EN   AR
پنج شنبه, 02 بهمن 1399 12:03

مصوبات جلسه شصت و دوم شورای گفتگو

جلسه شصت و دوم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با دو دستور کار ساماندهی مشکلات شرکت‌های پخش و همچنین مشکلات اجرای طرح پیاده‌راه شدن خیابان مدرس پنجشنبه گذشته (۲۵ دی) در استانداری کرمانشاه و با حضور استاندار، رئیس اتاق کرمانشاه و جمعی از مسئولین استان برگزار شد.

این جلسه هشت مصوبه داشت که از این تعداد هفت مصوبه مربوط به شرکت‌های پخش و یک مصوبه مربوط به تاخیر چند ماهه در اجرای طرح پیاده‌راه شدن خیابان مدرس بود، به علاوه از این تعداد هفت مصوبه استانی و یک مصوبه ملی بود.

در زمینه شرکت‌های پخش مقرر شد سازمان صمت از حضور این شرکت‌ها در جلسات ستاد تنظیم بازار استان استفاده کند، به علاوه شرکت‌های پخش ملزم شدند به جهت حمایت از واحد‌های تولیدی استان کرمانشاه حداقل دو قلم از سبد کالای خود را به تولیدات این واحدها اختصاص دهند.

همچنین مقرر شد طی جلسه‌ای با حضور اتاق اصناف و اتاق بازرگانی شرکت‌های پخش، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و خرده‌فروشان زمینه استفاده از کالاهای تولیدی استان و آشنایی بیشتر با این واحدها فراهم شود.

شناسایی واحد‌های برند استان و معرفی آنها به شرکت‌های پخش سراسری در کشور با همکاری سازمان صمت به جهت معرفی این واحدها در سراسر ایران از دیگر مصوبات این جلسه بود.

همچنین قرار شد طرح و بررسی معضل کد پستی شرکت‌های پخش در کمیسیون قاچاق کالا و ارز، به شورای گفت‌وگوی ملی ارسال شود.

حضور نماینده شرکت‌های پخش بدون حق رأی در جلسات کمیسیون 20 توسط سازمان غذا و دارو، نیز از دیگر مصوبات جلسه شصت و دوم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه بود.

به علاوه مقرر شد حداکثر ظرف یک هفته آینده جلسه ایی بین ستاد قاچاق کالا و ارز، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ایی، انجمن حمل و نقل استان و شرکت های پخش برای حل مشکل کد پستی بارنامه بارهای شرکت های پخش تشکیل و تصمیمات اتخاذ شده به عنوان مصوبه شورا ابلاغ شود.

مصوبه پایانی این نشست نیز مربوط به شهرداری کرمانشاه و مرتبط با پیاده راه شدن خیابان مدرس بود که با توجه به تقاضای اصناف و کسبه مبنی بر نزدیک شدن بازار شب و عید و رکود حاکم بر این واحدها به جهت شرایط بیماری کرونا، مقرر شداجرای این طرح برای مدتی به تاخیر بیفتد.

خواندن 160 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 02 بهمن 1399 12:07