EN    AR    KU   
دوشنبه, 17 بهمن 1390 14:09

برگزاري دهمين جلسه کمیسیون تخصصی توسعه صادرات غیرنفتی استان كرمانشاه

10-tose

استاندار كرمانشاه:

مرز پرویزخان باید به یک مرز نمونه در کشور تبدیل شود و با بازارچه‌های مرزی در استان‌های دیگر تفاوت چشمگیری داشته باشد

پس از تلاوت آیاتی از کلام ... مجید، دهمین جلسه کمیسیون تخصصی صادرات غیرنفتی استان به ریاست استاندار و دبيري اتاق بازرگاني و صنايع و معادن كرمانشاه برگزار گرديد.

در اين جلسه كيوان كاشفي، رئيس اتاق بازرگاني ضمن ارائه گزارش صادرات ده ماه سال 90 استان روند مثبت صادرات غير نفتي استان را نتيجه فعاليت دستگاه هاي مختلف برشمرد و درخواست كرد دستگاه هاي اجرايي به دقت مصوبات را اجرا و گزارش اقدامات خود را جهت انعكاس در جلسات بعدي و يا رفع مشكلات به اتاق ارسال نمايند.

در ادامه سید دادوش هاشمی استاندار كرمانشاه گفت: مدیران استان توجه داشته باشند كه در اجرای عملیات زیرساختی و انجام مقررات ترخیص كالا در بازارچه پرویزخان قصرشیرین بیشترین اهتمام را برای تسریع و تسهیل امور به عمل آورند زیرا كوچكترین و كمترین اهمال را از هیچ مسوولی نمی پذیریم.

وی اضافه كرد: سرعت و كیفیت انجام كارهای مردم باید به گونه ای باشد كه بیشترین جذبه را برای تجار و مسافرین ایجاد نماید تا انشاءالله كسب رتبه پیش بینی شده یا مقام اول بازارچه های كشور را قبل از زمان مقرر میسر نماییم.

استاندار كرمانشاه در ادامه اظهار داشت: در ایام سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی و پیروزی خون بر شمشیر به سر می بریم قدر عزت حاصل جانفشانیهای مردان انقلابی و شهدای عزیزمان را بدانیم و قدردانی یعنی بیشتر از وظیفه مقرر خدمت كنیم و یادمان باشد این مردمانی كه در مناطق مرزی پاوه، ثلاث و باباجانی، گیلانغرب و قصرشیرین زندگی می كنند بیشترین خسارات را در جنگ تحمیلی دیده اند، پس شایسته بیشترین خدمتها و قدردانیها هستند.

هاشمی خطاب به مدیران استان گفت: امكانات خدماتی و رفاهی را برای تجار، پیله وران، مسافران و رانندگان در بازارچه های مرزی استان از جمله شوشمی، شیخ صالح و پرویزخان طراحی و اجرا كنید زیرا به بركت سفر مقام معظم رهبری و مساعدتهای دولت خدمتگزار محدودیت منابع مالی در این زمینه نداریم.

وي در پايان اعلام كرد: با تمهیدات اندیشیده شده بزودی بازارچه مرزی پرویزخان را از لحاظ صادرات و واردات كالاهای غیرنفتی به رتبه نخست كشور خواهیم رساند.

در پايان با توجه به در دستور کار جلسه قبل سازمان همیاری شهرداری‌ها در خصوص فعالیت‌های جاری و عمرانی بازارچه‌های مرزی و ارائه زمانبندی اجرای پروژه‌ها، گزارش اداره کل مسکن و شهرسازی در خصوص پروژه‌های در دست اجرا در مرز رسمی و بازارچه‌های مرزی و میزان پیشرفت هر یک، گزارش اداره کل راه و ترابری در خصوص طراحی و محاسبات پل مرزی جدید پرویزخان، گزارش فرمانداری قصرشیرین و کنترل حضور و غیاب پرسنل اداری، گزارش اتاق بازرگانی در خصوص جلسات کارشناسی مربوط به اظهارنامه گمرکی تولیدات پتروشیمی استان، گزارشي از صادرات دام زنده استان و آمار تجارت خارجی کشور و استان در 9 ماهه سالجاری، آخرین وضعیت مرز پرویز خان و مشکلات این مرز و نیز جلسه کارشناسی دیپ‌گیری سوخت کامیون‌های حامل محموله صادراتی ارائه شد.

از مهمترين مصوبات دهمين جلسه كميسيون تخصصي صادرات غيرنفتي استان كرمانشاه ميتوان به موارد ذيل اشاره نمود:

  • اخذ مجوز براي برگزاري نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران با محوريت كرمانشاه در استان بابل عراق
  • احداث پل مرزي جديد در نقطه صفر مرزي پرويزخان
  • توسعه زيرساخت بازارچه شيخ صالح، ثلاث، شوش و پاوه
  • اجرايي شدن طرح تحقيقاتي، ساماندهي و گسترش ظرفيت هاي صادراتي مرز رسمي پرويز خان
  • تامين اعتبارات فعاليت هاي عمراني بازارچه ها و مرزهاي رسمي
خواندن 8719 دفعه