سال رونق تولید
Logo
سه شنبه, 14 اسفند 1397 07:11

چهلمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق کرمانشاه: "گردشگری و خدمات برای کرمانشاه اشتغال آفرین است"

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در جهلمین نشست شورای گفتگوی استان که در محل اتاق برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های خوبی که در حوزه گردشگری استان وجود دارد، گفت: پیشنهادات خوبی برای رونق گردشگری استان مطرح شد که بسیاری از آنها قابلیت اجرا دارد
وی یکی از مهمترین این پیشنهادات را برقراری پروازهای خارجی و بین المللی با توجه به زیرساخت‌های فرودگاه کرمانشاه اعلام کرد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌های گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های این حوزه می‌تواند به ایجاد اشتغال در استان کمک کند، اضافه کرد :یکی از مهمترین بخش هایی که برای ایجاد اشتغال در سال آینده روی آن تمرکز شده حوزه خدمات و گردشگری است که نباید از آن غافل شویم

.
رئیس اتاق کرمانشاه سپس به برخی از مشکلات واحدهای صنعتی از نظر پرداخت و تسویه حساب با کارگران اشاره کرد که باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها شده است
وی گفت:از فعالان حوزه تولید تقاضا داریم تسویه حساب با کارگران خود را بر اساس مستندات قانونی انجام دهند تا در آینده مشکلاتی برای آنها ایجاد نشود

گردشگری به تنهایی می‌تواند اقتصاد کرمانشاه را بچرخاند
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه گردشگری به تنهایی می‌تواند اقتصاد استان را بچرخاند، گفت: سال ۹۸ سال گردشگری و اشتغال استان کرمانشاه است.
هوشنگ بازوند با بیان اینکه سال آینده سال گردشگری و اشتغال استان کرمانشاه نامگذاری شده، ادامه داد: گردشگری بهترین فرصت برای افزایش درآمد سرانه مردم به صورت عادلانه است.
وی با بیان اینکه امروز گردشگری به یک صنعت سودآور تبدیل شده، اضافه کرد: این صنعت جای خود را در سبد هزینه خانوارها باز کرده است.
استاندار کرمانشاه کرمانشاه را از نظر گردشگری استانی ثروتمند دانست و افزود: ظرفیت گردشگری در استان کرمانشاه آنقدر هست که به تنهایی بتواند اقتصاد استان را بچرخاند.
وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری باید ظرفیت‌های استان را بزرگ جلوه دهیم و به قسمت‌های منفی اشاره نکنیم، اضافه کرد: همه استان‌ها در زمینه گردشگری نواقصی دارند و نباید اجازه دهیم این نواقص مانند غباری جلوی ظرفیت‌های گردشگری ما را بگیرد.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی نیز برای توسعه گردشگری باید پای کار بیاید و دولت به تنهایی نمی‌تواند همه اقدامات را انجام دهد، اضافه کرد: ما زیرساخت‌ها را فراهم می‌کنیم و بخش خصوصی نیز باید در سایر زمینه‌ها پای کار بیاید.
بازوند از اتاق بازرگانی و بخش خصوصی هم خواست گردشگری را در سال ۹۸ اولویت کارهای خود قرار دهند.
وی برای حمایت از سرمایه‌گذارانی که در زمینه گردشگری پای کار بیایند اعلام آمادگی کرد و افزود: برای سرمایه‌گذارانی که در زمینه هتلینگ در کرمانشاه پای کار بیایند حداقل ۵۰ درصد سود تسهیلات آنها را از محل کمک‌های فنی و اعتباری می‌پردازیم.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه نواقصی که در حوزه گردشگری استان وجود دارد نیز باید مرتفع شود،گفت: متاسفانه در حوزه تبلیغات گردشگری ضعیف هستیم.
وی معتقد است، برای رفع این نقص باید در شهرها و اتوبان‌های کشور بیلبوردهایی از کرمانشاه را برای معرفی به افراد برقرار کنیم.

