حمایت از کالای ایرانی
Logo
شنبه, 20 مرداد 1397 03:34

"انجمن صاحبان مطبوعات کرمانشاه" تشکیل می‌شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از پیگیری برای تشکیل "انجمن صاحبان مطبوعات کرمانشاه" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست هم‌اندیشی که امروز(18 مرداد) با اصحاب رسانه کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به پیشنهاد تشکیل انجمن صاحبان مطبوعات استان کرمانشاه، گفت: موضوع راه‌اندازی این انجمن در بعد ملی از چند ماه قبل مطرح و مقرر شد ابتدا تشکل‌های استانی ایجاد شود.

وی ادامه داد: بعد از اینکه تشکل‌های استانی به حد نصاب رسید و مجمع آنها تشکیل شد، سراغ تشکل این انجمن در سطح ملی خواهیم رفت و در نهایت انجمن صاحبان مطبوعات ایران تشکیل می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه هدف از تشکیل این انجمن را تقویت رسانه‌ها و مطبوعات به عنوان یک بنگاه افتصادی دانست و عنوان کرد: این انجمن می‌تواند به افزایش ارتباط رسانه‌ها با اتاق بازرگانی، افزایش اطلاعات اقتصادی رسانه‌ها، تقویت بنیه مطبوعات، حصور موثر رسانه‌ها در رویدادهای اقتصادی، اصلاح قوانین برای حمایت از رسانه‌ها و ... کمک کند.

وی معتقد است، این انجمن می‌تواند در کمک به حل مشکلات اقتصادی استان نیز راهگشا باشد.

کاشفی با بیان اینکه این انجمن به صورت مستقل فعالیت خود را ادامه می‌دهد، خاطرنشان کرد: نقش اتاق بازرگانی صرفا پیگیری تشکیل و ارائه حمایت‌های مادی و معنوی است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه لازمه حضور مطبوعات در این تشکل را داشتن مجوز، فعال بودن، انتشار مستمر، داشتن تخصص و همچنین عضویت در اتاق بازرگانی اعلام کرد و یادآور شد: در کوتاه‌ترین زمان کارهای عضویت اعضای انجمن در اتاق بازرگانی انجام خواهد شد.

وی در ادامه از اتاق بازرگانی به عنوان یک کلوپ حرفه‌ای بخش خصوصی یاد کرد که یکی از وظایف آن تشکیل تشکل ها است.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، در کل کشور 180 تشکل ملی و دو هزار تشکل استانی زیر مجموعه اتاق بازرگانی فعالیت دارند که عملکرد آنها نیز تا کنون مثبت و قابل دفاع بوده است.

در ادامه مدیران رسانه های حاضر در این نشست ضمن استقبال از ایجاد این تشکل، به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

در پایان نیز مقرر شد سازوکار تشکیل این انجمن پیگیری شود

گفتنی است در این نشست از صاحبان مطبوعات استان کرمانشاه نیز تجلیل شد

خواندن 1461 دفعه