EN   AR
یکشنبه, 22 آبان 1390 12:34

هم اندیشی فعالین صادرات با حضور استاندار و مدیران اجرایی استان کرمانشاه

Ostandar

در این جلسه که با حضور سید دادوش هاشمی، استاندار کرمانشاه، مهندس شهرام کهریزی، مدیر بازارچه های مرزی استان، کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان و جمعی از تجار و بازرگانان استان در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، مسائل و مشکلات مربوط به بازارچه های مرزی پرویز خان، شیخ صله و شوشمی مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، در این نشست، سید دادوش هاشمی، افزود: از یكسو تجار باید با احصا مشكلات موجود اقدام كنند و در خصوص وضعیت كنونی با منطق قضاوت كنند و از دیگر سو لازم است روند فعالیتهای عمرانی و ساماندهی در بازارچه ها تسریع شود.

وی ادامه داد: واقعیت آن است كه نسبت به سالهای قبل، وضعیت بازارچه های استان در حال تغییرات مناسبی است و كارهای عمرانی در دست اجراست لذا باید صبور باشیم و تحمل كنیم و تنها به انتقاد كردن بسنده نكنیم هرچند سازمان همیاری شهرداریها هم باید تحرك بیشتری داشته باشد.

هاشمی همچنین در خصوص بازپس گیری بخشی از خدمات بازارچه پرویزخان (امور تخلیه و بارگیری) از باشگاه فوتبال شیرین فراز، گفت: ما خیلی مشتاق بودیم كه از این راهكار به تیم شهرمان كمك كنیم اما حقیقت آن است كه قانون اجازه چنین كاری را به ما نمی داد و ناگزیر به چنین سرانجامی رسید.

وی با اشاره به مشكلاتی كه هم اكنون تجار و صادركنندگان در بازارچه های استان با آن مواجه هستند، لزوم تشكیل انجمن صنفی صادركنندگان استان را یادآور شد و گفت: این كار باید هرچه سریعتر انجام شود تا گامی برای ساماندهی امور و اصلاح رویه های صادراتی برداریم.

وی گفت: اكنون در بازارچه پرویزخان در مواردی كه تجار اظهار داشته اند، تعرفه های خارج از قانون اخذ می شود كه این كار نباید انجام شود.

هاشمی گفت: برای ساماندهی و ساخت و ساز در بازارچه پرویزخان مشكل اعتباری نداریم و لازم است كه روند عملیات اجرایی و عمرانی در این بازارچه تسریع شود تا در كمترین زمان ممكن شاهد به بار نشستن برامه ریزی هایمان باشیم.

وی از آغاز عملیات اجرایی پایانه پرویزخان در دهم آذر ماه آینده خبر داد و گفت: این كار با رایزنیهای بعمل آمده با وزیر راه و شهرسازی و توافق وی، انجام خواهد شد.

استاندار كرمانشاه همچنین از سازمان همیاری شهرداریهای استان خواست تا در امر نظافت بازارچه جدی تر عمل نماید زیرا به ازای هر كامیون ورودی به این بازارچه مبلغی تحت عنوان نظافت بازارچه اخذ می كنند ولی متاسفانه وضعیت نظافت به هیچ وجه راضی كننده نیست.

هاشمی با اشاره به افزایش صادرات از مرزها و بازارچه های استان، گفت: گرچه صادرات افزایش یافته اما اصلا قصد نداریم كه وضعیت استان كرمانشاه را با دیگر استانها مقایسه كنیم زیرا بر این باورم كه صادرات استان كرمانشاه باید در كشور برتر باشد.

وی همچنین از متولیان امر خواست تا برای بیمه كارگران بازارچه و نیز روال اخذ عوارض در بازارچه های استان به جمع بندی مشخص و روتین برسند و هزینه های جاری بازارچه ها نیز مشخص شود.

در این نشست نمایندگان تجار شهرستانهای مرزی استان نیز برخی از مشكلات و خواسته های خود را به اطلاع استاندار كرمانشاه رساندند.

در این نشست با موافقت استاندار كرمانشاه مبلغ هفت میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و كسر از سرجمع بودجه شهرستان ثلاث باباجانی برای ساماندهی و بهسازی بازارچه شیخ صله اختصاص یافت.

خواندن 8740 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 22 آبان 1390 12:44