سال رونق تولید
Logo
چهارشنبه, 07 آذر 1397 09:59

کاشفی: بروکراسی اداری صنعت ساختمان در کرمانشاه کم شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق کرمانشاه خواستار کاهش بروکراسی اداری پیش روی صنعت ساختمان کرمانشاه شد و گفت: رونق صنعت ساختمان، اشتغال و سایر صنایع را نیز تکان خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه بررسی تصمیمات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی پیرامون مشکلات صنعت ساختمان استان، از بروکراسی اداری زیاد پیش روی صنعت ساختمان استان یاد کرد و گفت: متاسفانه اکنون حجم پروند‌های ورودی ساختمات به کمیسیون ماده 100 زیاد است و بسیاری از این ساختمان‌ها به دلیل تخلفات جزیی وارد ماده 100 می‌شوند

به گفته کاشفی تعداد زیادی از این پرونده‌ها که از سال‌های قبل باقی مانده هنوز تعیین تکلیف نشده است.
کاشفی گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که تمایل برای تخلف در صنعت ساختمان و ورود پرونه ها به کمیسیون ماده 100 کم شود که لازمه این امر حل مشکلات پیش روی صنعت ساختمان است تا سازندگان مجبور به تخلف نشوند.
رئیس اتاق کرمانشاه عنوان کرد: برای این منظور اگر ضوابط طرح تفصیلی نیازمند اصلاح است باید با کسب نظر از بخش خصوصی این اصلاح صورت گیرد.
کاشفی با بیان اینکه سرعت بررسی این ساختار باید بیشتر شود، افزود: بهتر است از تجارب استان‌ها و شهرهای دیگر هم در این زمینه استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: البته اصلاح ساختار صنعت ساختمان کاری نیست که یک روزه و یک ماهه انجام شود، اما با استمرار می‌توان ظرف مدت یک سال شاهد بهبود وضعیت بود.
رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به بررسی مشکلات صنعت ساختمان استان در یکی از جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در چند ماه قبل، یادآوری کرد: این جلسه مصوباتی داشتیم که باید پیگیر اجرای آن باشیم و نگذاریم روی زمین بماند.
کاشفی از نقش اقتصاد صنعت ساختمان و تاثیر آن در استان هم یاد کرد وافزود: صنعت ساختمان می‌تواند اقتصاد استان را تکان دهد، اشتغالزایی فراوانی به همراه داشته باشد و سایر صنایع را نیز به دنبال خود به حرکت وا دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه انبوه‌سازان صنعت ساختمان نیز نباید برای سرمایه‌گذاری در این صنعت فقط به مناطق خاصی از شهر کرمانشاه مانند کسری، 22 بهمن و ... محدود نشوند، خاطرنشان کرد: در نقاط مختلف شهر کرمانشاه مناطق خوبی از جمله الهیه، کارمندان و... را داریم که ظرفیت خوبی برای بازآفرینی شهری دارند.

حامد لعل‌بخش سرپرست شهرداری کرمانشاه نیز در این نشست گفت: باید کمیته‌ای متشکل از شهرداری، راه و شهرسازی، بخش خصوصی، نظام مهندسی ساختمان و سایر دستگاه‌ها و بخش‌های مربوط به صنعت ساختمان ضوابط ساخت و سازها را بررسی کنند تا اگر اصلاحی نیاز است، صورت گیرد.
وی عنوان کرد: باید از تجارب استان‌های دیگری که از کرمانشاه چند درجه پیشرفته‌تر هستند نیز بهره بگیریم.
لعل‌بخش با بیان اینکه شهرداری تاکنون برای اصلاح برخی از ضوابط ساخت و سازها چند طرح ارائه کرده، افزود: این طرح‌ها در فرمانداری مغایرت خورد و تایید نشد.

در ادامه این جلسه فعالان صنعت ساختمان و انبوه‌سازان نیز به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

خواندن 1124 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 آذر 1397 11:05