سال رونق تولید
Logo
یکشنبه, 05 آذر 1396 14:17

بیست و ششمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 استاندار کرمانشاه گفت: باید در اخذ مالیات از بخش خصوصی اعتدال رعایت شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه اسدالله رازانی در بیست و ششمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز (23 شهریور) برگزار شد، مالیات را یکی از درآمدهای کشور دانست و اظهار کرد: برای چرخش اقتصاد کشور باید به سمت اخذ مالیات برویم.
وی ادامه با تاکید بر اینکه این دولت بر پایه اعتدال است و در شیوه مالیات ستانی هم باید اعتدال رعایت شود، یادآوری کرد: نه باید آنقدر به مودیان مالیاتی فشار وارد کنیم که به سمت تخلف بروند و نه آنها را به طور کامل رها کنیم که مالیات پرداخت نکنند

.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در مالیات ستانی باید احترام به مودیان رعایت شود، افزود: مهمترین تاکید ما بهبود فضای کسب و کار برای فعالیت بخش خصوصی است و نباید از بعد مالیات هم فشار چندانی به آنها وارد کنیم.
رازانی سپس از اهمیت همکاری بیشتر امور مالیاتی در استان کرمانشاه با بخش خصوصی یاد کرد و گفت: این همکاری باید در حوزه مالیات بر ارزش افزوده بیشتر باشد.
وی در ادامه بر لزوم برگزاری مستمر جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش هم تاکید کرد و گفت: باید پنجشنبه آخر هر ماه را به جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اختصاص دهیم.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: البته دستور جلسات این شورا باید مسائل خوب و کاربردی باشد.

در ادامه کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری 26 جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی در کرمانشاه، گفت: بر اساس ارزیابی که در کشور برای جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی انجام شده جایگاه یازدهم کشور را کسب کردیم.
وی اظهار کرد: این جایگاه بر اساس چند شاخص از جمله کیفیت و کمیت برگزاری جلسات، نحوه انجام وظیفه شورا در استان، کیفیت مصوبات، نحوه انجام وظیفه دیبرخانه شورا و ... بوده و در همه این ارزیابی‌ها از صد نمره عدد 64 را کسب کردیم.
کاشفی در ادامه از مشکل مالیات بر ارزش افزوده که واحدهای تولیدی و صنعتی استان را با چالش روبه رو کرده هم یاد کرد و ادامه داد: گاهی برخی از واحدها چندین ماه است که مطالبات خود را دریافت نکردند اما مالیات بر ارزش افزوده در آنها اخذ می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه عنوان کرد: به دلیل بدهی که برخی از واحدها برای مالیات بر ارزش افزوده دارند گواهی نامه مالیات بر ارزش افزوده برای آنها صادر نمی‌شوند و نمی‌توانند هیچ فعالیت صادراتی، شرکت در مناقصات و ... را انجام دهند.

خواندن 479 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 05 آذر 1396 14:20