EN    AR    KU   
سه شنبه, 03 مرداد 1391 11:04

امضاء تفاهم نامه همکاری میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه و شرکت شهرکهای صنعتی استان

Tafahomصبح امروز (دوم مرادماه) با هدف گسترش همکاریها میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه و شرکت شهرکهای صنعتی استان، تفاهمنامه دو جانبه ای در حوزه های بازاریابی، آموزش و تحقیقات در محل اتاق بازرگانی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی کرمانشاه در این جلسه کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: این تفاهمنامه با هدف بررسی و تعیین راهکارهای حمایتی از تولیدات داخلی، جهت تحقق شعار "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" به امضاء می رسد.

وی ادامه داد: همکاری و همدلی متقابل میان بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی در سطوح دولتی می تواند کمک فراوانی به تحقق شعار امسال داشته باشد و در همین راستا این تفاهمنامه با شرکت شهرک های صنعتی که از ظرفیت های بالایی برخوردار است تبادل میگردد.

کاشفی افزود: بزودی تفاهمنامه های مشابهی را با سازمانهای صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد كشاورزی (با توجه به وظایف جدیدی که برابر قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و اضافه شدن عنوان کشاورزی به این اتاق محول گردیده) و همچنین اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان در باب ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری نیز به امضا خواهیم رساند.

وی در خصوص محتوای تفاهمنامه عنوان کرد: این تفاهمنامه در سه محور تظیم گردیده است که بازاریابی برای واحدهای كوچك و بزرگ صنعتی و تولیدی از طریق برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی و برگزاری سیمنارهای مرتبط جهت معرفی کالاهای تولیدی به دیگر استان ها و خارج از کشور مورد اول آن می باشد.

کاشفی ادامه داد: مبحث دوم این تفاهم نامه مسئله "آموزش" برای کارخانه های تولیدی و صنعتی است، چرا که یکی از مهمترین مباحث در بحث فروش و بازاریابی مساله آموزش است و امیدواریم با دست در دست دادن توان و امکانات دو مجموعه به این مهم دست پیدا کنیم.

وی در نهایت بحث سوم را تحقیقات و پژوهش عنوان کرد و گفت: تحقیقات و مطالعات برای شناخت آسیب شناسی مسائل اقتصادی استان و گره گشایی از كار مراكز صنعتی و ایجاد فضای جدید برای کسب و کار استان، در قالب این تفاهمنامه بررسی خواهد شد.

وی همچنین از تلاشها برای تدوین دایره المعارف بانك اطلاعاتی جامع از وضعیت صنعتی و واحدهای تولیدی و تجاری استان برای معرفی هرچه بهتر توانمندیهای استان در داخل و خارج از كشور، خبر داد.

كاشفی با اشاره به آغاز بكار مركز خدمات فناوری و كسب و كار استان در شهرك صنعتی فرامان كرمانشاه، گفت: این مركز می تواند پتانسیلهای موجود در حوزه های تولیدی و تجاری استان را تجمیع و باعث تسریع و گسترش امور تجاری و تولیدی در استان شود و اتاق بازرگانی نیز غرفه ویژه ای در آنجا دایر خواهد كرد.

وی در پایان گفت: این همکاری ها میتواند گامی موثر در جهت کنار هم قرار دادن فعالین و کار آفرینان استان با مدیران دولتی و بخش خصوصی باشد.

 

مدیرعامل شركت شهركهای صنعتی استان نیز در ادامه، مشكل كنونی واحدهای صنعتی استان را نه بحث نقدینگی بلكه مساله ضعف در بازاریابی محصولات به دلایلی مانند عدم شناخت بازارهای هدف و یا عدم دسترسی به این بازارها، عنوان كرد.

جهانگیر شاهمرادی، افزود: براساس یك تحقیق موثق كه از واحدهای فعال صنعتی استان به عمل آمده است، مشخص شد كه مشكل اساسی تولیدكنندگان استان در امر بازاریابی و عرضه محصولات است نه نقدینگی، زیرا كمبود نقدینگی یك مشكل كشوری و تنها مختص به استان ما نیست.

وی ادامه داد: اساس تفكر ما در انعقاد تفاهمنامه با اتاق بازرگانی استان این است كه واحدهای تولیدی ما باید صرفا به فكر تولید محصولات باشند و بازاریابی را به مشاورین زبده محول كنند.

شاهمرادی، گفت: منظور ما از مشاور، كسی است كه دانش فنی و نیروی توانمند در حوزه تخصصی بازاریابی، فروش، تبلیغات و نیز خرید تجهیزات را دارد و به همین دلیل در مزكر خدمات فناوری استان، بنا داریم تا میان همه فعالیت حوزه كسب و كار كشور ارتباطی تنگاتنگ برقرار كنیم.

وی گفت: چنانچه بتوانیم مشاورین امر بازاریابی استان را ساماندهی كنیم، می توانیم هم افزایی بیشتری برای استان ایجاد و مشاورین را نیز توانمند تر از گذشته نماییم.

 

گفتنی است در این جلسه داریوش پناهی، دبیر اتاق بازرگانی کرمانشاه، فاروق یوسفی و ابراهیم خمیسی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق کرمانشاه حضور داشتند.

{gallery}tafahomnameh{/gallery}

خواندن 7464 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 مرداد 1391 11:15