سال رونق تولید
Logo
kermanshah

kermanshah

رئیس اتاق کرمانشاه اعلام کرد: به زودی انجمن جوانان کارآفرین کرمانشاه تشکیل میشود.

کیوان کاشفی ادامه داد: مجوز تأسیس این انجمن از مراجع مربوطه اخذ گردیده و به زودی اولین مجمع عمومی آن جهت تایید اساسنامه و تعیین هیات رئیسه تشکیل خواهد شد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران گفت: با توجه به اینکه این تشکل در سطح ملی نیز تشکیل خواهد شد تلاش داریم انجمن استان به زودی تاسیس گردد تا امکان حضور نمایندگانی از استان در تشکل ملی جوانان کارآفرین داشته باشیم.
کاشفی شرایط عضویت در این تشکل را داشتن حداکثر ۳۸ سال و مدارک مثبته و تایید اتاق مبنی بر کارآفرین بودن متقاضیان و همچنین داشتن کارت بازرگانی اعلام کرد.
وی از عضویت واحد های دانش بنیان و استارتاپی با شرایط ویژه در این انجمن یاد کرد و گفت: در اساسنامه ترکیب هیات رئیسه به شکلی دیده شده که امکان حضور بانوان کارآفرین نیز وجود داشته باشد. همچنین ذیل این انجمن کمیته های مختلفی دیده شده که ضمن متناظر بودن با کمیسیون‌های تخصصی اتاق امکان حضور در کارگروه های مربوطه را خواهند داشت.
رئیس اتاق کرمانشاه گفت: تاکنون در ۴ استان این انجمن تاسیس شده و کرمانشاه پنجمین استانی است که موافقت تشکیل را از اتاق ایران دریافت کرده است.
وی تشکیل این انجمن را برابر ماده ۵ قانون بهبود فضای کسب و کار کشور دانست و خاطرنشان کرد: با ثبت قانونی این انجمن توسط اتاق ایران جایگاه حقوقی محکمی برای فعالیت آن در نظر گرفته خواهد شد.
کاشفی در پایان اظهار امیدواری کرد که تشکیل این تشکل کمک شایانی به رشد و بالندگی نسل جدیدی از کارآفرینان که سرمایه‌های اصلی اقتصادی استان هستند، بنماید.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در این جلسه گفت: اگر رونق تولید می‌خواهیم باید از ظرفیت‌های داخل استان استفاده کنیم.  

رئیس اتاق کرمانشاه از برپایی نمایشگاه حمایت از رونق تولید در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: پیگیر هستیم این نمایشگاه در ۱۰ روز اول تیرماه برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه هماهنگی برپای نمایشگاه رونق تولید که با حضور دستگاه‌های مختلف برگزار شد با اشاره به تجربه خوب سال گذشته در برپایی نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد :امسال هم پیگیر آن هستیم که نمایشگاه دیگری در سال که با نام رونق تولید است، برای حمایت از تولیدات داخلی برپا کنیم.
وی ادامه داد: بنا داریم در این نمایشگاه محصولات تولید داخل را هم به عموم مردم و هم به دستگاه ها و سازمان ها معرفی کنیم تا این محصولات را بیشتر بشناسند.
رئیس اتاق کرمانشاه یادآور شد: به علاوه پیگیر آن هستیم که در کنار این نمایشگاه چند همایش و نشست تخصصی نیز برگزار کنیم.
کاشفی از دستگاه‌های مربوطه خواست همکاری لازم را به برپایی این نمایشگاه داشته باشند و اضافه کرد: باید غرفه ها را با قیمت مناسب در اختیار متقاضیان قرار دهیم.
وی معتقد است در این نمایشگاه علاوه بر تولیدات داخل استان کرمانشاه، می‌توان برندهای مطرح ملی را نیز پای کار آورد.

در ادامه محسن دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز از برپایی نمایشگاه رونق تولید به عنوان یک رویداد مهم و خوب برای استان کرمانشاه یاد کرد و افزود:برای برپایی این نمایشگاه علاوه بر همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله جهاد کشاورزی، حوزه گردشگری و ...، نیازمند پای کار آمدن تشکل‌های بخش خصوصی نیز هستیم.
وی افزود: تشکل‌های مانند خانه صنعت و معدن، اتاق تعاون و ... باید پای کار بیایند و واحدهای تولیدی خصوصا آنهایی که برند موفق ملی و حتی بین المللی هستند را برای حضور در این نمایشگاه ترغیب کنند.
وی با بیان اینکه باید شرایط برپایی نمایشگاه برای مردم معمولی نیز جذاب باشد، اضافه کرد: باید در این نمایشگاه امکان حضور کارپرداز دستگاه‌های اجرایی نیز فراهم شود زیرا این امر گامی برای استفاده بیشتر دستگاه ها از کالاهای تولید داخل استان است.

