حمایت از کالای ایرانی
Logo
یکشنبه, 12 آذر 1396 04:26

در نشست بررسی موانع صادرات دام زنده استان مطرح شد: از سرگیری صادرات دام زنده رونق و اشتغال را در پی خواهد داشت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، نشست بررسی موانع و مشکلات صادرات دام زنده با حضور مسئولین زیربط در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد.
کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه با انتقاد از ممنوعیت صادرات دام زنده گفت: چندماهی است که صادرات دام زنده متوقف شده درحالی که رونق و اشتغالزایی خوبی برای استان ما داشته است.
وی ادامه داد: درخواست مجوز صادرات حداقل 200هزار راس دام زنده به وازت جهاد کشاوزی اعلام شد که با مخالفت هایی از سوی متولیان تنظیم بازار مواجه شد و در نهایت بررسی این مسئله به کمیسیون کشاورزی اتاق ایران محول گردید.
رئیس اتاق کرمانشاه افزود: قیمت میانگین کشور گوشت، قیمت آن در بازارهای صادراتی، آمار دقیق صادرات دام زنده، آنالیز قیمت گوشت از 5 سال گذشته با توجه به صادرات و ... از مباحثی است که در حال رصد و تهیه گزارش از آن هستیم تا به کمیسیون کشاورزی اتاق ایران ارائه نماییم.
ناصر مرادی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق کرمانشاه به چالش ها و مشکلات پیش روی صادرات دام زنده اشاره داشت و گفت: پیگیری های زیادی صورت گرفته تا مشخص شود چرا تولیدلتی که موجبات رونق اشتغالزایی و تولید درآمد دامداران میگردد، باید ممنوعیت صادارتی داشته باشد.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه استان کرمانشاه یکی از تولیدکنندگان برتر در حوزه تولید دام زنده در سطح کشور است، قرار است گزارش کاملی از چالشهای این حوزه، مشکلات تنظیم بازار و علت گرانی گوشت در 6 ماه گذشته تهیه و به کمیسیون کشاورزی اتاق ایران ارائه نماید.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق کرمانشاه خاطر نشان کرد: به جد پیگیر از سرگیری صادرات دام زنده در استان هستیم.

گفتنی است در این نشست متولیان امر و کارشناسان مربوطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص صادرات دام زنده اعلام کردند.

خواندن 2841 دفعه