سال رونق تولید
Logo
دوشنبه, 27 مهر 1394 10:33

بازارچه مرزي شیخ صالح ثلاث باباجانی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بازارچه مرزی شیخ صالح در سال 1375 فعالیت خود را آغاز نمود واز بازارچه های رسمی کشور می باشد که در فاصله 45 کیلومتری شهرستان تازه آباد از توابع شهرستان ثلاث باباجانی و جوار روستایی به همین نام در محوطه پلکانی شکل و در فضائی بمساحت بيش از 4 هکتار قرار دارد. این بازارچه در صورت تعریض و بهبود جاده می تواند از فعالیت قابل توجهی در امر صادرات کالا برخوردار شود.
بازارچه شیخ صالح با توجه به همسایگی با کشور به عنوان مرکزی جهت مراوده اقتصادی در چند سال گذشته نقش مهمی در اقتصاد شهرستان ثلاث داشته است. این مرز شیخ پیگیری مسئولین وقت در سال 1375 فعال شد که تأثیر زیادی در رونق اقتصادی مردم شهرستان گذاشت.
بازارچه شیخ صالح اکثراً پذيراي كاميونهاي كالاهاي ترانزيتي همچون سيمان است. روزانه بطور متوسط 50 الي60 كاميون ايراني در بازارچه تردد مي نمايند. و كالاهايي همچون سیمان، چیپس، ظروف آلومنیومی، انواع لوازم پلاستیکی، خاک آهن و.. به عراق صادر ميگردد.
فضاي بازارچه كاملاً فنس كشي شده است و دو ساختمان جهت اسكان نيروهاي اداري ساخته شده است.
در سالهای ابتدایی فعالیت بازارچه، واردات ضایعات آهن و سایر فلزات از کشور عراق عمده فعالیت های آن را تشکیل می داد که در حال حاضر به دلایلی ورود آن به کشور ممنوع گردید.
شهرستان ثلاث باباجانی در خرداد سال 1381 به عنوان شهرستان موجودیت یافت. تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث است که جمعیتی حدود 10 هزار نفر دارد. این شهرستان از طرف غرب با کشور عراق هم مرز است و 75 کیلو متر مرز مشترک با آن کشور دارد و وسعت آن حدود 1920 کیلو متر مربع می باشد. جمعیت کل شهرستان 42 هزار نفرمی باشد.

خواندن 5641 دفعه

محتوای بیشتر در این بخش: « بازارچه مرزي شوشمي پاوه