سال جهش تولید
Logo

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/krccima.ir/httpdocs/components/com_k2/models/item.php on line 877
دوشنبه, 20 خرداد 1398 07:33

اگر مصوبات این شورا به درستی و کامل اجرا شود می‌توانیم در سال جاری نیز شاهد ارتقا ۹ پله‌ای دیگر استان در شاخص بهبود فضای کسب و کار باشیم.

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسئول دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه گفت: اگر مصوبات این شورا به درستی و کامل اجرا شود می‌توانیم در سال جاری نیز شاهد ارتقا ۹ پله‌ای دیگر استان در شاخص بهبود فضای کسب و کار باشیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، دکتر بیژن رضایی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی را یکی از پرقدرت ترین شوراهای اقتصادی در استان دانست و اظهار کرد: ماهیت این شورا بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و بهبود فضای کسب و کار است.

وی افزود: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در کنار سایر شوراها و کارگروه ها مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شورای برنامه‌ریزی، ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای اشتغال به شکل قدرتمندی در راستای بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید فعالیت دارد. .

وی ادامه داد: در این شورا یک طرف بخش خصوصی قرار داد و طرف دیگر بخش دولتی آن هم با حضور مقام ارشد دولت استان یعنی استاندار است و به علاوه برخی از این جلسات با حضور مقامات کشوری از جمله وزرا یا معاونین رئیس جمهور تشکیل می شود..

مسئول دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف این شورا بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و بهبود فضای کسب و کار است، یادآور شد: مشکلات فضای کسب و کار عمدتا مشکلاتی خارج از حیطه و کنترل بخش خصوصی و واحدهای تولیدی است که بر شیوه فعالیت آنها اثر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه تمامی این مشکلات و مسائلی که واحدهای تولیدی با آن مواجهند برای مطرح شدن در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی احصا می‌شود، اضافه کرد: قبل از برگزاری جلسه اصلی، تمام پیشنهادات در جلسات کارشناسی بررسی و پخته می‌شود.

دکتر رضایی با بیان اینکه برخی از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در بعد ملی نیز مطرح می‌شود، عنوان کرد: بسیاری از مشکلات و مباحثی که واحدهای تولیدی با آن مواجهند به شورای گفت و گوی ملی منعکس می‌شود و حتی اگر نیاز باشد برای رفع مشکلات و اصلاح قوانین و مقررات مصوباتی نیز از مجلس شورای اسلامی گرفته می‌شود.

وی یکی از نقاط قوت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی را الزام به اجرای مصوبات آن دانست و عنوان کرد: هنوز به خوبی از این نقطه قوت استفاده نشده و برخی از مصوبات به صورت کامل اجرا نمی‌شود.

مسئول دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه معتقد است اگر تمام مصوبات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اجرا شود می‌توانیم در سال جاری نیز شاهد ارتقاء حداقل ۹ پله‌ای دیگر استان در فضای کسب و کار باشیم به گونه‌ای که کرمانشاه در جایگاه ۱۲ یا ۱۳ کشور از نظر شاخص فضای کسب و کار باشد.

دکتر رضایی ابراز امیدواری کرد با توجه به عزم جدی که در استان هم از سوی دولت و هم از سوی بخش خصوصی برای برگزاری مستمر جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی وجود دارد امسال شاهد اثرگذاری بیشتر این شورا در بهبود فضای کسب و کار استان باشیم.

وی تاکید کرد: امسال بنا داریم در هر فصل سه جلسه شورا را برگزار کنیم و جلساتی از شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان را به بررسی روند اجرایی شدن مصوبات جلسات قبل اختصاص دهیم.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به جایگاه خوب شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه نسبت به استان‌های دیگر کشور داشت و یادآور شد: خوشبختانه با اقدامات خوبی که انجام شد هم اکنون شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه جایگاه خوبی دارد و جزو شش استان اول کشور در این زمینه هستیم و امیدواریم امسال با برگزاری مستمر جلسات و اجرایی شدن مصوبات جایگاه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان را ارتقا دهیم و نتایج آن را در بهبود فضای کسب و کار استان شاهد باشیم.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/krccima.ir/httpdocs/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
خواندن 2349 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 خرداد 1398 09:07