حمایت از کالای ایرانی
Logo
چهارشنبه, 18 بهمن 1396 12:43

با حضور رئیس اتاق ایران و تهران به کرمانشاه؛ تفاهم نامه پنج جانبه ساخت مدارس روستایی مناطق زلزله زده غرب کشور امضا شد.

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه در پی سفر رئیس اتاق بازرگانی ایران، رئیس اتاق بازرگانی تهران، نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران و هیاتی به استان کرمانشاه، تفاهمنامه همکاری ساخت مدارس روستایی مناطق زلزله زده غرب کشور امضا شد.

کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در این مراسم از ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ۲۲۲ تاجر در مناطق زلزله زده استان خبر داد.
وی اظهار داشت: تفاهم نامه امروز برای ساخت ۳۹ مدرسه در مناطق طلطلع زده منعقد میشود

.
وی با اشاره به حمایت های اتاق بازرگانی استان از مردم زلزله زده گفت: ارایه تسهیلات به تجار مناطق زلزله زده برای اولین بار است که اتفاق می افتد و قصد داریم با این کار رونقی در بحث تجارت ایجاد کنیم.
به گفته وی، در جریان زلزله اتاق های بازرگانی کشور بالغ بر ۴.۸ میلیارد تومان به مناطق زلزله زده کمک شده است که اتاق های بازرگانی تهران و مشهد سهم به سزایی را داشته اند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در این جلسه گفت: علاوه بر ساخت 39 مدرسه، 2 هنرستان توسط اتاق ایران در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ساخته می شود.
غلامحسین شافعی تاکید کرد که ما تمام تلاش خود را برای تحویل مدارس تا شهریور ماه سال 97 می کنیم و در این راه نیازمند حمایت های مسئولان استان هستیم

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس اتاق تهران نیز در این جلسه بر اهتمام هرچه بیشتر برای رفع مشکلات مردم استان کرمانشاه تاکید کرد و گفت: این استان ظرفیت های بسیار خوبی از جمله بازرگانی و تجارت دارد و نباید نرخ بیکاری بالایی داشته باشد.
خوانساری یاداوری کرد که اتاق بازرگانی ایران تلاش می کند سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در این استان سوق می دهد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اظهار داشت: ۱۳۶ مدرسه در جریان زلزله آسیب دیده اند که ۳۹ مدرسه را اتاق بازرگانی ایران تقبل کرده و امروز تفاهم نامه آن منعقد می شود.
وی گفت: مدارس فوق تا مهرماه ۹۷ باید به بهره برداری برسد و کار اجرایی ساخت آنها حداقل از ۲۰ فروردین سال آینده شروع می شود.
بازوند اشاره ای به پتانسیل های استان داشت و افزود: مرز که زمانی تهدید محسوب می شد امروز به عنوان یک فرصت محسوب می شود.
بازوند بیان داشت: در ۶ ماهه اول سال رشد صادرات استان منفی ۲ درصد بود و علی رغم بسته شدن مرز پرویزخان در ۹ ماهه امسال شاهد رشد ۵ درصدی صادرات بودیم و در ۳ ماهه آخر هم رشد خوبی خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه مرز به عنوان یک اولویت کاری در دستور کار ماست، ادامه داد: زیرساختهای مرزهای استان را باید ارتقا داد و به دنبال این موضوع هستیم.
استاندار کرمانشاه نرخ بیکاری بالا بیشتر از ناحیه خدمات و صنعت است و پرچمداری بخش خدمات را به گردشگری سپرده ایم.

مرزبان نظری مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه اظهار کرد: براساس این تفاهمنامه قرار است 39 مدرسه با 102 کلاس درس توسط اتاق بازرگانی ایران در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ساخته شود.
نظری با اشاره به وورد خوب خیرین در موضوع ساخت و ساز مدارس در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، افزود: خیرین کشور ساخت 50 مدرسه را در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تقبل کرده‌اند و یازده مدرسه دیگر نیز توسط پویش "ایران من" و موسسه "نیکوکاران" در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ساخته خواهد شد.
مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه در انعقاد تفاهمنامه برای ساخت مدارس در مناطق زلزله زده استان تلاش شده تا کمبودهای سرانه فضای آموزشی استان جبران شوند، ابراز امیدواری کرد: این مدارس تا مهر ماه سال آینده آماده بهره برداری شوند.

مجید یزدان پناه مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این مراسم با تاکید بر ضرورت بازسازی فضای آموزشی در مناطق زلزله زده استان، افزود: بازسازی فضاهای آموزشی برای فراهم کردن شرایط مناسب تحصیل دانش آموزان این مناطق حائز اهمیت است.
یزدان‌پناه در پایان خاطرنشان کرد: با تلاش همه مسئولین و استاندار کرمانشاه تهدید زلزله در حال تبدیل شدن به فرصت برای استان است.

گفتنی است این تفاهم نامه به امضای رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، رئیس جامعه نیکوکاری ابرار، رئیس اداره کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه و رئیس اداره کل آموزش و پرورش استان رسید

خواندن 2249 دفعه