حمایت از کالای ایرانی
Logo
سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 08:00

کارگاه آموزشی اصول امور گمرکی در صادرات و واردات و ترخیص کالا برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه کارگاه آموزشی اصول امور گمرکی در صادرات و واردات و ترخیص کالا با حضور جمعی از فعالان اقتصادی استان در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد.

خانم دکتر اشرف تقی زاده، مدرس این دوره و عضو هیئت علمی موسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، توضیحاتی در خصوص نکات کلیدی قانون امور گمرکی از قبیل اینکه حقوق ورودی عبارت است از جمع تعرفه گمرکی + کلیه وجوهی که گمرک قانونا مسئول وصول آن می باشد، همچنین هزینه های گمرکی که شامل وجوهی است که در قبال انجام خدمات از قبیل: هزینه های X RAY،پلمپ، باربری، انبارداری، آزمایش، تعرفه بندی، مراقبت، بدرقه، توزین کالا و خدمات فوق العاده دریافت میشود.

وی ادامه داد: اظهارگمرکی بیانیه ای است که بر اساس آن اظهارکننده رویه گمرکی مورد نظر خود، در خصوص کالا را مشخص و اطلاعات مورد نیاز برای اجرای مقررات گمرکی را ارائه می دهد. و به یک معنی دیگر اظهار گمرکی بر اساس تعریف WCO: هرگونه اظهار یا عملی به هر شکلی که مورد قبول یا تجویز گمرک باشد، و اطلاعات یا جزئیات مورد نیاز گمرک را ارائه دهد.
تقی زاده اظهار کرد : اظهار گمرکی به دو نوع صورت می پذیرد، 1- اظهار کتبی 2- اظهار شفاهی

تشریفات گمرکی، ضرورت تسلیم اظهارنامه، تعهد، تضمین، قلمرو گمرکی، تخلف گمرکی، تشریفات قبل از اظهار کالا، کدینگ، آماده سازی اسناد قبل از ورود به مرحله اظهار، نحوه ورود به سامانه جامع پنجره واحد تجارت فرامرزی و ... از جمله موضوعاتی بود که توسط وی مطرح شد.
گفتنی است این دوره آموزشی 6 ساعته با رضایت مندی 92درصدی حضار به پایان رسید و در نهایت شرکت کنندگان گواهی حضور در کلاس دریافت کردند.

خواندن 1695 دفعه