EN   AR
یکشنبه, 24 شهریور 1398 08:33

افزایش چشمگیر حضور شرکتهای ایرانی در نمایشگاه دمشق

کیوان کاشفی رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه با اشاره به افزایش چشمگیر شرکتهای ایرانی در نمایشگاه دمشق پیش بینی نمودن سطح روابط تجاری و اقتصادی دو کشوراز افزایش مناسبی برخوردار گردد.
کاشفی افزود در دو نمایشگاه اکسپو دمشق و بازسازی سوریه بیش از 120 شرکت ایرانی حضور داشتند که نسبت به سال قبل افزایش 3 برابری را تجربه نموده است. وی سطح برگزاری نمایشگاه های امسال سوریه را مناسب ارزیابی نمود و ابراز امیدورای کرد در آینده نزدیک بتوانیم نمایشگاه اختصاصی توانمندی جمهوری اسلامی ایران در دمشق را برگزار کنیم. عضو هیات رئیسه اتاق ایران گفت: به موازات روابط بسیار نزدیک مسئولین سیاسی دو کشور موفق به ایجاد روابط خوب با اتاقهای بازرگانی و صنعت سوریه شده ایم و کمیته مشترک اقتصادی دو کشور در 9 ماه گذشته بیش از 7 هیات اقتصادی بزرگ را به دو کشور اعزام نموده اند وی با اشاره به سفر معاون اول محترم رئیس جمهور به سوریه و توافقات انجام شده در این سفر گفت این تفاهم نامه می تواند پایه ایی مناسب برای جهش در افزایش روابط اقتصادی دو کشور باشد و مشکلاتی مانند نبود سیستم بانکی و ترانزیت زمینی کالا بین دو کشور را از مهمترین موارد این تفاهم نامه دانست که می تواند نقش اساسی در تسهیل شرایط تجاری بین دو کشور داشته باشد.
کاشفی از برنامه ریزی اتاق ایران و کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه جهت افزایش سهم اقتصادی ایران در سوریه خبر داد و احداث مرکز تجاری ایرانیان در دمشق- ایجاد ارتباط تجاری با شهرهای مهم سوریه مانند حلب- رازقیه و همچنین تشکیل اتاق مشترک ایران و سوریه را از مهمترین این اقدامات دانست . رئیس کمیته مشترک ایران و سوریه برنامه ریزی برای رسیدن به سطح مبادلات تجاری تا 1 میلیارد دلار را در فاز اول را از اهداف این کمیته دانست و برای حصول به این امر می بایست از تمام ظرفیت ها از جمله شرکت در نمایشگاه های کشور و اجرایی نمودن توافق تعرفه آز اد بین دو کشور را الزامی دانست.

 

خواندن 2201 دفعه