حمایت از کالای ایرانی
Logo
چهارشنبه, 20 دی 1396 06:11

کاشفی در نشست با مدیران امور ارزی و خارجی بانک کشاورزی ایران: "تعامل" یکی از شرط های اساسی پیشرفتهای اقتصادی است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کاشفی در نشستی که با حضور فعالان اقتصادی و مدیران امور بین الملل و اداره امور ارزی و خارجی بانک کشاورزی ایران برگزار شد، عنوان کرد: "تعامل" یکی از شرط های اساسی پیشرفتهای اقتصادی است و قطعا بالا بردن روحیه همکاری بین مسئولین و فعالان اقتصادی در فضایی شفاف، منجر به پیشرفتهای همه جانبه کشور خواهد شد.
رئیس اتاق کرمانشاه اظهار کرد: در استان به رغم برگزاری دوره های آموزشی متعدد، در حوزه انواع تسهیلات و گشایش اعتبارات اطلاعات کافی در بین فعالان اقتصادی وجود ندارد و این مسئله در واحدهای کوچک و لایه های پایین اقتصادی مشهودتر است

.
وی با بیان اینکه باید مشاوره ها در این حوزه بیش از پیش باشد ادامه داد: ما موظفیم آگاهی و مشاوره بیشتری در این خصوص به فعالان اقتصادی بدهیم.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران در ادامه به بحث تسهیلات روستایی اشاره کرد و گفت: عمده این تسهیلات در بانک کشاورزی مستقر است و این مسئله میتواند فرصت بسیار مناسبی برای کشور و استان باشد.

در ادامه مسعود جلالیان، معاون امور بین الملل بانک کشاورزی ایران خطاب به فعالان اقتصادی گفت: با توجه به شرایط امروز، "تولید" آدم شجاع و عاشق می خواهد و شما ثابت کردید که به کارتان عشق می ورزید.
وی ضمن اشاره به آسیب های 8 سال جنگ تحمیلی، بیکاری، زلزله و... گفت: این استان ظرفیت ها و پتانسیل هایی فراوانی دارد و در سایه تعامل و مدیریت می توان از این پتانسل ها به نحو مطلوب استفاده کرد و چالش ها را پشت سر گذاشت.
معاون امور بین الملل بانک کشاورزی ایران گفت: این بانک همواره نگاه خصوصی داشته است و در کنار آن سیاست دولتی را هم لحاظ کرده است چرا که بدون تکیه به بخش خصوصی نمی توان موفق بود و از طرفی تنها با سیاست و نگاه دولت نمی توان به مسائل بخش خصوصی پرداخت.
وی به ظرفیت های استان مرزی کرمانشاه اشاره کرد و افزود: دنیا به یک دهکده جهانی تبدیل شده و به سرعت درحال پیشرفت و رشد است و ما باید از توانمندی های استان مرزی کرمانشاه نهایت استفاده را بکنیم و برنامه ای دقیق برای آن داشته باشیم.

گفتنی است در این نشست فعالان اقتصادی و چند از اساتید اقتصادی استان به بیان دیدگاه ها و مسائل خود پرداختند.

خواندن 2620 دفعه