حمایت از کالای ایرانی
Logo
پنج شنبه, 14 دی 1396 06:27

مرکز داوری اتاق بازرگانی کرمانشاه آماده ارائه خدمات داوری و رسیدگی به کلیه دعاوی تجاری

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دفتر مرکزداوری اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی کرمانشاه آماده ارائه خدمات داوری و رسیدگی به اختلافات فیمابین تجار و بازرگانان با استفاده از بهترین و مجرب ترین داوران حقوقی میباشد در همین راستا توجه شما را به موارد زیر جلب مینماید:

به اطلاع می رساند:
• همانگونه که استحضار دارید در روابط قراردادی و معاملات تجاری، حدوث اختلاف همواره محتمل است، حل و فصل اختلافات در داخل و خارج کشور مستلزم صرف وقت و هزینه و طی تشریفات طولانی رسیدگی دادگاه های رسمی و تحمل نگرانی، برخورد نامناسب وخلاف شأن تجار و مشکلات متعددی است فلذا ارجاع اختلافات و دعاوی تجاری به داوری بهترین شیوه حل و فصل آنها است که مرکز داوری اتاق ایران بموجب قانون به همین منظور تاسیس و تجهیز گردیده است.

استفاده از خدمات داوری این مرکز برای حل و فصل دعاوی و اختلافات، علاوه بر تامین سلامت، سرعت، دقت در رسیدگی، رعایت شأن اعضاء موجب صرفه جویی در هزینه ها و خصوصا حل و فصل موضوع به شیوه تخصصی نیز می گردد و از هر نظر بنفع طرفین است. با این توضیح که اعتبار آراء صادره به مثابه آراء محاکم قضائی و امتیازاتی نظیر دستور موقت و تأمین خواسته وجه ممتاز رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی است.
• توصیه می شود در قراردادها و معاملات داخلی و خارجی، شرط حل و فصل اختلافات از طریق مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران را درج و مورد موافقت طرفین معامله قرار گیرد. پس از حدوث اختلاف نیز طرفین می توانند با توافق به مرکز داوری مراجعه کنند و از خدمات مرکز برای حل و فصل دعاوی استفاده نمایند.
• متن زیر به عنوان نمونه شرط داوری مرکز داوری اتاق برای درج در قراردادها و معاملات توصیه می شود: (( کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ،نقض، تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق کرمانشاه ارجاع می گردد که مطابق با اساسنامه و قواعد داوری آن مرکز با رأی یک یا سه نفر داور بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داوران علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهند نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه ای مستقل از این قرارداد تلقی می شود و در حال لازم الاجراء است.))


لازم به ذکر است متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در حوزه داوری از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری در روزهای یکشنبه و سه شنبه جزئیات دقیق تری در این خصوص تحصیل نمایند.

 

تلفن: 08338251440 - 08338228131 - 08338228141 - 08338228151
آدرس: کرمانشاه، بلوار شهید بهشتی، سه راه 22 بهمن، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه

خواندن 2723 دفعه