سال رونق تولید
Logo
چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 09:33

کرمانشاه صاحب انجمن "روغن حیوانی" شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی در کرمانشاه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، مجمع انتخابات هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی استان کرمانشاه امروز (25 اردیبشهت) برگزار شد و با انتخاب اعضای هیات مدیره، این تشکل فعالیت خود را آغاز کرد.

کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه در این جلسه از روغن حیوانی به عنوان یک ثروت قابل توجه برای کرمانشاه یاد کرد که تا کنون از آن غافل بودیم

.
وی گفت: روغن حیوانی یک گنج و ثروت عظیم برای استان کرمانشاه است که تا کنون آنطور که باید به این محصول نپرداختیم و از آن غافل بودیم.
کلشفی افزود: علی‌رغم اینکه طی این سال‌ها کار خاصی برای روغن حیوانی انجام ندادیم اما این نوع روغن به دلیل کیفیت و مرغوبیتی که دارد به برندی برای کرمانشاه تبدیل شده است
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه روغن حیوانی به دو شیوه سنتی و در روستاها و یا در واحدهای تولیدی به دست می‌آید، عنوان کرد: روغن حیوانی نقاط مختلف استان از نظر کیفیت، عطرو ... با هم تفاوت دارند.
کاشفی بر لزوم توسعه صادرات روغن حیوانی تاکید کرد و افزود: باید به استانداردها و ایزوهای صادراتی مطلوب برای این محصول برسیم تا بتوانیم بازارهای صادراتی را گسترش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم روغن حیوانی را در چند نمایشگاه خارجی معرفی کنیم و یا برای معرفی یبشتر آن چند جشنواره برگزار کنیم تحولی در عرصه فروش این روغن رخ خواهد داد.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه یادآور شد: در کنار این برنامه‌ها، باید برای افزایش تولید و همچنین بالا بردن کیفیت این روغن هم تلاش کنیم و به مسائلی مانند برندسازی، بسته‌بندی و ... نیز بپردازیم.
وی در ادامه با اشاره به پیگیری‌های بیش از 1.5 ساله برای برگزاری این مجمع و تشکیل انجمن روغن حیوانی، گفت: در کنار پیگیری برای راه‌اندازی این انجمن یک گروه مشاور نیز برای بررسی جزئیات کار انجمن و مشخص کردن نقشه و چارچوب راه انجمن نیز گرفتیم.
کاشفی اظهار کرد: هر حمایت مادی و معنوی که نیاز باشد از این تشکل خواهیم داشت و می‌توانیم پشتوانه کارشناسی مورد نیاز برای رسیدن به اهداف انجمن روغن حیوانی را نیز تامین کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه ابرازامیدواری کرد با راه‌اندازی این انجمن شاهد افزایش تولید سالیانه و همچنین بهبود بازارهای داخلی و خارجی روغن حیوانی باشیم.

داریوش پناهی دبیر کل اتاق کرمانشاه نیز با اشاره به خالی بودن جای تشکلی برای توسعه تولید و فروش روغن حیوانی در استان کرمانشاه، اظهار کرد: این محصول برندی برای استان است و باید تلاش کنیم جای این روغن در بازارهای داخلی و خارجی بیش از پیش باز شود.
وی با بیان اینکه روغن حیوانی به برندی برای استان کرمانشاه تبدیل شده، افزود: این روغن هیچ چیزی از زیره و پسته کرمان و یا زعفران مشهد کم ندارد.
دبیر اتاق کرمانشاه ابرازامیدواری کرد، با تشکیل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی، شاهد اعتلای جایگاه این محصول باشیم.
پناهی خاطرنشان کرد: اعضای هیات مدیره این تشکل شامل پنج عضو اصلی است که برای مدت سه سال انتخاب می‌شوند و یک بازرس نیز برای مدت یکسال انتخاب خواهد شد.
وی با بیان اینکه دو، سه سال اول فعالیت یک تشکل مهمترین مقطع برای آن است، خاطرنشان کرد: افرادی باید برای هیات مدیره انتخاب شوند که بتوانند در این مدت اقدامات ویژه‌ای برای انجمن روغن حیوانی کرمانشاه انجام دهند.
دبیر اتاق کرمانشاه اضافه کرد: این افراد باید توانمند و دارای سابقه طولانی در زمینه تولید و یا صادرات روغن حیوانی باشند.

در ادامه برای انتخاب اعضای هیات مدیره انجمن روغن حیوانی کرمانشاه 15 نفر کاندیدا شدند و این انتخابات با حضور 39 نفر از اعضای انجمن برگزار شد.
با انجام رای گیری، وحید درکه با 25 رای، موسی کریمی با 23 رای، بهرام فراستی با 22 رای، نسرین باباجانی با 22 رای و فرشاد حیدری با 19 رای به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره این انجمن انتخاب شدند.
عیسی کریمی نیز با 24 رای از بین چهار کاندیدا به عنوان بازرس این انجمن انتخاب شد.

خواندن 712 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 09:57