حمایت از کالای ایرانی
Logo
kermanshah

kermanshah

دوشنبه, 27 اسفند 1397 10:34

سال نو مبارک

در طلیعه بهار طبیعت و نوروز سال 1398
سالی سرشار از برکت و معنویت
در پرتو الطاف بیکران خداوندی، برایتان آرزومندیم

سال نو مبارک

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در چهل و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که به ریاست استاندار کرمانشاه و در محل اتاق برگزار شد، به مشکلاتی که قانون مشاغل سخت و زیان آور برای فعالان اقتصادی و کارفرمایان ایجاد کرده اشاره کرد و افزود: متاسفانه این قانون به یکی از اصلی ترین دغدغه‌های حوزه کسب و کار استان تبدیل شده است

بدینوسیله به استحضار اعضا محترم و فعالان اقتصادی استان میرساند:
با تلاش های انجام گرفته مجوز ترانزیت تمامی کالاهای مجاز به مقصد عراق از گمرک پرویزخان اخذ گردیده و این گمرک آمادگی انجام این رویه را دارد.

بازرگانان استان و نیز سایر نقاط کشور می توانند منبعد از این رویه در مرز رسمی پرویزخان استفاده نمایند.

اتاق بازرگانی کرمانشاه

رئیس اتاق کرمانشاه گفت: فعالان اقتصادی نگران سال آینده هستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با فعالان بخش خصوصی استان برگزار شد، از سال ۹۷ به عنوان سالی بسیارسخت برای اقتصاد کشور یاد کرد که با تنش‌های ارزی شدید آغاز شد و دامنه این تنش‌ها هنوز تا پایان سال ادامه دارد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است، اگرچه در تمام این سال‌ها همواره با موضوع تحریم‌ها سر و کار داشتیم، اما فشارها هیچ وقت تا این اندازه در بخش اقتصادی احساس نشده است

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بعید است دلار دوباره به کانال یازده هزار تومان برگردد، گفت: باید جلوی نوسان نرخ ارز گرفته شود.

کیوان کاشفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه طی یک ماه اخیر دوباره شاهد ورود شوک به بازار ارز و افزایش قیمت‌ها بودیم، افزود: گرانی دلار در این مدت چند دلیل عمده داشت که از مهم‌ترین آنها می‌توان به افزایش سفرهای خارجی در پایان سال و بالا رفتن سطح تقاضا برای ارز اشاره کرد.

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه با بیان اینکه برخی از واحدها و نهادها نیز در ایام پایان سال پرداخت هزینه‌های ارزی خود را انجام می‌دهند، یادآور شد: این امر نیز به افزایش تقاضا برای ارز دامن می‌زند.

کاشفی دلیل دیگر بالا رفتن قیمت ارز را مصوبه فعال شدن مجدد کوله‌بری و فعالیت‌های مرزنشینی اعلام کرد وافزود: این مصوبه نیاز به ارز برای واردات کالاها را افزایش می‌دهد و به محض تصویب آن شاهد اثراتش در بازار بودیم.

وی گفت: مجموع این عوامل باعث بالا رفتن نرخ ارز در چند وقت اخیر شد که البته اکنون مقداری کنترل شده و شیب آن به سمت پایین است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه بانک مرکزی قول‌هایی داده که دلار دوباره به کانال یازده هزار تومان برگردد، عنوان کرد: با شرایطی که داریم بعید است این امر محقق شود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه مهمترین نکته درباره نرخ ارز را جلوگیری از آریتمی‌های آن دانست که نیازمند یک سیستم مشخص است تا جلوی افزایش و کاهش‌های متناوب آن را بگیرد.

به گفته کاشفی افزایش هزار تا دو هزار تومانی قیمت ارز آن هم ظرف یک هفته پیامدهای اقتصادی فراوانی دارد که باید جلوی آن گرفته شود.

وی با بیان اینکه این آریتمی‌ها نشان می دهد قیمت واقعی ارز باید توسط بازار تعیین شود، عنوان کرد: اگر این اجازه داده شود که نرخ ارز بر اساس بازار آزاد تعیین شود، جلوی بسیاری از نوسانات گرفته خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه سپس به پیامدهای نوسانات نرخ ارز اشاره داشت و تاکید کرد: این امر فضا را برای تصمیم‌گیری‌های اقتصادی دشوار کرده و بسیاری از فعالان اقتصادی با بیم‌های زیادی مواجهند.

وی با بیان اینکه بسیاری از واحدها برای تامین مواد اولیه خود نیز با مشکل مواجه‌اند، تاکید کرد: از آنجایی که ثبت سفارش‌های ما با اما و اگرهای فراوانی مواجه است، پیش‌بینی می‌کنیم در سه ماهه ابتدایی سال آینده تامین مواد اولیه با مشکلات بیشتری مواجه شود که در این مورد اخطار های لازم را نیز داده‌ایم.
صفحه1 از82