حمایت از کالای ایرانی
Logo
یکشنبه, 03 دی 1396 04:58

دیدار فعالان اقتصادی با عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فعالان اقتصادی استان با عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در محل اتاق دیدار و گفتگو داشتند

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در این نشست به خسارات حاصل از زلزله اخیر کرمانشاه اشاره ای داشت و گفت: حدود 20 ثانیه زلزله 7 هزار میلیارد خسارت برای استان در پی داشت که طی آن خانواده های بسیاری داغدار شدند و سطح وسیعی از خرابی به بارآمد.
وی افزود: این واقعه با توجه به وضعیتی که منطقه دارد باعث به وجود آمدن یک رکود در فضای کسب و کار مردم شد

.
کاشفی خاطر نشان کرد: طی 3 ماه گذشته در مناطق زلزله زده 3 شوک اقتصادی سخت وارد شد که اولین شوک بسته شدن مرز پرویزخان بود که طی آن طیف 3 هزار نفره ای از مردم منطقه از مسیر اقتصادی خارج شدند و تا امروز هیچ خبری از بازگشایی این مرز نشده است.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه ادامه داد: مشکل دوم عدم بازگشایی مرز خسروی که برای این مهم انگیزه های معنوی زیادی در مردم به وجود آمده بود.
به گفته کاشفی سومین شوک زلزله اخیر در این مناطق بود که ضرر و زیان بسیاری را به بار آورد.
وی افزود: اولین و مهم ترین دغدغه ما پویا کردن اقتصاد مناطق زلزله زده است که هر چه زودتر به مسیر عادی زندگی خود برگردند.
کاشفی اذعان داشت: تقاضایی که از نمایندگان استان، استانداری و مدیران داریم این است که بتوانند امکاناتی برای این مناطق زلزله زده ایجاد کنند و قول ها و وعده هایی که داده شده تا مصوب شدن پیگیری کنند که اگر مصوب شوند شاید مشکلات حل شود و نرخ بیکاری استان پایین بیاید.
وی همچنین به کمک های اتاق بازرگانی و بسیج اصناف به مناطق زلزله زده اشاره ای داشت و گفت: اتاق بازرگانی بازسازی تمام مدارس روستایی را که 51 مدرسه است تقبل کرد و تا کنون برای 12 مدرسه توافقنامه امضاء شده و مابقی در حال ساماندهی است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: تفاوتی بین نگرش فعالین بخش خصوصی و دولت به وجود آمده و تا زمانی که این فاصله تفکری حل و فصل نشود اتفاق خاصی در پیشرفت و توسعه نخواهیم داشت.
کاشفی در ادامه گفت: پس از برجام تمام آرزوها همانند یک حباب در حال ترکیدن هستند و با روندی که ترامپ در پیش گرفته وضعیت اقتصادی روز به روز سخت تر می شود ما خیلی نگران سختی ها نیستیم و می دانیم چطور از آنها عبور کنیم اما عدم همفکری بر سر مسائل داخلی برای ما درد آور است.
وی از یکسری انحصارات صادرات سخن گفت و ابراز داشت: دولت بر خلاف تمام قوانین اقدام به انحصاراتی کرده است که قانونی نیست و همچنین منطقی نیست که هر وقت دلشان خواست ببندند و هر وقت دلشان خواست باز کند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر صادرات گندم، برنج و چند قلم دیگر را ممنوع کرده است که هیچکدام از آنها در قانون جایی ندارند و غیر از اقلامی مثل مواد مخدر و اسلحه ممنوعیتی برای صادرات نداریم.
وی در پایان تاکید کرد: با توجه به وضعیت منطقه باید به مسائل اقتصادی توجه بیشتری داشته باشیم تا به توسعه برسیم.

در ادامه عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: داشتن اطلاعات دقیق از مشکلات و شرایط استان برای هر نماینده واجب است تا بتوانند در مجلس به خوبی از حق مردم دفاع کنند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس باید بر اساس میزان ضعفی که در استان است درخواست های خود را عنوان کنند تا بازدهی برای پیشرفت استان داشته باشد.
مصری خاطر نشان کرد: در این راستا قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی بر اساس شاخص هایی که بیشتر به نفع استان باشد درخواست دادیم.
وی ابراز داشت: با توجه به اینکه دولت بزرگی داریم اما متاسفانه همه مسئولین نظرشان به سوی بودجه معطوف شده و ۷ ماه از سال را به این مشغولیم و عملا از مردم حواسمان پرت شده است این در حالی است که بودجه سهمی در اقتصاد ندارد.
مصری همچنین اظهار داشت: بودجه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ چند ویژگی دارد که می تواند هم یک فرصت باشد و هم یک تهدید، اگر مسائل اجتماعی آن مطالعه نشود بدون شک موجب دلخوری مردم از بودجه خواهد شد و اگر با مطالعه انجام شود ممکن است ایجاد فرصت کند.
مصری بیان داشت: در این راستا ۲ آیتم اساسی داریم یکی یارانه هاست و دیگری حامل های انرژی است که معمولا مواقعی که در کشور ما این حامل های انرژی افزایش می یابد موجی بر افزایش قیمت سایر خدمات و محصولات ایجاد می کند که در نقاط مختلف متغیر است و ممکن است بر یک کالا ۱۰ درصد و بر یک خدمات ۴۰ درصد تاثیر بگذارد.
وی تصریح کرد: قطعا افزایش قیمت ها اثر تورمی خواهد داشت و اگر این اتفاق بیفتد سیاستی که دولت برای تک رقمی شدن نرخ تورم در سال ۹۷ پیش بینی کرده بود نه تنها محقق نمی شود بلکه نرخ تورم به طور حتم ۲ رقمی می شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: کار مثبتی که در بودجه است واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی است که دولت کتابی در این خصوص چاپ کرده که لیست حدود ۶۵ هزار پروژه را در آن تعریف کرده که در سال ۹۷ به بخش خصوصی واگذار کند.
وی بیان کرد: اگر بخش خصوصی استقبال کند و این پروژه ها واگذار شوند نکته مثبتی در بودجه است چرا که حداقل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان فقط برای آن پروژه ها نیاز داریم.
به گفته مصری این پروژه ها اگر به صورت رایگان به بخش خصوصی واگذار شوند سود و خیرش بیشتر از این است که ۱۵ سال دیگر بمانند و آنچه هم که الان هست از بین برود.
وی در ادامه اشاره ای به زلزله اخیر استان کرمانشاه داشت و افزود: پس از زلزله ورزقان طبق قانون، مصوب شده بود که دولت ۱۰۰ هزار کانکس برای مواقع اظطراری تهیه کند اما متاسفانه با گذشت ۴ سال حتی یک کانکس هم ساخته نشده است.
مصری یادآور شد: با اعتراض مبنی بر اینکه مبلغ ۲۵ میلیون برای روستا و ۳۵ میلیون برای شهر فقط دیوار حیاط خانه های روستایی را نخواهد ساخت توانستیم این مبلغ را به ۴۰ میلیون برای روستا و ۵۰ میلیون برای شهر افزایش دهیم.

خواندن 2871 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 دی 1396 05:04