کرمانشاه هاب ارائه خدمات به منطقه
استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه حوزه خدمات هم می‌تواند محور توسعه استان باشد، عنوان کرد: کرمانشاه موقعیت جغرافیایی خوبی برای ارائه خدمات به استان‌های همجوار دارد.
وی با اشاره به فاصله کوتاه دو ساعته زمینی کرمانشاه با چهار استان همجوار، اظهار کرد: کرمانشاه می‌تواند هاب ارائه خدمات در منطقه باشد .
بازوند با بیان اینکه سیاست ما نیز تقویت کرمانشاه به عنوان مرکز منطقه است، تاکید کرد: برای این منظور باید زیرساخت‌ها و شرایط مختلفی را فراهم کنیم که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
مدیر ارشد استان کرمانشاه اضافه شدن کرمانشاه به جمع کلانشهرها کرمانشاه بعد از چندین سال انتظار را از جمله این اقدامات دانست که می‌تواند جایگاه استان را تقویت کند.
بازوند اضافه کرد: به علاوه مجوز بندرخشک برای کرمانشاه اخذ شده که از شاخص‌هایی است که می تواند مرکزیت کرمانشاه را در منطقه تقویت کند.
وی با اشاره به وسعت ۴۰۰ هکتاری که برای بندر خشک کرمانشاه در نظر گرفته شده، گفت: سرمایه‌گذاری قرار است با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان در این زمینه پای کار بیاید.
استاندار کرمانشاه فراهم بودن راه دسترسی مناسب را از دیگر ملزومات ارائه خدمات به استان‌های همجوار دانست و گفت: یکی از مهمترین نیازهای کرمانشاه بهبود وضعیت راهها و خصوصا ایجاد آزادراه ها است.
بازوند یادآور شد: برای همین منظور پیگیری احداث آزاد راه همدان به کرمانشاه با همکاری سرمایه‌گذار بخش خصوصی هستیم.

پیگیر خرید "قشم ایر" برای کرمانشاه هستیم
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون فرودگاه کرمانشاه و شرکت های هواپیمایی که در استان پرواز دارند نیز از وضعیت قابل قبول برخوردار هستند، عنوان کرد: هم اکنون یک باند دیگر در حال اضافه شدن به فرودگاه کرمانشاه است که ۸۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این بخش در حال انجام است.
وی از پیگیری برای اینکه فرودگاه کرمانشاه بیس شرکت هواپیمای "ایران ایر" قرار گیرد هم خبر داد و اضافه کرد: قرار است دو شهر کشور شامل کرمانشاه و بندرعباس مجوز بیس قرار گرفتن ایران ایر را بگیرند که این کار در بندرعباس اجرایی شده و به زودی نوبت کرمانشاه است.
بازوند خاطرنشان کرد: البته عقیده داریم در این زمینه تعللی از سوی سازمان هواپیمایی صورت گرفته است، زیرا توافق ما زودتر از موعد بود.
بازدید از انجام رایزنی‌های فراوان برای خریداری "قشم ایر" برای استان کرمانشاه خبر داد که حدود 1100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد و اضافه کرد: این کار در دست اقدام است اما با کمبود سرمایه گذار در این زمینه مواجهیم.
به گفته استاندار کرمانشاه، اگر چه بخش‌های دیگری از کشور از جمله اصفهان و یا حتی کیش نیز دنبال خریداری قشر ایر هستند، اما کرمانشاه با جدیت در این زمینه پای کار است.
وی از اعلام آمادگی برای برقراری پرواز از کرمانشاه به استان‌ها و یا حتی کشورهای دیگر خبر داد و اضافه کرد: اگر شرکت‌های گردشگری مسافران پروازها را تضمین کنند، ما هم پرواز را به مقاصدی که تقاضا باشد برقرار می کنیم.

امیدواریم خسروی به زودی بازگشایی شود
استاندار کرمانشاه همچنین ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد بازگشایی مرز خسروی باشیم و گفت: مجوزهای مورد نیاز این کار را ۱۰ روز قبل اخذ کردیم.
بازوند اظهار کرد: در سفری که رئیس جمهور به کشور عراق خواهد داشت نیز این موضوع دوباره پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه بازگشایی مرز تاثیر بسزایی بر رونق گردشگری استان خواهد داشت، مهمترین سود حاصل از بازگشایی مرز خسروی را برای هتلهای قصر شیرین دانست که اکنون بدهی زیادی بالا آوردند و نمی توانند اقساط وام‌های خود را پرداخت کنند.
بازوند یادآور شد: پیشنهاد دادیم جریمه این هتلداران نیز بخشیده شود و امکان استفاده از تسهیلات چهار درصدی مناطق زلزله زده را داشته باشند.
وی گفت: این هتلداران هیچ دخالتی در بسته شدن مرز نداشتند و نباید اینگونه متضرر شوند.
بازوند در پایان ابراز امیدواری کرد، با انتخاب اعضای جدید هیئت رئیسه اتاق بازرگانی کرمانشاه در سال ۹۸ شاهد جهش خوبی در بخش خصوصی استان باشیم و با کمک این بخش موانعی که سر راه جذب سرمایه‌گذاری و تولید ثروت وجود دارد مرتفع شود.

خواندن 515 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 14 اسفند 1397 07:25