حمایت از کالای ایرانی
Logo
kermanshah

kermanshah

نمایشگاه بین المللی گردشگری در کراچی – پاکستان

کسب اطلاعات تکمیلی در وب سایت
www.pakistantravelmart.com

فراخوان اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در خصوص تشکیل کمیسیون های حمل و نقل و لجستیک، کشاورزی و صنایع غذایی، سرمایه گذاری و بانکداری، حقوقی و داوری

تلفن کسب اطلاعات تکمیلی: 02188848010

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، نشست کارشناسی تدوین پیش نویس سند توسعه تجارت خارجی استان عصر دیروز در محل اتاق کرمانشاه با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاهی و متولیان بخش دولتی و خصوصی برگزار شد.

کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه سند توسعه تجارت خارجی استان یک سند بسیار مهم در باب توسعه استان است عنوان کرد: باید ماموریت، اهداف و روش های این سند مشخص و دیدگاه های صاحبنظران این امر را در بر بگیرد.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه پیش نویس این سند را تهیه کرده که در این نشست به بررسی و بیان پیشنهادات خواهیم پرداخت

کاشفی در این نشست با بیان اینکه دانشگاه های استان از توان بالایی علمی و عملی برخوردار هستند گفت: شناسایی پتانسیل های استان کرمانشاه در سطح بین الملل نیازمند فن آوری فرآوری و صنایع تبدیلی است که جز با تعامل موثر علم دانشگاهی و صنعت امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: محصولاتی مانند نخود و روغن حیوانی اگر چه برند محصولات کرمانشاهی است اما متاسفانه جایگاه خوبی نداشته و نیازمند کارهای علمی برای فرآوری در سطح بین المللی است.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز از شرایط خوب دانشگاه صنعتی کرمانشاه سخن گفت و ادامه داد: این دانشگاه آمادگی لازم را برای جذب دانشجو و ارائه دوره های آموزشی با مدارک قابل قبول برای صنایع داخلی و خارجی داشته و همچنین آماده پذیرش داشنجو از کشور عراق است.
وی ابراز امیدواری کرد با همکاری اتاق دانشجویان خارجی و نیروی کار داخلی بتوانند از خدمات دانشگاه صنعتی کرمانشاه استفاده نمایند.

گفتنی است در این دیدار فراهم آوردم زمینه جذب دانشجو خارجی از طریق اطلاع رسانی اتاق های بازرگانی کشورهای همسایه و همکاری دانشگاه و اتاق برای آموزش و تامین نیازهای نیروی کار متخصص واحدهای صنعتی و تولیدی استان مورد موافقت قرار گرفت.

صفحه1 از48