سال رونق تولید
Logo
چهارشنبه, 19 تیر 1398 09:18

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه خبر داد؛ دستگاههای موفق و ناموفق در اجرای سند رونق تولید را به مردم معرفی می‌کنیم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ابلاغ برش استانی سند توسط استاندار به ادارات کرمانشاه
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از معرفی ادارات موفق و ناموافق در اجرای سند رونق تولید در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: وظایف متعددی برای بخش خصوصی نیز در نظر گرفته شده است

.

کیوان کاشفی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور آیت‌الله علما، استاندار و مدیران فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این سند از نظر بخش خصوصی برگرفته شده و مبانی علمی آن نیز تبیین شده است.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به بررسی‌های لازم برای تدوین این سند، گفت: پنج محور اساسی مدنظر قرار دادیم و در صورت اجرا موجب ایجاد رونق اقتصادی استان کرمانشاه می‌شود.
وی با تصریح بر اینکه تاثیر این اقدامات در سال‌های بعد مشخص می‌شود، گفت: بهبود فضای کسب و کار استان کرمانشاه اولویت نخست است که موجب ایجاد رونق می‌شود و وظایف همه دستگاهها مشخص شده است.
کاشفی تامین مالی برای بنگاهها با توجه به نوع هر بنگاه، آموزش و مهارت، بازاریابی و تولید و صادرات را نکات دیگر و محورهای اساسی این سند بیان کرد و افزود: ارائه آموزش تخصصی به نیروی کار موجب بهره وری بیشتر می‌شود و با جدیت مورد توجه است.
وی تولید بدون بازاریابی را کاری عبث توصیف کرد و متذکر شد: بازاریابی داخلی و خارجی موضوع مهمی است، چرا که مرزی بودن استان کرمانشاه فرصت خوبی برای صادرات ایجاد می‌کند و استفاده از بازارهای خارجی یک فرصت بسیار مناسب و رایگان است و این در حالی است که بازار داخلی نیاز به ایجاد توانمندی خرید دارد و به همین دلیل صادرات برای اقتصاد کشور مولفه ای اثرگذار است.
این مدیر ارشد اقتصادی پارلمان بخش خصوصی ایجاد هر شغل را موجب برداشتن بار مالی سالیانه 1 میلیارد ریال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از بودجه عمومی دولت دانست و گفت: سند رونق تولید به استاندار کرمانشاه ارائه داده شده و سعی کردیم توازن و با قوانین تطبیق داشته باشد.
وی با تصریح بر اینکه این سند بار مالی برای دستگاه ها ندارد، گفت: دستورات اکید استاندار کرمانشاه به ادارات صادر شده و برش سازمانی آن انجام گرفته و به امضای مدیر ارشد اجرایی دولت در استان نیز رسیده است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تصویب این سند با اکثریت آرای مدیران استانی، ادامه داد: کار اجرایی سند آغار شده و ماهیانه پیشرفت سند را گزارش می‌دهیم.
وی از معرفی ادارات موفق و ناموافق در اجرای سند رونق تولید در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: وظایف متعددی برای بخش خصوصی نیز در نظر گرفته شده و ضعف‌های تولید هم دیده شده است.
کاشفی ابراز امیدواری کرد که با اجرای سند رونق تولید، فضای کسب و کار و روند توسعه همه جانبه استان کرمانشاه بهبود یابد.

خواندن 593 دفعه