EN   AR
شنبه, 23 آذر 1398 11:29

رئیس اتاق کرمانشاه : از برقراری ارتباط اقتصادی با بخش خصوصی اتریش استقبال می‌کنیم

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و سفیر اتریش با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در این دیدار گفت: ما در آینده با عادی شدن شرایط قدرشناس پایبندی کشور اتریش به تعهدات خویش در راستای برجام هستیم.

وی اظهار کرد: بدعهدی‌های آمریکا در برجام را همه کشورها باید محکوم کنند.

کاشفی ادامه داد: اطلاعاتی که از کشور اتریش داریم و قابلیت‌های مهمی که به‌ویژه در پتروشیمی، ماشین‌آلات و تولید تین کشور دارد، می‌تواند با انتقال تجربیات به فعالان اقتصادی ما کمک کند.

کاشفی گفت: اطلاعات خوبی از ظرفیت‌های تجاری استان کرمانشاه در اختیار شما می‌گذاریم و آمادگی کامل داریم برای واحدهای در دست اجرا مثل پتروشیمی چهارم و پالایشگاه دوم و صنایع غذایی از تجربیات کشور اتریش استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: پس از خروج آمریکا از برجام ارتباط اقتصادی ما با اتریش قطع نشد و ما از برقراری ارتباطات اقتصادی بیشتر با این کشور در بخش خصوصی استقبال می‌کنیم و این را از طریق رایزن اقتصادی و سفارتخانه دنبال می‌کنیم.

اتریش به آنچه در برجام در قبال ایران پیش بینی شده پایبند است

اشتفان شولتس سفیر اتریش  نیز در ادامه این دیدار  اظهار کرد: مشارکت اقتصادی در سطح استانی و ملی بین اتریش و ایران انجام گرفته و شرکت‌هایی در حوزه مشخص اقتصادی باید برای توسعه تجارت دوجانبه ورود کنند.

وی ادامه داد: ارتیش به آنچه در برجام در قبال ایران پیش‌بینی شده پایبند است که انجام بگیرد.

وی گفت: شرکت های در حوزه مشخص اقتصادی باید بیشتر در معادلات اقتصادی دو کشور وارد شوند.

شولتس با تاکید بر توسعه همکاری‌های مشترک و همچنین همکاری با کرمانشاه، افزود: جمع‌بندی لازم انجام گرفته و مثلاً در استان کرمانشاه، در زمینه سایت پسماند، محیط زیست و.... همکاری لازم انجام خواهد گرفت.

سفیر اتریش گفت: اتریش از لحاظ فناوری سبز در جهان پیشرو است و تمایل به همکاری با ایران دارد و در زمینه گردشگری نیز اهدافی برای پیشبرد اهداف اقتصادی در نظر گرفته شده است.

خواندن 1709 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 23 آذر 1398 11:36