سال جهش تولید
Logo
چهارشنبه, 03 بهمن 1397 08:33

کاشفی مطرح کرد: طرح گرمسیری نیازمند مشارکت بخش خصوصی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نشست بررسی طرح گرمسیری و نحوه مشارکت بخش خصوصی، با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی در محل اتاق ایران (تهران) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه؛ کیوان کاشفی در این نشست با بیان اینکه طرح گرمسیری نیازمند مشارکت بخش خصوصی است، عنوان کرد: به رغم سرمایه گذاری های هنگفت در این طرح که به نوعی بزرگترین طرح آبرسانی کشور است هنوز استان از مزایای این طرح منتفع نشده است

رئیس اتاق کرمانشاه ضمن تاکید بر لزوم نهادسازی بصورت تعاونی تولید جهت بهره برداری علمی از این طرح گفت: چنانچه برنامه ریزی دقیقی در نحوه ی واگذاری و بهره برداری از خط (1) و (2) این طرح انجام گیرد، میتوان به الگویی موفق برای قطعات بعدی آن دست یابیم.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران مشارکت بخش خصوصی و ارائه مشوق ها و تضامین به سرمایه گذاران را عامل اصلی پیشرفت این طرح دانست.

در ادامه این نشست توضیحات مبسوطی در خصوص فرآیند واگذاری اراضی و نحوه بهره بردای، نرخ آب بها، مشوق های مورد نیاز سرمایه گذاران، برنامه ریزی جهت تعیین نوع محصولات و صنایع تبدیلی و تکمیلی مورد نیاز این طرح ارائه گردید.
همچنین در مورد شیوه نامه چگونگی واگذاری اراضی قطعات (1) و (2) و اتخاذ راهکارهایی برای ایجاد جذابیت بیشتر برای سرمایه گذاران بحث و بررسی به عمل آمد و مقرر گردید پیشرفت کار به دقت پایش و در جلسات بعدی گزارش گردد.

توضیح اینکه قطعه یک این طرح در منطقه ازگله کرمانشاه در دست اجراست و برنامه ریزی لازم برای آغاز قطعه دوم نیز آغاز گردید است.

گفتنی است در این نشست رئیس مرکز ملی آب کشور، معاون برنامه ریزی شرکت منابع آب ایران، مدیر کل دفتر بهره بردای از تاسیسات انتقال و توزیع آب، ، مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه، ریاست جهاد کشاورزی کرمانشاه، معاون توسعه و سازماندهی اراضی امور اراضی کشور، معاون بخش آب امور آب و کشاورزی سازمان برنامه و بودجه کشور، عضو هیات رئیسه خانه کشاورز، مجری شبکه فرعی طرح رودخانه ای مرزی جهاد کشاورزی و جمعی از سرمایه گذاران حاضر در همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کرمانشاه حضور داشتند.

این نشست ها به همت اتاق کرمانشاه و با همکاری مرکز ملی مطالعات آب اتاق ایران برگزار میگردد.

خواندن 2796 دفعه