EN   AR
یکشنبه, 20 بهمن 1392 13:25

بررسی و حل مشکلات واحدهای صنعتی؛ در هشتمین جلسه ستاد توسعه اقتصادی استان کرمانشاه

setad-8

هشتمین جلسه ستاد توسعه اقتصادی استان کرمانشاه با محوریت طرح مباحث کارگروه رسیدگی به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی با حضور استاندار و روسای بانک های عامل در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، در این نشست که با حضور استاندار، روسای بانک های عامل و جمعی از واحد های صنعتی برگزار شد، رئیس اتاق کرمانشاه گفت: طبق دستور استاندار کرمانشاه مبنی بر برگزاری جلسات ستاد تسهیل واحدهای صنعتی، مقرر شد در جلسات هفتگی ستاد توسعه اقتصادی مشکلات واحدهای صنعتی با حضور دستگاه های ذیربط بررسی و مرتفع شود.
وی ادامه داد: بررسی و تسهیل مشکلات واحدهای صنعتی دارای مشکل ماهیت تشکیل جلسات ستاد تسهیل است که باید در این خصوص تصمیمات اساسی و راهبردی اتخاد و مصوب شود.
رئیس اتاق کرمانشاه افزود: هم اکنون چندین طرح بزرگ صنعتی تهیه شده که قرار است برای استفاده از تسهیلات به بانک ها مراجعه نمایند اما متاسفانه بانک ها طبق چک لیست و مقررات موجد مدارک متعددی را از واحدها درخواست می کنند و این در حالی است که هنوز مورد تایید بودن این طرح توجیهی از طرف بانک اعلام نشده است.
کاشفی خواستار شد که طرح های صنعتی بعد از تصویب سازمان صنعت، به بانک ها فرستانده شوند تا بانک ها بررسی اولیه را روی طرح ها انجام داده و اگر مورد تایید بود، متقاضی مابقی مدارک را تحویل بانک بدهد.

بابک دلفانی، معاون برنامه ریزی استانداری هم در این خصوص گفت: برنامه توسعه بخش صنعت تهیه شده و 19طرح قرار است برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی به بانک ها برود.
وی با بیان این مطلب که مرجع تایید طرح های صنعتی بانک ها باشند ادامه داد: از بانک ها درخواست می شود طرح های توجیهی صنعتی، مورد بررسی بانک ها قرار بگیرد و اگر مورد تایید بود به متقاضی اعلام شود تا مابقی امور مانند وثیقه و ... به بانک ارائه شود.

پس از بررسی و اعلام نظر روسای بانک های عامل و استاندار کرمانشاه مقرر شد طرح های توجیهی با محاسبه مقدار زمین موردنیاز و هزینه های مربوطه به بانک ها برای اعلام نظر ارائه شود و مابقی مدارک پس از تایید طرح توجیهی به بانک تسلیم شود.

در ادامه این جلسه مشکلات واحد های صنعتی کرمانشاه بررسی شد.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در سفری که رهبر معظم انقلاب در سال 90 به کرمانشاه داشتند، مصوبات بسیار ارزشمندی را به جا گذاشتند و از آن جایی که خواستار رشد جهشی استان در تمام بخش ها بودند مصوباتی راهگشا را در طول سفر در اختیار مسوولین استانی قرار دادند تا با اجرایی کردن آن ها این رشد جهشی میسر شود.
وی افزود: هرچند تاکنون این مصوبات ارزشمند آنگونه که باید پیگیری و اجرا نشده است اما من به هیچ عنوان از این موضوع به سادگی عبور نخواهم کرد و تا اجرای کامل تک تک مصوبات تلاش خواهم کرد.
رضایی با اشاره به سخنان معاون برنامه ریزی رییس جمهوری مبنی بر تخصیص 100 درصدی اعتبارات سفر رهبری، اظهار داشت: با انجام این مهم تنها همت و تلاش مدیران دستگاه های اجرایی برای جذب بودجه و ارائه برنامه های کارشناسی شده برای اجرای هرچه سریعتر پروژه های مربوطه باقی می ماند که باید در این خصوص اهتمام لازم را داشته باشند.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، تقویت واحدهای صنعتی را موجب رشد و پویایی بیشتر اقتصاد استان دانست و گفت: بانک ها با همکاری و ارائه تسهیلات به این واحدها نقش زیادی را در تقویت آن ها ایفا می کنند.
وی افزود: بانک ها که تاکنون همکاری خوبی با واحدهای صنعتی کرمانشاه داشته اند از این پس نیز خوب است تا همکاری لازم را با آن ها به عمل آورده و در حل مشکلاتشان کمک کنند.
رضایی در پایان از صاحبان صنایع بدهکار خواست تا هرچه سریعتر با مراجعه به بانک ها نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام کنند چرا که مدیران بانک ها بنای همکاری با آن ها را داشته و در حل مشکلاتشان آنان را یاری خواهند کرد.

شهرک صنعتی بیستون، مه روز گیلانغرب، تولیدی دمپایی جواهری شهرستان پاوه، تعاونی جهان اکسیژن غرب، شرکت بازیافت تایر کرمانشاه، گل افشان دالاهو غرب، زرين دانه سنقر، تعاوني 3198 پويا انديشان كرمانشاه، شرکت گل بين و تعاوني 1621 فرمالين از واحد هایی بودند که در این جلسه مشکلات آنها بررسی و مرتفع گردید.

گفتنی است صاحبان صنایع حاضر در جلسه از تصمیمات اتخاد شده راضی بوده و عنوان کردند که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، وضعیت تولیدات آن ها بسیار بهتر از قبل شده و امیدواری بیشتری برای حل مشکلات خود و رونق تولیدات دارند.

خواندن 5737 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 بهمن 1392 13:33