سال رونق تولید
Logo
شنبه, 04 آذر 1396 08:32

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه: پای سرمایه‌گذاران "اتریش" به کرمانشاه باز می‌شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از رایزنی برای پای کار آمدن سرمایه‌گذاران اتریشی در پروژه‌های شاخص استان خبر داد.

کیوان کاشفی با اشاره به سفر دو روزه هیاتی از اتاق‌های بازرگانی برخی از استان‌های کشور از جمله کرمانشاه به اتریش، اظهار کرد: این سفر دستاوردهای خوبی خصوصا برای استان کرمانشاه داشت.
وی ادامه داد: دو روز کامل جلساتی با اعضای اتاق بازرگانی اتریش و هر 9 ایالت زیر مجموعه آن داشتیم و در مباحث مختلف بحث و تبادل تجربه کردیم

.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران افزود: حوزه آموزش و مراکز آموزشی، استارت آپ‌ها، کسب و کارهای نوین و ... از جمله مواردی بود که در یک روز کاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا بتوانیم از تجارب اتریشی‌ها در این بخش‌ها استفاده کنیم.
کاشفی با بیان اینکه یک روز کاری هم به طرح مباحث سرمایه‌گذاری بین دو کشور و خصوصا استان کرمانشاه گذشت، افزود: سرمایه‌گذاران اتریشی برای حضور در کشور ما و خصوصا کرمانشاه و برقراری تبادلات اقتصادی بین دو طرف دید مثبتی دارند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دیدگاه فعالان اقتصادی اتریش نسبت به ایران مثبت و کمتر تحت تاثیر کشورهایی مانند امریکا و اسرائیل است، به علاوه بانک‌های اتریشی فضای بهتری برای تبادل با ایران دارند و حتی خطوط فاینانس آنها برای ایران نیز در حال بازشدن است که می‌تواند زمینه تبادلات اقتصادی بیشتر را فراهم کند.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با بیان اینکه باید از این فصا به خوبی استفاده کنیم و پیشنهادات پخته سرمایه‌گذاری را در اختیار اتریشی‌ها قرار دهیم، عنوان کرد: در حوزه استان کرمانشاه حدود 10 پروژه را بررسی کردیم که امکان حضور و سرمایه‌گذاری اتریشی‌ها در آن وجود دارد.
به گفته کاشفی یکی از مهمترین زمینه‌هایی که اتریشی‌ها در آن تجارب خوبی در سطح بین‌المللی دارند بحث تله‌کابین است و برای ورود به تله کابین تاق‌بستان و حتی بیستون نیز بسیار علاقمند بودند.
وی انرژی‌های تجدیدپذیر و سلول‌های خورشیدی را نیز از دیگر مواردی دانست که در کرمانشاه زمینه آن وجود دارد و سرمایه‌گذاران اتریشی می‌توانند در این بخش هم پای کار بیایند.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از تجارب قابل توجه سرمایه‌گذاران اتریشی در حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دست آن هم یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه کرمانشاه سه پتروشیمی فعال و یک پتروشیمی در دست احداث دارد، یکی از زمینه‌های همکاری می‌تواند در همین بخش باشد.
کاشفی از تدارک 10 بسته کارشناسی و مطالعه شده برای معرفی به سرمایه‌گذاران اتریش خبر داد و یادآوری کرد: پس از اینکه مطالعات تخصصی بر روی این 10 مورد انجام شد، تلاش می‌کنیم سفری با حضور مسئولین و حتی استاندار کرمانشاه به اتریش داشته باشیم و بتوانیم فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تبادلات اقتصادی کرمانشاه و اتریش را مطرح کنیم.
وی معتقد است، باید در این مسیر پروژه محور و با پختگی پیش برویم تا بتوانیم از این فرصت پیش آمده استفاده کنیم.

خواندن 4338 دفعه