سال رونق تولید
Logo
شنبه, 15 دی 1397 09:58

بزودی مرکز تجاری ایرانیان در دمشق تاسیس خواهد شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش اتاق کرمانشاه، در سفر هیات اقتصادی ایران به سوریه که با حضور کیوان کاشفی، رئیس کمیته اقتصادی ایران و سوریه؛ حسن دانائی فر، رئیس ستاد ایران و عراق و سوریه و کارشناسان حوزه اقتصادی سوریه انجام شد چگونگی حضور قدرتمند بخش خصوصی در بازسازی سوریه مورد بررسی قرار گرفت.
در این سفر ملاقاتهایی با وزیر بازرگانی – وزیر صنعت برگزار و پیرامون چگونگی توسعه روابط اقتصادی دو کشور بحث و تبادل نظر انجام گرفت.
همچنین در جلسه ملاقات با رئیس اتاق دمشق و جمعی از تجار سوری راهکارهای افزایش مبادلات اقتصادی و مشکلات پیش روی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت

.
در این سفر مقدمات ایجاد مرکز تجاری ایرانیان در دمشق انجام و موافقت نامه هایی جهت اجرای این امر مهم بعمل آمد.
در ادامه هیاتی از استان حلب بازدید به عمل آورد و مذاکراتی با استاندار – رئیس اتاق و مدیر عامل شهرک صنعتی حلب جهت انجام سرمایه گذاری های مشترک انجام گردید.

کیوان کاشفی، رئیس کمیته اقتصادی ایران و سوریه در مورد دستاوردهای این سفر گفت: چند مورد اساسی در این سفر پیگیری گردید که از جمله میتوان به ایجاد شرکت حمل و نقل مشترک بین سه کشور ایران، عراق و سوریه جهت ترانزیت کالاهای ایرانی از طریق عراق به سوریه، امکان تبادلات مالی به وسیله صرافی ها و بانک های دو کشور، تاسیس مرکز تجاری ایرانیان در منطقه آزاد شهر دمشق و سهولت تحقق جهت فعالین اقتصادی دو کشور اشاره نمود.
کاشفی با بیان عدم هم سطحی روابط سیاسی با اقتصادی گفت: پس از استقرار امنیت در سوریه فضای مناسبی برای فعالین بخش خصوصی ایران جهت مشارکت در بازسازی و تامین نیازهای سوریه ایجاد گردیده است.
رئیس اتاق کرمانشاه گفت: سوریه در گذشته نه چندان دور کشوری تولید کننده با اقتصادی قوی بوده که بعد از یک دوره جنگ هم کنون قصد بازسازی صنایع و خرابیهای ناشی از جنگ را دارد و اشتیاق فراوان توسط دولت و بخش خصوصی این کشور جهت افزایش سطح روابط اقتصادی وجود دارد که بایستی از آن به نحو مطلوب استفاده کرد.
کاشفی از اعزام و پذیرش هیات های اقتصادی بین دو کشور در آینده نزدیک خبر داد.

خواندن 1054 دفعه