نیاز به بازنگری دارد.
وی پیشنهاد داد: برای کاهش تعداد پروندهای ارجاعی به ماده صد باید جریمه ها حالت بازدارنده داشته باشند نه تشویقی. این جریمه ها باید به هفتاد درصد برسد.
وی به مشکلات صدور پروانه اشاره عنوان کرد: صدور پروانه در تهران 40 درصد ارازانتر از کرمانشاه است.
وی همجنین بازنگری در طرح جامع تفضیلی مسکن را ضروری دانسته و اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود نیاز به خانه های با متراژ پایین وجود دارد و ضوابط مربوط به ساخت و ساز متناسب با ساخت واحدهای با متراژ پایین باید تغییر کند.

در ادامه سایر افراد حاضر در جلسه نظرات تکمیلی خود را پیرامون مسائل و مشکلات حوزه ساخت و ساز بیان کردند.

 ارجاع 95 درصد پرونده‌های ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100 پذیرفتنی نیست
استاندار کرمانشاه گفت: اینکه 95 درصد پرونده های ساخت و ساز در کرمانشاه به کمیسیون ماده 100 ارجاع شود پذیرفتنی نیست و این روند باید اصلاح شود.
هوشنگ بازوند در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد با انتقاد از وضعیت ساخت و سازها در شهر کرمانشاه، اظهار کرد: این هنر شهرداری است که اجازه ندهد تخلف در ساخت و سازها صورت بگیرد

رئیس اتاق کرمانشاه:
بانک‌ها به کمک اقتصاد کرمانشاه بیایند

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه اصلی‌ترین مشکل بخش خصوصی و مانع کسب و کار در فضای اقتصادی استان را سخت‌گیری در پرداخت تسهیلات بانکی اعلام کرد و گفت: اقتصاد استان کوچک است و بانک‌ها باید به کمک آن بیایند.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در سی و دومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: در بررسی‌هایی که از فضای کسب و کار استان داشتیم، مهمترین مشکل واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی استان روند دشوار اخذ تسهیلات از بانک‌ها عنوان شده است.

سی و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با دستور کار بررسی مشکلات ناشی از اجرای ماده 47 قانون تأمین اجتماعی، مشکلات و طولانی بودن مسیر دریافت کد اقتصادی، بررسی موانع اجرایی تبصره 3 ماده 64 قانون مالیات های مستقیم و ایرادات وارده توقیف دستگاه هاُ خط تولید و مواد اولیه برای شرکت ها و واحدهای تولیدی در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد.

کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در این نشست به مشکلات پیش روی بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: گاهی به دلیل مشکلات مربوط به حوزه سازمان تامین اجتماعی، بدهی بانکی و ... شاهد آن هستیم که حکم پلمب ماشین آلات و توقف خط تولید صادر می‌شود که این کار باعث متوقف شدن چرخه تولید و بیکاری کارگران می‌شود.
وی حتی از قطع برق برخی واحدها توسط اداره برق گلایه کرد

سی و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با دستور کار روند اجرای بند ب ماده 76 قانون تامین اجتماعی (مشاغل سخت و زیان آور) و بررسی مشکلات سهمیه مواد اولیه اختصاص یافته به شرکت های پلیمر استان در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه و دبیر شورای گفتگوی استان با اشاره به رتبه هشتم شورای گفتگوی کرمانشاه در آخرین رتبه بندی کشوری گفت: هم به لحاظ تعداد جلسات و هم به لحاظ محتوی مصوبات و دستور جلسات موقعیت خوبی در کشور داریم

صفحه1 از70