EN    AR    KU   
شنبه, 20 اسفند 1390 09:02

دوازدهمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار گردید

Heist

داريوش پناهي، مسئول امور بين الملل اتاق بازرگاني كرمانشاه:

افزایش دو برابری حجم مبادلات تجاری در سالجاری نشان می دهد كه بسیاری از ساختن ها در سختی ها صورت می گیرد

این نشست که در سالن جلسات اتاق بازرگاني برگزار گرديد، داريوش پناهي رئيس امور بين الملل اتاق، آخرین وضعیت تجارت خارجی 11 ماهه ی سالجاری را مورد بررسی قرار داد و گفت: موقعیت ویژه استان کرمانشاه به لحاظ هم مرز بودن با کشور عراق وضعیتی را ایجاد کرده که می بایست از این فرصت نهایت استفاده و بهره را برد.

پناهی با اشاره به برگزاری منظم جلسات کمیسیون تخصصی صادرات غیرنفتی به ریاست استاندار و دبیر اتاق کرمانشاه گفت: اساس برگزاری این جلسات سیاستگذاری بخش تجارت خارجی است.

وی ادامه داد حجم صادرات استان رو به افزایش است و تقریباً حجم صادرات بهمن ماه امسال نسبت به سال گذشته دو برابر (99% افزایش ) شده است.

وی گفت صادرات استان در یازده ماه ی سالجاری جمعا مبلغ 2229 میلیون دلار بوده که در بخش صنعتی 3/1001 میلیون دلار، کشاورزی 199، معدنی 2/1، صنایع دستی1/7 ، خدمات 171 و کالاهای اظهار شده در سایر گمرکات 849 میلیون دلار بوده است.

وی اظهار کرد: علی رقم همه ی مشکلات و تحریم های موجود افزایش 19 درصدی و حجم کل مبادلات استان در سالجاری نسبت به سال گذشته حاکی از این است که بسیاری از ساختن ها در سختی ها صورت ميگيرد.

پناهی همچنین اعزام و پذیرش هیئت هاي بازرگانی و تجاری و برگزاری نمایشگاه های تخصصی و عمومی را یکی از ابزارهای بازاریابی جهت افزایش سهم صادرات خواند و خبر از برگزاری نمایشگاهي با محوریت استان کرمانشاه در کشور عراق (استان بابل) را داد.

وی تصریح کرد اعزام هیئت های به بلاروس و کشورهای هدف صادرات مثل هندوستان، قطر و کویت از دیگر اهداف اتاق بازرگانی در سال آتی خواهد بود.

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه پس از گزارشی از عملکرد اتاق در یک ماه گذشته خبر از انجام طرح های پژوهشی از قبیل طرح جمع آوری بانک اطلاعاتی واحدهای صنعتی و تولیدی، طرح بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان و اثرات هدفمندی یارانه ها برآن و همچنین طرح بانک اطلاعات تاریخ تجاری استان را در سال آتی داد.

محمدعارف ابراهیمی، رضا سلیم ساسانی، شهرام کهریزی، منصور خدیوی، ابراهیم امیدی، حيدر كديور، ابراهيم خميسي، ناصر مرادي از اعضای هیئت نماسندگان دوره هفتم و نلسون حضرتی دبیر کل و داريوش پناهي رئيس امور بين الملل اتاق حضور داشتند.
خواندن 8770 دفعه