سال رونق تولید
Logo
دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 08:43

بررسی مسائل اقتصاد شهری با رویکرد تامین منابع در پنجاه و چهارمین نشست حلقه های مفقوده اقتصاد استان کرمانشاه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

KRC 1622پنجاه و چهارمین نشست حلقه های مفقوده اقتصاد استان کرمانشاه با دستور جلسه بررسی مسائل اقتصاد شهری و با حضور شهردار کرمانشاه، جمعی از مدیران اقتصادی استان و مشاوران اتاق کرمانشاه برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی رئیس اتاق کرمانشاه از سه چالش مهم پیش روی حوزه شهری کرمانشاه یاد کرد و گفت: مهمترین این چالش ها نبود استراتژی کلان برای شهر کرمانشاه است که بتواند در زندگی مردم بازخورد خود را نشان دهد.
وی دومین دغدغه را بافت سنگین شهرداری و وجود تعداد زیاد پرنسل این بخش دانست و ادامه داد: سومین دغدغه که بسیار هم مهم است مسئله مالی شهرداری است که رکن اساسی حرکت شهر و امور عمرانی می باشد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است به دلیل رکودی که در ساخت و سازها ایجاد شده بخشی از درآمد شهرداری ها که وابسته به ساخت و ساز بوده با چالش مواجه شده است.
کاشفی با بیان اینکه شهرداری برای ادامه کار خود نیازمند تعرفی درآمد پایدار است تا بتواند امور شهری را پیش ببرد، تاکید کرد: امیدواریم با تعامل خوبی که بین اتاق و شهرداری کرمانشاه وجود دارد بخشی از این مشکلات مرتفع گردد.

در ادامه آرش رضایی شهردار کرمانشاه نیز با بیان اینکه کرمانشاه فاقد استراتژی توسعه و برنامه راهبردی است، اظهار کرد: اقدامات و مطالعاتی در این خصوص در دست انجام است و از افراد باتجربه در شهرهای بزرگ کشور نیز استفاده کردیم.
وی از کاهش درآمدهای شهرداری کرمانشاه خبر داد و یادآوری کرد: درآمد شهرداری در خرداد سال 93 حدود 9 میلیارد تومان بود و در خرداد امسال به 6 میلیارد تومان رسید و این در حالی است که هزینه ها و پرداختی حقوق های ما در این مدت بیشتر شده است.
به گفته شهردار کرمانشاه باید درآمد شهرداری از ساخت و سازها به درآمدهای پایدار تغییر پیدا کند که کارهایی در این راستان در دست اقدام است و به زودی همایشی را نیز در این راستا برگزار خواهیم کرد.
رضایی خاطرنشان کرد: در کنار اموری که ما پیگیری می کنیم، پرسنل شهرداری نیز به امور روزمره و عادی خود مانند آسفالت معابر، امور عمرانی و... مشغول هستند.

در ادامه نلسون حضرتی نائب رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه نیز خواستار ارائه راهکارهایی برای تحول کرمانشاه شد و ادامه داد: اگر می خواهیم کرمانشاه متحول شود باید بدانیم که یکسری از مشکلات را داریم، آنها را بپذیریم و برایشان راه حل پیدا کنیم.
وی اظهار کرد: تحول کرمانشاه خواسته همه است اما باید دست به دست هم دهیم و امور را پیش ببریم.

همچنین سهراب دل انگیزان مشاور اتاق کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه جمعیت شهر کرمانشاه بهینه نیست، تاکید کرد: باید هر شهری متناسب به ساختار و ویژگی هایی که دارد یک جمعیت بهینه داشته باشد که این جمعیت بهینه برای کرمانشاه پایین است.
وی ادامه داد: مشکل دیگر این است که تکلیف کرمانشاه برای چند سال آینده معلوم نیست و نقشه راهی نداریم که بدانیم چند سال آینده چه کاری قرار است در کرمانشاه انجام شود.
دل انگیزان معتقد است اگر می خواهیم مشکلات کرمانشاه حل شود باید برای این شهر برندسازی کنیم و برندهای موجود در آن را تقویت کنیم و البته به جامعه و مردم نیز بهای بیشتری بدهیم.

 {gallery}nhalghemaf955{/gallery}

خواندن 764 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 08:54