حمایت از کالای ایرانی
Logo
سه شنبه, 18 مهر 1396 05:04

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه: باید ظرف 4 سال آینده نرخ بیکاری استان را پنج تا هفت درصد کاهش دهیم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نشست فعالین اقتصادی بخش خصوصی استان کرمانشاه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه کیوان کاشفی رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در این نشست که صبح امروز(17 مهر) در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کرمانشاه از مشکلات متعددی رنج می برد، افزود: یکی از مهمترین مشکلات استان نرخ بالای بیکاری است که اعتماد به نفس ما را در این سال ها گرفته است.
وی کاهش نرخ بیکاری را نیازمند سرمایه گذاری و اصلاح قوانین دانست و یادآوری کرد: یکی دیگر از نیازهای استان برای کاهش نرخ بیکاری برقراری توازن منطقه ای است.
وی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس تقاضا کرد، استان کرمانشاه را ویژه ببینند تا خلائی که در استان به دلیل عدم توازن منطقه ای در این سال ها ایجاد شده، پر شود.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تصریح کرد: باید با این اقدامات بتوانیم طی چهار سال آینده نرخ بیکاری استان را پنج تا هفت درصد کاهش دهیم.
به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، کاهش هر درصد نرخ بیکاری در استان معادل ایجاد حدود شش هزار شغل است و کاهش پنج تا هفت درصد نرخ بیکاری و ایجاد این تعداد شغل کار بسیار بزرگی می طلبد.
کاشفی عنوان کرد: حتی با کاهش پنج تا هفت درصدی نرخ بیکاری باز هم نرخ بیکاری ما از میانگین کشور بالاتر خواهد بود.
وی افزود: اکنون که مدیریت ارشد جدید استان مشغول به کار شده انگیزه ها هم برای کار بیشتر است و باید برای کاهش نرخ بیکاری استان تلاش مضاعفی کنیم.
وی از نمایندگان مجلس خواست برای کاهش نرخ بیکاری استان در توزیع بودجه سالانه و در نظر گرفتن کمک های فنی و اعتباری، استان کرمانشاه را ویژه ببینند.
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، دیروز (16 مهر) به کرمانشاه سفر کردند. نشست با استاندار و جمعی از مدیران و فعالین بخش خصوصی از برنامه های این نمایندگان بوده است.

صنایع غذایی در اولویت نوسازی قرار دارند
محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: سیاست ما در حوزه صنایع غذایی ایجاد واحد جدید نیست، بلکه باید واحدهایی را که داریم از نظر امکانات و تجهیزات نوسازی کنیم و به ظرفیت کامل تولید برسانیم.
به گفته این مسئول صنایع غذایی و صنایع تبدیلی کشاورزی در اولویت حمایت و پرداخت تسهیلات برای نوسازی تجهیزات قرار دارند.
وی افزود: صنایع غذایی اگر نتوانند محصول به روز و با کیفیت تولید کنند، تعطیل خواهند شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس به مشکل تامین مواد اولیه از جمله مس و آلومینیوم که برای برخی از واحدها ایجاد شده اشاره کرد و ادامه داد: از تمام ظرفیت ها برای عرضه کافی مس و آلومینیوم در بورس استفاده خواهیم کرد.
صالحی نیا خاطرنشان کرد: عرضه مس اکنون در بورس انجام می شود و در پنج ماهه امسال ۵۰ هزار تن مس در بورس عرضه شده که تلاش می کنیم این میزان تا پایان سال به بیش از ۱۴۰ هزار تن برسد.
وی یادآوری کرد: به زودی روش مناسبی هم برای عرضه آلومینیوم در بورس اتخاذ می کنیم.

 

در ادامه احمد صفری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز از موقعیت استراتژیک استان کرمانشاه در غرب کشور و خصوصا پتانسیل همجواری با کشور عراق یاد کرد که می تواند زمینه توسعه اقتصادی استان را فراهم کند.
وی از وجود ۱۶ شهرک و‌ پنج ناحیه صنعتی در استان کرمانشاه یاد کرد که تاکنون بیش از ۸۰۰ قرارداد در این مناطق بسته شده و ۳۶۸ واحد صنعتی و تولیدی در آنها به بهره برداری رسیده است.
به گفته این نماینده مجلس از این تعداد واحد به بهره برداری رسیده نیز ۲۲۹ واحد فعال و ۱۳۹ واحد راکد است.

گفتنی است فعالان اقتصادی استان در دو پنل جداگانه صنعت و معدن به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند.

 

خواندن 1862 دفعه