سال رونق تولید
Logo
دوشنبه, 27 مهر 1394 10:28

بازارچه تیله کوه سرپل ذهاب

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازارچه مرزی تیله کوه از بازارچه های رسمی کشور می باشد که در فاصله 45 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب قرار دارد. این بازارچه فعالیت های تجاری را در قالب پیله وری و کوله بری و توسط شرکت های تعاونی مرزنشینی انجام می دهد. شایان ذکر است که بازارچه تیله کوه در تقسیمات کشوری به شهرستان سرپل ذهاب الحاق شده است.
شهرستان سرپل ذهاب مساحتی بالغ بر 1271 کیلو متر مربع داشته و در غرب کشور و منتهی الیه شیب ارتفاعات زاگرس بر سر راه بین المللی تهران - بغداد موسوم به جاده کربلا واقع گردیده است و از شهرستانهای مرزی، تجاری، باستانی و حاصلخیز استان کرمانشاه می باشد. این شهرستان از شمال به شهرستان جوانرود، از غرب به شهرستان قصرشیرین و کشور عراق، از شرق به شهرستان اسلام اباد و از جنوب به شهرستان گیلان غرب محدود شده است.
بازارچه تیله کوه بعلت فقدان زیر ساخت های مورد نیاز، در سال های اخیرفعالیت مؤثری در مبادلات تجاری نداشته هرچند در سال 1393 مقادیری واردات توسط شرکت های تعاونی مرزنشینی و در قالب کوله بری انجام شد.
در صورت افزایش فعالیت و رونق این بازارچه و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز و همچنین استقرار دستگاههای اجرایی ذیربط، تأثیر قابل توجهی در رونق اقتصادی شهرستان سرپل ذهاب خواهد داشت.

خواندن 1608 دفعه