حمایت از کالای ایرانی
Logo
شنبه, 09 دی 1396 04:01

کاشفی در دیدار با داوران مرکز داوری اتاق کرمانشاه: پتانسیل های لازم برای تثبیت جایگاه مرکز داوری اتاق در استان وجود دارد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست با داوران مرکز داوری اتاق گفت: مراکز داوری اتاقها، تقریبا قدیمی ترین و موجه ترین مرکز داوری در ایران است و کاملا برای قوه قضایی و دادگستری ها شناخته شده است.
رئیس اتاق کرمانشاه ضمن اشاره به افتتاح 4 ساله این مرکز ادامه داد: در این مدت فراز و نشیب های بسیاری را در این مرکز شاهید بودیم و امیدواریم با تلاش رئیس مرکز و تیم داوری اتاق این مرکز هر چه سریع تر شکل بگیرد و فعالیت خود را آغاز نماید.
وی ضمن اشاره به اینکه پتانسیل لازم برای تثبیت جایگاه مرکز داوری اتاق در استان وجود دارد گفت: نگاهمسئولین در قوه قضائیه استان برای محول کردن کارها به این مرکز بسیار مثبت است

.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران اظهار کرد: با توجه به حجم بالای مراجعات به دادگاه ها، دادرسی های طولانی، زمان بر بودن مراحل پیشرفت پرونده ها و عدم حصول نتیجه مطلوب در زمان مناسب این نگرانی برای مردم در برخورد با امور دادگاهی همیشه وجود داشته است.
وی افزود: اگر جایی خارج از فضای پر تنش دادگاه ها وجود داشته باشد که مردم بتوانند راحت تر و سریع تر و هچنین با اعتماد بیشتری به امور دادگاهی خود رسیدگی کنند قطعا مورد استقبال قرار خواهد گرفت و اصل هدف مرکز داوری نیز همین است.

در ادامه این نشست رئیس مرکز داوری اتاق کرمانشاه ضمن اشاره به دو بحث آموزش و داوری گفت: در بحث آموزش علاوه بر چارت آموزشی، از تجربیات داوران بهره خواهیم گرفت که قطعا در تربیت داوران نسل های بعدی و آگاهی مردم موثر خواهد بود.
صابر افراسیابی در خصوص تبلیغات و معرفی این مرکز گفت: اتاق امکانات بسیار خوبی دارد و با توجه به جایگاه ممتازی که در بین تشکل های بخش خصوصی و دولتی دارد، میتواند این مرکز را بسیار قوی در استان معرفی نماید.
وی ادامه داد: البته بهترین تبلیغات برای این مرکز میتواند آرا منصفانه و منطبق بر قانون باشد که جایگاه این مرکز را در سیستم قضایی و اعضا تثبیت نماید.
رئیس مرکز داوری معتقد است که اعتماد سازی بزرگترین تبلیغ است و قطعا با داوران با مجرب و کارآزموده این مرکز به آن دست خواهیم یافت.

گفتنی است در پایان این نشست داوران به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

خواندن 2554 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 09 دی 1396 04:06