حمایت از کالای ایرانی
Logo
یکشنبه, 05 آذر 1396 14:17

گزارش اتاق کرمانشاه از بیست و هفتمین نشست شورای گفتگوی: شعبه حمایت از برندهای محلی در دادگستری کرمانشاه تشکیل می شود/ احداث شهرک های صنفی در کرمانشاه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بیست و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با دستورکار قرار دادن بحث نحوه ی حمایت از برندهای محلی استان، احداث شهرک های صنفی شامل شهرک تخصصی اتومبیل فروشان، ایجادشهرک تخصصی بارفروشان و احداث شهرک تخصصی آجیل و خشکبار و نیز نحوه ی بازرسی دفاتر و مدارک کارفرمایان و اقدامات اجرایی آن، برگزار شد.

استاندار کرمانشاه: ایجاد شهرک های صنفی به اشتغالزایی در استان کمک می کند


اسدالله رازانی با بیان اینکه شورای گفتگو محل تلاقی و ارتقاء روابط دولت و بخش خصوصی است، اظهارداشت: بخش دولتی از پیش از انقلاب تا پس از انقلاب خدمات فراونی را در بخش های مختلف داشته اما به رغم همه اعتبارات صرف شده، همه اهداف آن برآورد نشده است

.
وی ادامه داد: طبق سیاست های دولت، قانون اساسی و نیز تاکیدات مقام معظم رهبری، دولت باید حضور خود را در بخش های مختلف به حداقل برساند و بخش خصوصی حضوری حداکثری داشته باشد.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود احداث شهرک های صنفی در کرمانشاه را امری ضروری توصیف کرد و گفت: احداث این شهرک های صنفی به ایجاد اشتغال در استان کمک می کنند.
وی به کمبود امکانات زیرساختی شهرک صنعتی زاگرس اشاره و تاکید کرد: این موضوع سرمایه گذاران را فراری می دهد، پس احیاء این شهرک لازم است.
رازانی متذکر شد: مبلغی که بابت فروش زمین های شهرک از واحدهای صنفی گرفته می شود را صرف عمران و آبادانی همین شهرک کنید.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه: برخی واحدهای صنفی ورودی های شهر کرمانشاه را نازیبا کرده اند
کیوان کاشفی به موضوع برندهای محلی در استان اشاره کرد و گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی استان با صرف هزینه های بسیار، برای خود برند ثبت کرده اند اما واحدهایی در داخل استان اقدام به سوء استفاده و بکارگیری از همان برند در تبلیغات و فروش خود می کنند.
وی افزود: استان کرمانشاه برای داشتن برد اقتصادی باید تعداد برندهای خود را گسترش دهد.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید کرد: شعبه ویژه حمایت از برندهای محلی در دادگستری کرمانشاه تشکیل شود. علاوه بر این کمیسیون نظارت اصناف مکلف به بررسی چگونگی حمایت از برندهای محلی در چهارچوب نظام صنفی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح تفاوت بین شهرک صنعتی و صنفی پرداخت و تصریح داشت: از آنجایی که تعداد مراجعه مردم به شهرک های صنفی زیاد است باید در محلی نزدیک شهر واقع شوند.
کاشفی با بیان اینکه ورودی شهر کرمانشاه پیش از انقلاب به عنوان یکی از زیباترین ورودی شهرها در کشور شناخته می شده، عنوان کرد: واحدهای سنگ بری، تعمیرات ماشین و ... امروزه چهره ای نازیبا از ورودی های شهر کرمانشاه درست کرده اند. علاوه بر این بسیاری از این واحدها در داخل شهر فعالیت می کنند.
وی اعلام کرد: در این راستا، به منظور ساماندهی و بهبود صنایع و صنوف غیردولتی سطح شهر، احداث شهرک های صنفی در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به وجود 284 واحد صنفی اتومبیل در سطح شهر کرمانشاه، گفت: برای ایجاد شهرک تخصصی اتومبیل فروشان در شهرک صنعتی زاگرس 50 هکتار زمین در نظر گرفته شده است که تاکنون تعداد 100 واحد از نمایشگاه داران اعلام آمادگی کرده اند اما مشکل کنونی قیمت زمین است. که پیشنهاد ما 27 هزار تومان برای هر متر است اما شرکت شهرک های صنعتی متری 57 هزار تومان در نظر گرفته است.
وی خاطرنشان ساخت: شهرک صنفی دیگر، ایجاد صنف بارفروشان است که در حال حاضر وجود 166 واحد از این دست، مشکلات ترافیکی را در شهر بوجود آورده است. برای تسهیل در حمل و نقل و دسترسی آسان مقرر گردید دو شهرک صنف بارفروشان احداث شود که در ابتدا منطقه "توه لطیف" در نظر گرفته شد اما به دلیل مشکلات تامین آب مورد نیاز، در حال حاضر به دنبال مکان یابی هستیم.
کاشفی به احداث شهرک آجیل و خشکبار در کرمانشاه در آینده اشاره کرد و بیان داشت: 319 صنف آجیل و خشکبار در کرمانشاه وجود دارد که با توجه به بسته شدن خیابان حدادعادل مشکلاتی برای آنان پیش آمده است.
وی در پایان به انتقاد از نحوه ی بازرسی دفاتر و مدارک کارفرمایان توسط تامین اجتماعی پرداخت و یادآورشد: درخواست داریم که حسابرسان تامین اجتماعی طبق دستورالعمل ها، فقط به حسابرسی 1 ساله شرکت ها و واحدهای تولیدی بپردازند و تنها دفاتر حقوق کارگران را مورد بررسی قرار دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه: اتاق اصناف از برندهای محلی استان حمایت کند
سید نعمت الله حقیقی در این نشست، بر لزوم حمایت از برندهای محلی استان تاکید کرد و گفت: درصورتی که مصرف کننده به واحد متخلفی مراجعه کنند که از برند اصلی استفاده کرده است و کیفیت محصول ارائه شده به وی مانند برند اصلی نباشد نوعی تقلب است و قابل پیگیری است.
وی ادامه داد: از طرف اتاق اصناف باید ابلاغ شود که نصب هرگونه تابلو و سوء استفاده از برندهایی که مالکیت حقیقی و معنوی دارند به منزله ی تخلف محسوب می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در پایان یادآورشد: این موضوع در زمان صدور پروانه کسب نیز لحاظ شود تا اگر تخلف صورت گرفت بتوان با آن برخورد کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی: افزایش 7.1درصدی بیمه شدگان در کرمانشاه
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت:‌ 248 هزار نفر در استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی است که امسال نسبت به سنوات گذشته 7.1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
کیومرث فلاحی ضمن اعلام افزایش بیمه شدگان اداره‌کل تامین اجتماعی استان گفت:‌ 248 هزار نفر در استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی است که امسال تعداد بیمه‌شده‌ها نسبت به سنوات گذشته 7.1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی برای این تعداد از ابتدای سال‌جاری ماهیانه شش میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کندو علاوه بر آن هزینه بالای ماهیانه درمان نیز به آن اضافه می‌شود.
فلاحی تصریح کرد: دفاتر سال 95 هنوز بسته نشده است، حسابرسی سازمان تامین اجتماعی مربوط به سال گذشته است و ما در حسابرسی‌ها بیشتر از دادگستری در سال ابلاغ داریم.

نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه: بحث تامین آب محل جدید احداث میدان‌بار کرمانشاه نیاز به زمان و هزینه دارد
نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه محل جدید احداث میدان‌بار کرمانشاه آب ندارد، گفت: تامین آب در منطقه توه‌لطیف در جاده اسلام‌آباد غرب نیاز به زمان و هزینه دارد.
موسی سلیمی به مشکلات انتقال میدان میوه و تره بار کرمانشاه به توه‌لطیف در جاده اسلام‌آباد غرب اشاره کرد و افزود: بهتر بود میدان‌بار در 2 نقطه شهر کرمانشاه متمرکز شود، گفت: به خاطر کوتاهی شهرداری وبعضی دستگاه‌ها، زمینی 30 هکتاری در جاده اسلام‌آباد غرب منطقه توه‌لطیف برای این امر در نظر گرفته شده، که شرکت آب منطقه‌ای اعلام کرده این منطقه آب ندارد، لذا بحث تامین آب در این منطقه نیاز به زمان و هزینه دارد.
وی ادامه داد: در نهایت موافقت شده است بارفروشان به این منطقه انتقال داده شود، مهمترین بحث ما این است آیا این واحدها در توه‌لطیف به‌نام می‌شود‌، نحوه جا‌به‌جایی متقاضیان به چه صورت است؟.
سلیمی تصریح کرد: قبول داریم میدان‌بار فعلی ظرفیت کافی را ندارد بالغ بر 50 سال از عمر آن می‌گذرد، ورود، تخلیه و خروج ماشین سنگین در این میدان‌بار از یک مسیر است.

خواندن 265 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 05 آذر 1396 14:20