رضا سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف و مدیر عامل نمایشگاه بین المللی کرمانشاه نیز در این جلسه اظهار کرد: سال گذشته تجربه موفق برپایی نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی با همکاری بخش مختلف را داشتیم که اولین نمایشگاه در سطح کشور بود و امیدواریم که امسال هم بتوانیم اولین نمایشگاه رونق تولید در سطح کشور را در استان کرمانشاه برگزار کنیم.
وی از در نظر گرفتن حدود ۲۵۰۰ مترفضا برای برپایی این نمایشگاه خبر داد و عنوان کرد: تلاش می‌کنیم غرفه‌ها با قیمت مناسب در اختیار متقاضیان قرار بگیرد زیرا به دنبال سودجویی از این نمایشگاه نیستیم.
ساسانی ابراز امیدواری کیدر آغاز به کار این نمایشگاه را بتوانیم با حضور یکی از مسئولان بلند پایه کشور برگزار کنیم.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی کرمانشاه با بیان اینکه باید در این نمایشگاه زمینه حضور واحدهای موفق تولیدی داخل استان فراهم شود، عنوان کرد: می‌توانیم از برندهای موفق کشور نیز در این نمایشگاه استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه باید نمایشگاه را به شیوه های مختلف برای مردم جذاب کنیم گفت: یکی از این شیوه ها توجه به ظاهر غرفه ها و عرضه کالا با قیمت مناسب است.
رئیس اتاق اصناف کرمانشاه معتقد است باید از ظرفیت این نمایشگاه برای معرفی پتانسیل های استان کرمانشاه نیز استفاده کرد.

کیوان کاشفی عضو هیئت رئیسه اتاق ایران گفت: بسیاری از اظهار نظرها در مورد عدم برگشت ارز به چرخه اقتصادی کشور بر اساس آمار و منطق صحیح نیست و نباید با این گونه نظرات همکاری خوب صادرکنندگان را با بانک مرکزی زیر سوال برد.

وی با بیان مشکلات فراوان پیش روی صادرکنندگان گفت: نبود سیستم بانکی برای انتقال ارز، فشار تشدیدشونده تحریم ها، عدم اجرایی شدن ساز و کار اینستکس و نوع خاص صادرات به کشورهای عراق و افغانستان از این دست مشکلات است

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از صعود ۹ پله‌ای استان از نظر شاخص فضای کسب و کار در زمستان ۹۷ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی اظهار کرد: بر اساس آخرین پایش ملی محیط کسب و کار مربوط به زمستان سال ۹۷ که توسط مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران منتشر شد، شاخص فضای کسب و کار استان کرمانشاه ۹ پله ارتقا پیدا کرد.
وی افزود: بر اساس این گزارش کرمانشاه با شاخص ۶.۳۵ در رتبه ۲۲ بین استان‌های دیگر کشور از نظر شاخص فضای کسب و کار قرار گرفت.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران اضافه کرد: در فصل قبل از آن، کرمانشاه رتبه ۳۱ فضای کسب و کار کشور را داشت و اکنون شاهد ارتقا ۹ پله‌ای جایگاه استان هستیم.
کاشفی یادآور شد: بر اساس نظرسنجی‌ به عمل آمده اصلی ترین مشکلات فضای کسب و کار که بخش خصوصی استان اعلام کرده‌اند به ترتیب غیرقابل پیش بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات - بی ثباتی سیاست ها، قوانین، مقررات و رویه‌های اجرایی ناظر بر فضای کسب و کار، و دشواری تامین مالی از بانکها بوده است.
وی عوامل موثر بر بهبود شاخص‌های فضای کسب و کار را ایجاد حساسیت بین دستگاه ها و پیگیری‌های مستمر استاندار محترم و مجموعه مدیریتی استان دانست و اظهار امیدواری کرد که با بکارگیری پیشنهادات بخش خصوصی در قالب سند رونق تولید، در سال ۹۸ نیز همچنان شاهد بهبود فضای کسب و کار استان باشیم.
رئیس اتاق کرمانشاه شاخص فضای کسب و کار را یکی از اصلی ترین شاخص ها برای جلب و جذب سرمایه‌گذاری دانست و پیشنهاد کرد همه دستگاههای خدمات رسان در امور اقتصادی به این مهم توجه کافی نمایند.

چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 09:33

کرمانشاه صاحب انجمن "روغن حیوانی" شد

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی در کرمانشاه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، مجمع انتخابات هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی استان کرمانشاه امروز (25 اردیبشهت) برگزار شد و با انتخاب اعضای هیات مدیره، این تشکل فعالیت خود را آغاز کرد.

کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه در این جلسه از روغن حیوانی به عنوان یک ثروت قابل توجه برای کرمانشاه یاد کرد که تا کنون از آن غافل بودیم

صفحه1 از88