حمایت از کالای ایرانی
Logo
پنج شنبه, 17 خرداد 1397 07:57

رئیس اتاق کرمانشاه خبر داد: به زودی ترانزیت کالا در پرویزخان آغاز خواهد شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: در جلسه ای که به همراه استاندار محترم با مدیر کل گمرک برگزار شد آغاز ترانزیت کالا از مرز پرویزخان به تصویب رسید و مقرر شد که گمرک استان تدابیر لازم جهت اجرایی نمودن این امر را حد اکثر تا پایان خرداد اتخاذ نماید.
کاشفی افزود انتظار داریم با آغاز رویه ترانزیت کالا از مرز پرویزخان روزانه بین 200 تا 300 کامیون به ظرفیت ترابری این مرز مهم افزوده گردد.
وی گفت پیش از این ترانزیت از این مرز فقط در مورد سوخت انجام می گرفت که پس از این تجار ایرانی و عراقی می توانند از امکانات و سهولت دسترسی مرز پرویزخان به تمام نقاط عراق و ارسال کالا استفاده نمایند

.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران همچنین از آغاز اقدامات عمرانی گمرک ایران در قالب طرح تفصیلی پرویزخان خبر داد و گفت همچنین در این جلسه مشکلات و انتظارات استان از اجرای سریع تر طرح جامع پرویزخان مطرح و با توجه به بودجه مناسب تخصیصی برای این امر توسط گمرک ایران مقرر شد اقدامات اجرایی در تیرماه آغاز گردد.
رئیس اتاق کرمانشاه ابراز امیداوری کرد با اجرا و اتمام بخشی از این پروژه در سالجاری شاهد رفع مشکلات زیرساختی این پایانه مهم کشور باشیم.
کاشفی همچنین از تأکید استاندار محترم بر نظارت دقیق گمرک و کارگروه توسعه صادرات در ارائه خدمات تجار در مرزهای استان خبر داد و تصمیمات لازم در زمینه ارتقاء این خدمات اتخاذ گردید وی با آغاز سواپ نفت کرکوک اشاره کرد و گفت بدون شک بهترین مسیر انتقال نفت کرکوک مرزهای پرویزخان و خسروی است که می بایست تسهیلات لازم علی الخصوص در باب تجهیز خسروی به دستگاه X-RAY به عمل آید که در این جلسه در این باب بحث و تصمیم گیری به عمل آمد.
رئیس اتاق کرمانشاه در پایان به ضرورت تنوع بخشی و فعالیت های مرزی و افزایش رویه های صادرات – واردات و ترانزیت اشاره کرد و گفت مرزهای استان کرمانشاه به دلیل موقعیت ژئوپلتیک مهمی که دارا هستند و جاده های دسترسی مناسبی که وجود دارد نقش مهمی در صادرات کشورمان دارند که می بایست با افزایش رویه هایی مانند واردات خودرو – مشتقات نفتی و ... ظرفیت های این مرزهای مهم را ارتقاء بخشیم.

خواندن 1981 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 19 خرداد 1397 04:32