حمایت از کالای ایرانی
Logo
یکشنبه, 03 تیر 1397 06:13

کارگاه آموزشی کارآفرینی و کسب و کارهای کوچک با حضور جمعی از فعالان اقتصادی استان در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش واحد آموزش اتاق کرمانشاه کارگاه آموزشی کارآفرینی و کسب و کارهای کوچک با حضور جمعی از فعالان اقتصادی استان در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد.

دکتر علیرضا یوسفی، مدرس این دوره، توضیحاتی در خصوص مبانی و دنیای کارآفرینی با این مضمون که روحیۀ کارآفرینی مهمترین عامل توسعۀ اقتصادي در تاریخ فعالیتهاي بازرگـانی اخیـر اسـت و در سراسـر دنیـا ایـن قهرمانان اقتصاد نوین در حال شکل دهی مجدد به محیط کسب و کار بوده و درصدد ایجاد دنیایی هستند تا شرکتهایشان بتوانند نقـش مهمـی رادر زمینۀ حیات اقتصاد جهانی بازي کنند.
وی ادامه داد: کارآفرین شخصی است که یک فعالیت بازرگانی جدید را در مواجهه با ریسک و عدم اطمینان و با هدف کسب سود و رشد از طریـق شناسـایی فرصتهاي مهم و تأمین منابع لازم براي سرمایه گذاري فراهم میکند. این فرآیند یکی از علائم یک اقتصاد سـرزنده و پویاسـت.
یوسفی اظهار کرد : خلاصۀ مختصري از سیماي کارآفرینی شامل آیتم های از قبیل: میل به پذیرش مسئولیت، تمایل به ریسک متوسط، اعتماد به توانایی خود براي موفقیت، تمایل به دریافت بازخورد آنی، سطح بالاي انرژي، آینده مداری، مهارت در سازماندهی، اولویت موفقیت نسبت به پول و... می باشد.
مزایای کارآفرینی، نقاط ضعف بالقوه کارآفرینی، قواعد داشتن یک کسب و کار خانگی، اصول کسب وکارهای کوچک، ده اشتباه مهلک کارآفرینی و ... از جمله موضوعاتی بود که توسط وی مطرح شد.
گفتنی است این دوره آموزشی 6 ساعته با رضایت مندی 95 درصدی حضار به پایان رسید و در نهایت شرکت کنندگان گواهی حضور در کلاس دریافت کردند.

خواندن 1611 دفعه