سال رونق تولید
Logo
یکشنبه, 05 آذر 1396 14:17

در بیست و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح شد: انتقاد رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه از نحوه عودت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از نحوه عودت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان استان انتقاد کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه شورای گفت و گوی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، به ماده ۳۴ قانون رفع موانع تولید اشاره و از نحوه عودت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در استان انتقاد کرد و افزود: نحوه این عودت دادن ها در استان رضایت بخش نیست.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه اضافه کرد: مالیات بر ارزش افزوده زمان خرید باید پرداخت و سازمان امور مالیاتی موظف به عودت این پرداخت ها به صادرکنندگان است که این پرداخت ها یا به نحو مطلوب انجام نمی شود و یا بعضا اصلا پرداخت نمی شود

.
کاشفی تصریح کرد: بر اساس مصوبه مجلس این پرداخت ها باید ظرف یک ماه عودت داده شود.
وی در ادامه با انتقاد از طولانی بودن روند ثبت شرکت ها خواستار تسهیل این امر شد.
سهل کردن فرآیند ثبت شرکت ها، تسهیل افتتاح حساب، افزایش مهلت صدور گواهی سو پیشینه، کاهش مراجعه دستگاه ها به واحدهای تولیدی به بهانه های مختلف و .‌‌.. از دیگر خواسته های کاشفی برای تسهیل فعالیت شرکتها بود.
کاشفی با اشاره به کمتر بودن مشکلات شرکت های با ثبت حقوقی تصریح کرد: به دلیل مشکلات کمتر این دسته از شرکت ها در سه سال گذشته بیش از ۳۵ درصد شرکت ها از ثبت حقیقی به سمت حقوقی رفته اند.
کاشفی سپس با اشاره به درخواست احداث درمانگاه در شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه در جلسات گذشته اظهار کرد: پس از بررسی های انجام گرفته دانشگاه علوم پزشکی استفاده از نزدیکترین درمانگاه در سه کیلومتری این محل و یا ساخت درمانگاه توسط تامین اجتماعی به جهت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودن اکثر افراد حاضر در شرکت شهرک های صنعتی را برای تحقق این خواسته پیشنهاد کرد که این مسئله در دست پیگری است.

بدنبال توسعه ارائه خدمات الکترونیکی در استان هستیم
استاندار کرمانشاه گفت: حداکثری کردن ارائه خدمات الکترونیکی در استان را دنبال می‌کنیم.
اسدالله رازانی در این نشست با اشاره به پیشتاز بودن برخی از شرکت ها در حوزه فناوری، اظهار کرد: باید تغییر رخ داده در حوزه تکنولوژی را پذیرفته و به آن بپردازیم.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بازارهای جهانی تحت تاثیر تکنولوژی تغییر کرده، ادامه داد: با بهره‌گیری از فناوری هم کار مردم تسهیل می‌شود و هم خدمات ارزان تری به آنها ارائه می‌شود.
مقام ارشد اجرایی استان کرمانشاه اظهار کرد: با استفاده از فناوری خدمات بهتر، سریعتر، مطمئن تر و با قیمت ارزان تری در اختیار افراد قرار خواهد گرفت.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه حداکثری کردن ارائه خدمات به صورت الکترونیکی در استان دنبال می شود، افزود:
الکترونیکی کردن خدمات دولت و گسترش این موضوع در بین مردم از اولویت های استان می باشد.
استاندار کرمانشاه سپس با اشاره به در اولویت بودن خرید کالا و خدمات بومی در دستور کار شورای گفت و گوی استان،
تصریح کرد: این مهم در استان پیگری می شود.
وی اضافه کرد: در قانون برنامه ششم توسعه نیز اولویتی برای انتخاب پیمانکاران بومی در نظر گرفته شده است.
رازانی سپس خواستار افزایش مهلت سوء پیشینه ها و تسهیل افتتاح حساب توسط بانکها در راستای توسعه شرکت ها شد.
وی در ادامه اشاره ای هم به عودت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان استان داشت و اظهار کرد: باید این پرداخت ها به موقع انجام شود.

در ادامه جهانبخش شکری رئیس خانه صنعت و معدن کرمانشاه با اشاره به مشکلات مالیاتی مجتمع جهان فولاد غرب گفت: بدهی سال ۹۴ و سال ۹۵ هنوز پرداخت نشده است، و سال به سال روی هم انباشته می شود.
وی تاکید کرد: صادرات ما دو سال طلب ارزش افزوده دارد و ما سودش را به بانک‌ها می‌دهیم، این موضوع سنگین می شود و در آینده برای اداره دارایی هم قابل پرداخت نیست.

رئیس نظام صنفی رایانه در این جلسه گفت: همه ما به هزینه کمتر در بخش اشتغال در فناوری اطلاعات معتقد هستیم، اما اگر نجنبیم بزرگترین تهدید است.
فرهاد مردوخی افزود: در حال حاضر فعالیت های خوبی در استان می شود، اما چون زنجیره نیستند بازدهی خوبی ندارد و از فضای کسب وکار خارج می شود.
مردوخی تاکیدکرد: لازم است در استان طرحی برای فن آوری و اطلاعات داشته باشیم، در فضای کسب وکار الکترونیکی مسائل غیر ملموس ومشکلات بیشتر است، در استان ۱۵ هزار فارغ التحصیل IT داریم و جریان فن آوری اطلاعات نداریم.
وی مالیات را یکی از مشکلات شرکتIT دانست که با سرمایه زیر ۵۰ میلیون تومان کار می‌کنند و افزود: اگر نجنبیم استانهای دیگر فرصت را از دست ما در می آورند و کسب و کار ما را مختل می‌کنند.

خواندن 413 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 05 آذر 1396 14:20