حمایت از کالای ایرانی
Logo
شنبه, 02 خرداد 1394 08:10

دومین جلسه ستاد توسعه تجارت استان کرمانشاه برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

setad1

در دومین جلسه ستاد توسعه تجارت استان در خصوص مسائل نفت، پتروشیمی، حمل و نقل و ترانزیت بحث و بررسی صورت گرفت

 

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، در این نشست که با حضور استاندار در محل سالن جلسات اتاق کرمانشاه برگزار گردید، بابک دلفانی، معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه با ارائه گزارشی از اولین جلسه ستاد توسعه تجارت استان گفت: در بازدید چندی پیش استاندار از مرز پرویزخان انجام یکسری اقدامات تصویب شد که تعریض درب ورودی مرز پرویزخان و توسعه و روشنایی محوطه تخلیه و بارگیری بازارچه از آن جمله است که در حال انجام می باشد.
وی در خصوص بازارچه شوشمی نیز گفت: در این بازارچه مشکل اصلی نبود فضای کافی است که قرار شد بازنگری در طرح توسعه این بازارچه انجام و بر اساس نتایج بازنگری کارها شروع شود.
دلفانی عنوان کرد: در بازارچه شیخ صلح نیز فضا برای کار آماده است و با ایجاد سه ساختمان و آسفالت پارکینگ وضعیت مناسبی را در این بازارچه خواهیم داشت.

 

کیوان کاشفی با اشاره به چشم انداز افزایش صادرات استان به 10 میلیارد دلار در سال، گفت: در نشستهای تخصصی که به صورت هفتگی با حضور استاندار برگزار می شود بدنبال رفع موانع پیش روی صادرات استان هستیم.
وی به سفرهای اخیر مسئولان به شهرهای مرزی و بازارچه ها اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا جهت حل مشکلات و موانع حوزه های نفتی، پتروشیمی و ترانزیت، متولیان این بخش در این جلسه حضور دارند و به بیان مسائل و مشکلات موجود می پردازند.
رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به مزیت استان در بخش تجارت خارجی، گفت: توسعه این بخش می تواند بر دیگر بخش های اقتصاد استان را نیز به حرکت درآورد.

 

در ادامه متولیان بخش حمل و نقل، نفت و پتروشیمی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.
روند طولانی سیکل بازرسی مرز پرویزخان، کند بودن فرآیند دیپ گیری و محدودیت آن، توفق و اخلال در ورود و خروج کامیون های کالا و سوخت، عدم سامانده وضعیت مناسب برای رانندگان کامیون های سوختی، عدم وجود امکانات بهداشتی رفاهی، کمبود برجک های مرز پرویزخان و ... از جمله مواردی بود که توسط اعضای ستاد توسعه تجارت استان مطرح شد.

 

استاندار کرمانشاه در پایان با بیان اینکه فرصتی برای از دست دادن نداریم، گفت: باید کارها به بهترین نحو ممکن و در کوتاهترین زمان انجام شود.
رضایی با اشاره به موقعیت ممتاز استان کرمانشاه برای توسعه تجارت با کشور عراق، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم با برخی اهمال کاریها این موقعیت از دست برود.
وی با تاکید بر لزوم تسهیل صادرات و واردات از مرزهای استان، گفت: باید با کار کارشناسی موانع موجود بر سر راه توسعه تجارت استان مرتفع شود تا تجار و بازرگانان در مرزهای استان کمترین مشکل و معطلی را داشته باشند.
رضایی همچنین با تاکید بر تسهیل و تسریع تردد خودروهای حامل سوخت از مرزهای استان، گفت: باید ضمن رعایت موارد امنیتی، بگونه ای اقدام کنیم که کامیون های حامل سوخت کمترین معطلی را در مرزهای ما داشته باشند.
وی در ادامه با ابراز نگرانی از آمار بالای بیکاری استان، گفت: باید از تولیدکنندگان و کارآفرینان حمایت شود و موانع فرا روی فعالیت آنان برداشته شود تا بتوانند در فضایی آرام و امن به فعالیت پرداخته و ایجاد اشتغال کنند.
وی با بیان اینکه باید از فرصت ها استفاده کنیم، گفت: مدیران دستگاه های استان باید امور محوله را به بهترین نحو و در کوتاهترین زمان انجام دهند و کارهایی را که می توان ظرف چند روز انجام داد به هفته ها و ماه های بعد محول نکنند.

{gallery}setad2npht{/gallery}

خواندن 410 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 02 خرداد 1394 08:12