سال رونق تولید
Logo
دوشنبه, 06 آذر 1396 11:06

پنجاه و هشتمین نشست حلقه های مفقوده اقتصاد اتاق کرمانشاه برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

KRC 7915به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست حلقه های مفقوده اقتصاد با اشاره به برگزار همایش و نمایشگاه توانمندی های تولیدی و فرصت های سرمایه گذاری کرمانشاه عنوان کرد: بیش از60 سرمایه گذار و بازرگان عراقی و سفرای کشورهای هند، پاکستان و افغانستان دركرمانشاه حضور داشتند.

وی ادامه داد: در همایش توانمندی های تولیدی و فرصت های سرمایه گذاری چهار پانل در حوزه های "صنعت، معدن و تجارت"، "پانل کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور، صنایع تبدیلی، زنبور و ..."، "پانل گردشگری و توریسم درمانی" و "پانل زیرساخت و خدمات" برگزار شد و بیش از بیست سخنران به معرفی پتانسیل های کرمانشاه پرداختند.
رئیس اتاق کرمانشاه افزود: یکی از برنامه های این همایش نشست رو در رو (B2B) تجار و فعالان اقتصادی بود که با حضور 400 نفر از فعالین اقتصادی استان و مدعوین خارجی در محل هتل پارسیان به مدت 4 ساعت برگزار شد و نهایتا منجر به عقد قراردادهایی نیز گردید.
کاشفی عنوان کرد: نشستی با حضور سفرای کشورهای هندوستان، پاکستان و افغانستان با موضوع بررسی شرایط مبادلات تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با این کشورها از دیگر برنامه های این همایش بود که با حضور فعالین اقتصادی استان که با کشورهای فوق الذکر مراودات تجاری داشته اند برگزار شد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران به نمایشگاه توانمندیهای تولیدی و فرصت های سرمایه گذاری کرمانشاه که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برگزار شد اشاره ای داشت و اظهار کرد: تعداد 76 واحد در گروه های مواد غذایی، مواد شیمیایی، صنایع دستی، مواد شوینده، فولاد، پتروشیمی، فرش، مصالح ساختمانی، برق و صنایع الکترونیکی در نمایشگاه در متراژ 2500 متر مربع حضور داشتند.
وی با نظرسنجی های انجام شده در نمایشگاه از فعالین اقتصادی گفت: 95% اصل برگزاری چنین نمایشگاه هایی را خوب و عالي عنوان كردند و تنها 5% آن را متوسط و ضعيف ارزيابي نموده اند.
کاشفی ادامه داد: تشكيل شوراي هماهنگي و مديريت روابط خارجي برای رسیدن به بلوغ ارتباطات خارجي و مواجه صحيح با رويدادهاي بين المللي در استان و همچنین تشكيل دبيرخانه دائمي جلب و جذب سرمايه گذاربا عضويت كليه دستگاه هاي دولتي و خصوصي، در استان ضروری به نظر می رسد.

در ادامه این نشست کارشناسان به بیان دیدگاه های خود جهت بهتر برگزار شدن این رویدادهای بین المللی در کرمانشاه پرداختند.

خواندن 606 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 آذر 1396 11:07