سال رونق تولید
Logo
چهارشنبه, 12 دی 1397 11:13

هیچ محدودیتی برای توسعه روابط اقتصادی با سوریه نداریم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران در ملاقات با وزیر تجارت سوریه و رئیس و دبیر اتاق بازرگانی سوریه از تمایل بخش خصوصی کشور ایران برای حضور بیشتر در سوریه خبر داد. رئیس کمیته اقتصادی ایران و سوریه که از دمشق دیدن می کند در این ملاقات گفت متاسفانه سطح روابط اقتصادی بین ایران و سوریه در قیاس با روابط سیاسی، رضایتمند نیست و بایستی کوشش های بیشتری از طرف مقامات و اتاق های بازرگانی دو کشور در جهت رشد تبادلات اقتصادی بعمل آید.

کاشفی ایجاد مرکز تجارت ایرانیان در دمشق و برگزاری نمایشگاه های تخصصی در کنار افزایش سفرهای تجاری را از راهکارهای توسعه اقتصادی دو کشور دانست.

در این جلسه وزیر تجارت سوریه ضمن تشکر و قدردانی از حمایت و کوشش های دولت و ملت ایران از سوریه در طول مبارزه این کشور با داعش اظهار تمایل کرد که شاهد فصل جدیدی از روابط اقتصادی دو کشور باشیم. وی با اشاره به نیاز رفع سریع مشکلات حمل و نقل بین دو کشور اظهار امیدواری کرد که فعالین اقتصادی در بازسازی و تامین نیازهای سوریه نقش پررنگ و برجسته ای داشته باشند.

در ادامه این نشست، تشکیل بانک اطاعات از فعالین اقتصادی دو کشور – نشست های تخصصی بین اتاق های بازرگانی ایران و سوریه و تامین مواد اولیه واحد های تولیدی سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خواندن 1090 دفعه