سال رونق تولید
Logo
پنج شنبه, 05 مهر 1397 09:10

کاشفی در نشست فعالان اقتصادی ایران و عراق: سهم ایران در صادرات کالا به عراق از 14% به 18% افزایش داشته است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نشست فعالان اقتصادی ایران و عراق با حضور غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران و جعفر المهدانی، ریاست اتاق بازرگانی عراق در محل اتاق ایران برگزار شد.

کیوان کاشفی رئیس اتاق کرمانشاه و عضو هیأت رئیسه اتاق ایران در این نشست با اعلام افزایش صادرات کشور به عراق گفت: برابر آمارها سهم ایران در صادرات کالا به عراق از 14 درصد به 18 درصد رسیده است و انتظار می رود این روند تا پایان سال میلادی افزایش بیشتری داشته باشد.
وی با بیان اینکه مسائلی مانند حمل یکسره کالا، رعایت استاندارد های بین المللی و امکان انتقال پول از طریق بانک ها بین دو کشور باید در اولویت قرار گرفته و حل و فصل گردد؛ گفت: مرکز داوری مشترک اتاق های ایران و عراق جهت حل و فصل اختلافات تجار دو کشور یکی از مباحث مهمی است که در دستور کار دو اتاق قرار دارد.
کاشفی اظهار امیدواری کرد با الحاق عراق به "کنوانسیون تیر" امکان حمل یکسره فراهم گردد که ضمن صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل بر کیفیت کالاها نیز تأثیر اساسی خواهد داشت.
در ادامه این نشست هماهنگی های لازم جهت حضور هیأت های تجاری از استان های بصره - دیوانیه و بغداد به استان کرمانشاه بعمل آمد.

گفتنی است صادرات استان در 6 ماه سال 1397 با افزایش 53 درصدی به مبلغ 1.4 میلیارد دلار رسیده است و در حال حاضر کلیه مرزها و بازارچه های استان فعال بوده و صادرات از آنان در حال انجام است.

خواندن 2138 دفعه