EN   AR
شنبه, 29 مهر 1391 08:59

سمینار آموزشی مدیریت کیفیت جامع برای واحدهای تولیدی و صنعتی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه برگزار گردید

base-site

مهندس نیسانی، متخصص و مجری استانداردهای ایزو 9000 و مدیریت کیفیت جامع:

کلید تعالی جامعه توسعه اقتصادی است و باید سرمایه گذار را افتخار مملکت و کارآفرین را کلید موتور توسعه دانست

در سمینار آموزشی که به منظور تشریح مبحث مدیریت کیفیت جامع برای واحدهای صنعتی و تولیدی در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار گردید، سید سعید حیدری طیب نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در چند هفته ی اخیر شاهد کاهش چشم گیر ریال در مقابل دلار و به دنبال آن پول های خارجی بودیم که مشکلات زیادی را در کشورمان به وجود آورده است.

 

وي گفت: تحریم های کنونی بر وضعیت اقتصادی کشور بی تاثیر نیست اما نه به اندازه ای که دینار سه برابر ریال شود، پس باید علت را ریشه یابی کرد و تنها برخورد با معلول کافی نیست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هدفمند کردن یارانه ها برای ایران و ورود به بازارهای جهانی لازم بود اما باید برنامه ریزی کامل و جامعی برای آن انجام می گرفت چرا که در برنامه پنجم توسعه و در قانون هدفمند کردن یارانه ها فصلی با عنوان اشتغال و تولید تعریف شده که میبایست 30% درآمد ناشی از هدفمندی یارانه در تولید هزینه گردد اما شاهد آن بودیم که با اجرای این طرح نقدینگی در جامعه زیاد شد و باعث تورم و مشکلات در پی آن گردید.

حيدر طيب به سخنان رهبر عظیم الشان انقلاب اشاره و خاطر نشان کرد: در شرایط تحریم و سالی که به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده، حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی مهمترین تدبیر در مقابله با تحریم هاست.

وی در خصوص عملکرد دولت گفت: مسئولان باید به صورت منفعلانه عمل کنند و باید به دنبال اقتصاد مقاومتی انعطاف پذیر، قوی از درون و دارای تاب مقاومت در برابر تحریم ها باشند چون اقتصاد مقاومتی تنها در تولید نیست و بحث مصرف کننده نیز مطرح است.

حيدري طيب در پایان سخنانش به مهندس نیسانی خیر مقدم گفت و عنوان کرد: امید است با ارائه از راهکارهای عملی و مناسب از سوی صاحبنظران و اقتصاددانان با تجربه، ایران به جایگاه رفیع خود برسد و همواره شاهد کاهش بیکاری، تولید بیشتر و فشار کمتر بر مصرف کننده باشیم.

 

کلید تعالی جامعه توسعه اقتصادی است و باید سرمایه گذار را افتخار مملکت و کارآفرین را کلید موتور توسعه دانست

مهندس نیسانی، متخصص و مجری استانداردهای ایزو 9000 و مدیریت کیفیت جامع (TQM) در آغاز سخنانش به عنوان یک کرمانشاهی با ابراز خرسندی از برگزاری این سمینار در جمع فعالین اقتصادی گفت: اکنون وقت آن رسیده است که ریشه مشکلات علت یابی شود و با همدلی این مشکلات حل شود.

وی کلید تعالی جامعه را توسعه اقتصادی دانست و گفت: باید به گفته رهبر انقلاب توجه داشت و اطمینان داشت که سرمایه گذار افتخار مملکت و کارآفرین کلید موتور توسعه اقتصادی است.

مهندس نیسانی ادامه داد: در سال 2012 بالاترین رشد اقتصادی را کشور مغولستان داشته که رئیس جمهور آن کشور سه عامل مردم، تکنولوژی و درهای باز را از عوامل رشد کشورش دانسته است.

وی راه موفقیت کشورهای توسعه یافته را تولید و خدمات دانست و عنوان کرد: تولید برای صادرات و بالا بردن حجم تولید با کیفیت مطبوع از جمله آن است.

مهندس نیسانی اظهار کرد: در مملکتی که گهواره تمدن دنیاست باید به مقوله جذب توریست و آموزش توجه بیشتری داشت.

وی ادامه داد: توسعه اقتصادی به تولید نیاز دارد و تولید به یک مدیر خوب. و باید توجه داشت در تولید کیفیت باید نهادینه شود.

مهندس نیسانی در ادامه سخنانش در خصوص مدیریت کیفیت در صنعت، تجارت و بازرگانی و همچنین نظریه دمینگ سخنرانی کرد.

 

در پایان این سمینار کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه پس از ایراد سخنانی در خصوص برگزاری سمینارهای آموزشی برای تجار و فعالین اقتصادی استان کرمانشاه با ارائه هدایایی به مهندس نیسانی از ایشان تقدیر کرده و وی را افتخار کرمانشاه و ایران خواند.

 

گفتنی است در این سمینار سید سعید حیدری طیب نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، دکتر نوروزی مدیر کل حقوقی شهرداری تهران، جهانگیر شاهمرادی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه، معراج محرابی رئیس خانه صنعت و معدن و جمعی از فعالین اقتصادی استان حضور داشتند.


{gallery}neysani{/gallery}

خواندن 6459 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 29 مهر 1391 09:12