حمایت از کالای ایرانی
Logo
یکشنبه, 19 شهریور 1396 03:47

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه: صدای بخش کشاورزی شنیده نمی‌شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: بخش کشاورزی سهم زیادی در اشتغال استان دارد، اما آنطور که باید صدای بخش کشاورزی شنیده نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست هم‌اندیشی بررسی مسائل حوزه کشاورزی، از تلاش‌های چند سال اخیر اتاق بازرگانی برای حوزه کشاورزی یاد کرد که زمینه ساز اتفاقات خوبی در بخش کشاورزی بوده است.
وی کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی کرمانشاه را از پربارترین کمیسیون‌ها عنوان کرد و گفت: جلسات کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی نیز به صورت مستمر برگزار می‌شود و نتایج خوبی داشته است.
کاشفی همچنین به فعالیت شورای ملی نخود اشاره کرد و افزود: اعتبارات خوبی برای شورای ملی نخود لحاظ شده و شاهد اثرگذاری این شورا بر بازار نخود بوده ایم.
وی به اقدامات موثر انجام شده در حوزه صادرات دام زنده هم اشاره و بیان کرد: در بحث صادرات دام زنده کارهای خوبی انجام شده است.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه کشاورزی را از بخش‌های موثر در توسعه استان دانست و ادامه داد: بخش کشاورزی ما علی‌رغم قابلیت‌های فراوان، با مشکلاتی مواجه است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه در این استان تقریبا 100 درصد کشت محصولات کشاورزی با بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: برای مثال در کرمانشاه سهم بخش کشاورزی در اشتغال از صنعت بسیار بیشتر است، اما به اندازه یک دهم صنعت، صدای بخش کشاورزی به گوش نمی‌رسد.
کاشفی معتقد است، در استان کرمانشاه بیشتر دیدگاه دولتی‌ها در حوزه کشاورزی مطرح است و این در حالیست که بخش خصوصی کار را انجام می‌دهد و باید به بخش دولتی خط مشی بدهد.
وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی کشاورزی در استان کرمانشاه باید قوی‌تر از وضعیت موجود باشد، افزود: این بخش باید مطالبه‌گر باشد و برای رفع مشکلاتش تلاش کند.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه به فعالیت‌های مؤثر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: این شورا، کارگروهی با وزنه سنگین است که مقامات عالی استان از جمله شخص استاندار در آن حضور دارند.
وی از فعالیت دبیرخانه مستقل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی استان کرمانشاه خبر داد و گفت: بیش از 90 درصد مباحث مطرح شده در این شورا محقق شده و موارد مهم نیز به کارگروه شورای ملی ارجاع می‌یابد.
کاشفی با اشاره به اینکه تمام مصوبات شورای گفتگو ظرف یک ماه برای تصمیم گیری به هیئت دولت می‌رود، افزود: بخش صنعت، سهم خوبی در جلسات شورای گفتگو دارد، اما حوزه کشاورزی کمتر در این شورا ورود کرده است.
وی همچنین به فعالیت تشکل‌های بخش خصوصی اشاره و بیان کرد: اتاق بازرگانی ضمن به رسمیت شناختن استقلال این تشکل‌ها، حمایت‌های خوبی از آنها دارد.
در ادامه ناصر مرادی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی کرمانشاه و نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران خواستار توجه بیشتر به تشکل‌های بخش کشاورزی استان کرمانشاه شد و افرود: متاسفانه تشکل‌های کشاورزی استان مطالبه‌گر نبوده و به جایگاه شایسته خود نرسیده اند.
مرادی تاکید کرد: تشکل‌های بخش کشاورزی استان کرمانشاه باید یکدست و یکصدا باشند و در تصمیم گیری‌های حوزه کشاورزی مشارکت کنند.
وی خواستار راه‌اندازی دبیرخانه تشکل‌های کشاورزی در اتاق بازرگانی استان شد و افزود: این دبیرخانه برای هماهنگی بیشتر تشکیل شود.
به گفته این مسئول تشکل‌های کشاورزی نه تنها در بُعد صادرات بلکه در زمینه تولید، مصرف و تنظیم بازار باید نقش پُررنگی داشته باشند.

خواندن 2275 دفعه