حمایت از کالای ایرانی
Logo
سه شنبه, 17 مرداد 1396 05:32

پیام تبریک رئیس اتاق کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

17 مرداد روز خبرنگار است. روز روایتگران تلاش ها و موفقیت های بشری و روایان رنج ها و کاستی های بشر.
دو دهه پیش که طالبان افغانستان را به اشغال خود درآوردند، برخی از دیپلمات های ایرانی و یک خبرنگار ایرانی را به شهادت رساندند. روز شهادت محمود صارمی خبرنگار عزیزی که قربانی جهل طالبان شد، به عنوان روز خبرنگار نامیده شد تا یادمان باشد که خبرنگاران در جستجوی روشنایی و نورند و دشمنان شان، عاشقان تاریکی.
وقتی به روند توسعه در کشور نگاه می کنیم می بینیم که درایت و تدبیر، بیش از بودجه های متمرکز دولتی برای کشور مفید بوده و این واقعیت، به ما یادآوری می کند که به جای توزیع پول، بهتر است بر توزیع دانایی و معرفت تمرکز و تاکید کنیم. خبرنگاران به دلیل شغل شان، می توانند نقش مشاور افتخاری و تحلیلگر تحولات را هم بر عهده داشتند و به مسوولان حکومتی و صاحبان کسب و کار کمک کنند تا تصمیم های بهتری اتخاذ کنند.

بعضی شغل ها حسرت برانگیز است و گاهی آرزو می کنم به رغم مشکلات زیاد، آن شغل ها را تجربه می کردم. خبرنگاری یکی از این شغل هاست. روزنامه نگاران از این توفیق برخوردارند که در مسیر تهیه گزارش و خبر، آگاهی و دانش خود را افزون کنند و هر روز با سرمایه معرفتی افزون تری، به کار خود ادامه دهند. شاید همین عشق به دانایی باشد که اصحاب قلم را در مسیر دشوارشان پابرجا نگه می دارد. به قول حافظ: عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آید.روز خبرنگار را به همه عزیزان شاغل در این حرفه تبریک می گویم و برای تان، بهترین ها را ارزو می کنم


برادر کوچک شما؛ کیوان کاشفی

خواندن 1892 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 مرداد 1396 05:43