حمایت از کالای ایرانی
Logo
kermanshah

kermanshah

همایش تببین نقش اصناف در پشتیبانی از جبهه‌های حق علیه باطل، به مناسبت نزدیک شدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، رضا سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف کرمانشاه در این همایش از اصناف، تجار و بازاریان به عنوان بازوان انقلاب و قلب اقتصادی جامعه و کشور یاد کرد.
وی با بیان اینکه اصناف همواره در بستر تحولات جامعه نقش بسزایی داشتند، افزود: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی این نقش‌آفرینی وارد عرصه جدیدی شد

در این بیانیه آمده است:

إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه حادثه تروریستی در اهواز را که توسط تروریست های کوردل انجام و منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان عزیزمان شد، به شدت محکوم می نماید.

بی شک اینگونه اقدامات بزدلانه نمی تواند هیچ گونه آسیبی به اتحاد مردم و ایران سربلندمان وارد نماید و مردم ایران اسلامى مانند همیشه با اتحاد مثال زدنی خود نخواهند گذاشت دشمنان قسم خورده ایران در رسیدن به اهداف شوم خود موفق باشند.

اتاق کرمانشاه ضمن تسلیت به خانواده شهداى والامقام، برای همه مجروحان این حادثه شفای عاجل از خداوند مسئلت دارد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه

مدرسه سه کلاسه روستای زلزله زده "حشمر" ثلاث باباجانی که به همت اتاق بازرگانی کرمان بازسازی شده بود همزمان با اولین روز از ماه مهر به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، این مراسم همزمان با آغاز سال تحصیلی 97_98 و با حضور جمعی از مسئولین استان کرمانشاه و نمایندگانی از اتاق بازرگانی کرمان در روستای زلزله زده حشمر ثلاث باباجانی برگزار شد

کیوان کاشفی، رییس اتاق کرمانشاه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی از مشکلات چند نرخی بودن ارز در کشور یاد کرد و گفت:تا زمانیکه فاصله ارز در سه بازار اینقدر زیاد و ۴۲۰۰ تومان، ۹ هزار تومان و حدود ۱۵ هزار تومان است شاهد بروز رانت و سایر مشکلات خواهیم بود.
وی خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از چرخه اقتصادی کشور شد و اظهار کرد: باید فاصله دو بازار باقی مانده را نیز کم کنیم.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، معتقد است حل مشکل اصلی سه نرخی بودن ارز می تواند مشکلات ثانویه مانند صدور بخشنامه های متعدد دست و پاگیر را نیز مرتفع کند

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید کم‌کم واردات از کشور عراق را آغاز کنیم و صرفا بر روی صادرات به این کشور تمرکز نداشته باشیم.

کیوان کاشفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از عراق به عنوان یکی از شرکای تجاری اصلی ایران طی سال‌های اخیر یاد کرد و افزود: در این سال‌ها عمده تمرکز ما روی صادرات به کشور عراق بوده و واردات زیادی از این کشور نداشته ایم.

وی ادامه داد: البته نباید فراموش کرد یکی از دلایل این امر شرایط کشور عراق بوده که تولیدات خاصی برای صادرات نداشته و اگر چیزی هم از این کشور وارد شده محدود به نفت و فرآورده‌های سوختی و در قالب ترانزیت بوده است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به پیامدهای صادرات یکطرفه ایران به عراق، یادآور شد: وقتی این وابستگی یکسویه باشد ناچاریم بسیاری از شرایط عراق را بپذیریم و قدرت مانور چندانی نداشته باشیم.

کاشفی نمونه این امر را در مقاومت چندساله طرف عراقی برای حمل یکسره کالا از طرف ایران دانست و عنوان کرد: نمونه دیگر این شرایط افزایش قابل توجه تعرفه‌های واردات کشور عراق بود که چون ما به صورت متقابل واردات کالا از این کشور نداشتیم، امکان چانه‌زنی در این بخش هم وجود نداشت.

وی با بیان اینکه کشورهای موفق دنیا هر دو سویه تجارت یعنی واردات و صادرات را با هم می‌بینند، افزود: ما هم باید تلاش کنیم با برقراری واردات از کشور عراق، تراز تجاری بین دو کشور را متعادل کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به قوی شدن بحث تحریم‌ها و اینکه ابعاد آن هنوز مشخص نیست، یادآوری کرد: در این شرایط می‌توانیم از عراق به عنوان پایگاهی برای واردات به کشور استفاده کنیم.

به گفته کاشفی، اکنون بسیاری از شرکت‌های ایرانی در عراق دفتر و مرکز دارند و می‌توان از ظرفیت آنها و کشور عراق برای زمان تحریم‌ها و واردات انواع کالا استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: می‌توانیم در زمان تحریم‌ها بسیاری از ماشین‌آلات، مواداولیه مورد نیاز صنایع و واحدهای تولیدی و... را از طریق عراق وارد کشور کنیم. ضمن اینکه اخیرا نیز ظرفیت‌های خوبی در حوزه واردات از عراق شکل گرفته است.

کاشفی عنوان کرد: کشور عراق می‌تواند محل تامین بسیاری از مایحتاج در زمان تحریم‌ها باشد که باید برنامه‌ریزی‌ لازم در این خصوص را داشته باشیم.

برگزاری پاویون ج.ا.ایران در نمایشگاه بین المللی جامع صنعت ساختمان دبی Big5 Dubai 2018
زمان: 5 لغایت 8 آذر 97
تلفن کسب اطلاعات تکمیلی: 03136633939

صفحه1 از65