EN   AR
پنج شنبه, 22 اسفند 1392 07:38

فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با سفیر ژاپن دیدار و گفتگو کردند

Jpan

رئیس اتاق کرمانشاه:
ایران کشوری قدرتمند در منطقه است/ هر گونه سرمایه گذاری در ایران و همچنین کرمانشاه دارای توجیه و تضمین است

 

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی استان با سفیر ژاپن در ایران گفت: روحیه سخت کوشی و پیشرفت های تکنولوژی و اقتصادی کشور ژاپن دلیلی قاطع برای احترام ویژه ایرانیان و بخصوص کرمانشاه به این کشور است.
وی ادامه داد: خوشبختانه مراودات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دو کشور سابقه ای درخشان، متقابل و بدون تنشی دارد و امروز در این نشست برانیم که این فضای اقتصادی را رونق بخشیم.
رئیس اتاق کرمانشاه ایران را کشوری قدرتمند در منطقه دانست و افزود: در سالهای اخیر ایران پیشرفت های عظیمی داشته و پتانسیل ها و ثروت های عظیم طبیعی و انسانی، این کشور را به یکی از قطب های اقتصادی منطقه تبدیل کرده است.
وی تصریح کرد: قطع به یقین با برنامه هایی که ایران برای پیشرفت اقتصادی دارد، در آینده ای نزدیک سیر صعودی اقتصاد را دنبال کرده و به عنوان قدرت اول منطقه مطرح می گردد.
رئیس اتاق کرمانشاه در ادامه به استان کرمانشاه اشاره کرد و اظهار کرد: کرمانشاه به لحاظ موقعیت تجاری، صنعتی و کشاورزی یکی از استان های مهم کشور است.
وی ادامه داد: مجاورت کرمانشاه با کشور عراق و داشتن مرزهای طولانی با این کشور و اینکه نیمی از صادرات ایران به عراق از طریق کرمانشاه صورت میگیرد، به قابلیت های این استان می افزاید.
کاشفی وجود سه واحد فعال پتروشیمی، توانمندی های کشاورزی و گردشگری را زمینه ای مناسب برای ورود فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران ژاپنی به استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: در قانون سرمایه گذاری ایران نیز حمایت های خوبی از سرمایه گذاران خارجی به عمل آمده است.
رئیس اتاق کرمانشاه به طرف ژاپنی اطمینان داد که هر گونه سرمایه گذاری در استان کرمانشاه دارای توجیه و تضمین است و ما در اتاق بازرگانی بر ایجاد و توسعه همکاری ها مصمم هستیم و آماده ایم تا در آینده نزدیک میزبان هیات های اقتصادی و تجاری کشور ژاپن در استان کرمانشاه باشیم.
کاشفی در پایان با اشاره به برنامه استان برای ساخت یک واحد پتروشیمی و نیز دو منطقه ویژه اقتصادی، از سرمایه گذاران کشور ژاپن برای ورود به این عرصه ها دعوت کرد.

امیدواریم در دولت جدید زمینه سرمایه گذاری شرکت های ژاپنی در ایران فراهم شود
کوجی هانه دا، سفیر ژاپن در ایران گفت: امیدواریم با روی کار آمدن دولت جدید در ایران زمینه سرمایه گذاری شرکت های خارجی خصوصا شرکت های ژاپنی در ایران فراهم شود.
وی از روابط خوب ایران و ژاپن از گذشته تا امروز یاد کرد و اظهار داشت: دو کشور همواره از نظر اقتصادی روابط خوبی داشته اند.
هانه دا گفت: متاسفانه درسالهای اخیر به دلیل شرایط بین المللی و تحریم هایی که علیه ایران اعمال شده روابط دو کشور کمی کمتر شده است.
سفیر ژاپن در ایران خواستار افزایش روابط ایران و ژاپن شد و ادمه داد: بعد از روی کار آمدن دولت جدید شرایط ایران کاملا عوض شده و امیدواریم با ایجاد این فضا رابطه ایران و ژاپن مانند گذشته خوب شود.
وی در ادامه در خصوص پتانسیل های استان کرمانشاه نیز خاطر نشان کرد: احساس می کنم کرمانشاه پتانسیل های اقتصادی زیادی دارد و وجود مرز مشترک با کشور عراق این پتانسیل ها را تقویت می کند.
هانه دا با اشاره به بازدید خود از مجتمع پتروشیمی استان کرمانشاه، این مجتمع را نیز از پتانسیل های خوب کرمانشاه دانست.
وی تصریح کرد: در بازدیدی که امروز از منطقه تاریخی و گردشگری بیستون داشتم از این منطقه بسیار لذت بردم و فکر می کنم وجود چنین آثار تاریخی می تواند زمینه جذب توریسم و گردشگر را بیش از پیش فراهم کند.
سفیر ژاپن در ایران گفت: ژاپنی ها بسیار به آثار تاریخی علاقمند هستند و این یک پتانسیل خوب برای استان کرمانشاه در خصوص جذب گردشگران ژاپنی است.
هانه دا گفت: پتانسیل ها و جاذبه هایی که امروز در کرمانشاه دیدم را به بازرگانان و حتی کشور ژاپن منتقل می کنم تا بتوان از آن برای تقویت روابط دو کشور استفاده کرد.
وی همچنین بر لزوم برقراری ارتباط با بازرگانان ژاپنی مقیم تهران تاکید کرد و افزود: می توان با معرفی پتانسیل های استان کرمانشاه به این بازرگانان زمینه حضور آنها را در این استان فراهم کرد.
سفیر ژاپن از پیگیری و تلاش برای حضور بازرگانان و متخصصان حوزه های مختلف در استان کرمانشاه خبر داد.

{gallery}japan92{/gallery}

خواندن 6221 دفعه