حمایت از کالای ایرانی
Logo
پنج شنبه, 14 تیر 1397 03:47

کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکرات تجاری بین الملل برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش واحد آموزش اتاق کرمانشاه کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکرات تجاری بین الملل با حضور جمعی از فعالان اقتصادی استان در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد.

 

دکتر وحید خدری کیا، مدرس این دوره، توضیحاتی در خصوص اینکه مذاکره چیست و تعریف مذاکره عبارت است از چانه زنی دو یا چند طرف که هریک از آنها چیزی دارد که طرف دیگر نیز می خواهد و طی فرآیند مذاکره به یک توافق می رسند.

 

وی ادامه داد: انواع موضوعی مذاکره شامل دیپلماتیک(سیاسی)، تجاری (کسب وکار)و یا حل اختلاف می باشد. همچنین دو روش مذاکره اصولی و غیر اصولی وجود دارد که در مذاکره اصولی برقراری ارتباط برای رسیدن به توافق بر اساس راه حل هایی که بر معیارها و موازین قابل قبول استوار بوده و منافع طرفین را منصفانه تامین کند را شامل می شود در حالیکه در مذاکره غیراصولی برنده شده و معامله کردن به هر ترتیبی را در بر می گیرد.

 

خدری کیا اظهار کرد : اصول چهارگانه مذاکره اصولی عبارت است از: اشخاص را از موضوع جدا کنیم، روی منافع تمرکز کنیم نه مواضع، برای تامین منافع متقابل راه های مختلفی را بیاندیشیم و نهایتاً اینکه بر استفاده از معیارها و موازین اصرار بورزیم.

مهارت های مذاکره شامل(آشنایی با فرهنگ ها، انتخاب محل مذاکره، آراستگی ظاهر، هنر سخنوری، چهره شناسی، زبان بدن)، تدابیر و ترفندهای مذاکره، باید ها و نبایدهای مذاکره، فرهنگ و شیوه های مذاکره در کشورهای مختلف، اصول تیم چینی و مذاکره گروهی و.....  از جمله موضوعاتی بود که توسط وی مطرح شد.

گفتنی است این دوره آموزشی 6 ساعته با رضایت مندی 88 درصدی حضار به پایان رسید و در نهایت شرکت کنندگان گواهی حضور در کلاس دریافت کردند.

 

خواندن 1650 دفعه