سال رونق تولید
Logo
یکشنبه, 06 آبان 1397 04:18

کارگاه آموزشی آموزش مهارتهای کوچینگ (مربی گری خود) با حضور جمعی از فعالان اقتصادی استان در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش واحد آموزش اتاق کرمانشاه کارگاه آموزشی آموزش مهارتهای کوچینگ (مربی گری خود) با حضور جمعی از فعالان اقتصادی استان در محل اتاق کرمانشاه برگزار شد.
آقای دکتر علیرضا یوسفی، مدرس این دوره، عنوان کرد در عصر حاضر، براي بقا، رشد و پويايي سازمان و تحقق اهداف، نقش منابع انساني خلاق، مبتكر، متعهد و توانمند، از اهميتي حياتي و جايگاهي ويژه برخوردار است. با به كارگيري صحيح نظام مديريت عملكرد، بي ترديد مي توان ضمن فائق آمدن بر مشكلات روابط كار و تعاملات سازمان، از قابليتها، تواناييها و نقاط قوت و ضعف افراد، شناختي صحيح و جامع به دست آورد و اقدامات لازم را در زمينه تهيه برنامه هاي بهبود و توسعه آنها انجام داد و از اين رهگذر منافع زيادي را متوجه سازمان نمود.
وی ادامه داد: مديريت عملكرد، فرايندي مستمر در طول سال است كه هدف آن بهبود عملكرد افراد با حمايت و پشتيباني مديران مي باشد. هدف از پياده سازي مديريت عملكرد، همسو نمودن اهداف فردي با اهداف سازمان، همچنين مديريت، هدايت و بهبود عملكرد پرسنل در راستاي رسيدن به آن اهداف و شفافيت در ارائه بازخورد مي باشد.
یوسفی اظهار کرد: اهداف کوچینگ بايد از ويژگيهاي زير برخوردار باشد:
 مشخص، بدون ابهام، قابل فهم (Specific)
 قابل اندازه گيري (Measurable)
 قابل دستيابي(Achievable)
 واقع گرايانه و مرتبط با اهداف سازماني (Realistic)
 در يك چارچوب زماني مشخص (Time Bound)
 توسعه دهنده فرد (Extensive)
 برانگيزاننده و ارزشمند براي فرد (Rewarded)
1- تغییر به منظور تحقق نیازهای بهسازی فرد و نیازهای استراتژیک سازمانی مورد توجه قرار میگیرد. 2- تغییری که در اثر مربیگری رخ میدهد، بسیار ماندگار و بادوام است. 3- نتایج یک فرآیند مربیگری زمینه توسعه و بهسازی مستمر را برای فرد، صرف نظر از حضور یا عدم حضور یک مربی، فراهم می آورد. 4- تغییر تا جایی ادامه می یابد که به تکامل منجر شود و ارزش آن صرفاً برای افرادی که مربیگری را تجربه کرده اند، نمی باشد. 5- ساخت ماشین ذهنی انسان (تحول ذهنی). 6- مربیگری کردن و نه مدیریت کردن. 7-کنترل و نظارت، هفت اصل اساسی کوچینگ می باشد که دکتر یوسفی به آن اشاره کرد.
شاخصه های مربیگری، ویژگی سازمانهای مدرن، انواع کوچینگ، و ... از جمله موضوعاتی بود که توسط وی مطرح شد.
گفتنی است این دوره آموزشی 6 ساعته با رضایت مندی 98 درصدی حضار به پایان رسید و در نهایت شرکت کنندگان گواهی حضور در کلاس دریافت کردند.

خواندن 1436 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 آبان 1397 04:26